במרכז הסרט הדוקומנטרי החדש של ריאן מרפי וג'ייסון בלום בנטפליקס, עומד אחד מארגוני "טיפולי ההמרה" הגדולים ביותר שפעלו בעולם, "אקסודוס אינטרנשיונל". הארגון הוקם בשנות השבעים ופעל והקים משרדים בחמש יבשות, עד שנסגר ב-2013, אחרי שנשיא הארגון ובכירים רבים אחרים יצאו מהארון והתנצלו על הכאב שגרמו במהלך השנים לאנשים בהם טיפלו. 

עכשיו מפרסמת ענקית הסטרימינג טריילר מטלטל לסרט 'Pray Away", שיעלה ב-3 באוגוסט, וסוקר את ההיסטוריה המטרידה של הארגון הדתי אוונגליסטי, שטען מיום הקמתו שהומוסקסואליות ניתנת לטיפול וכי יש להם הדרך לסייע להומואים, לסביות ואנשים על הקשת הטרנסית. את הסרט ביימה קריסטין סטולקיס, בהשראת הדוד הטרנסג'נדר שלה, שחווה בעצמו את הנזקים הרבים שגורמות שיטות הטיפול המסוכנות האלה. 

לסרט, אשר עשוי להאיר את עיננו לגבי הנעשה במסדרונות ארגונים כאלה, התראיינו מספר אנשים שעמדו בראש אותו ארגון וקידמו את הרעיון כי נטייה מינית ניתנת לשינוי. הם הופיעו בטלוויזיה, הציגו את השינוי שעברו לכאורה בחייהם וסיפרו על החיים "הסטרייטים" החדשים שלהם, כשהאמת הייתה שהם מסתירים את הרגשות האמיתיים ואת הנטיות המיניות שלהם, שמעולם לא השתנו. 

אחד מהם, שאף הפך עם השנים ל"פנים" של הארגון, מספר איך התפקיד שלו היה להעביר את המסר שאפשר לשנות הומוסקסואליות, כשעמוק בפנים הוא "רצה עד כאב להיות נאהב ולאהוב גבר". אחרי שנים ארוכות בהן הם היו כוכבי על בעולם הדתי, רבים מאותם גברים ונשים שהובילו את הארגון יצאו מהארון כלהט"בים, והחלו להתכחש לארגון שאותו הם בעצמם הקימו. 

"הטיפולים" שמנהיגי הארגון נתנו לאנשים במשך זמן רב הוקעו על ידי עשרות אגודות פסיכיאטריות, כולל ההסתדרות הרפואית הפסיכולוגית האמריקאית והאקדמיה האמריקאית לרפואת ילדים. הפרקטיקה ההרסנית שנקראת "טיפולי המרה" אסורה על פי חוק בקטינים ב-20 מדינות בארצות הברית ובעוד מדינות רבות ברחבי העולם, זאת משום שהוכח לא פעם כי הם לא עובדים וגורמים לנזק נפשי עצום למטופלים.