"אם אתה קוויר ועומד לצד פלסטין זה אומר שאתה בעד סקילה של גייז באבנים": כך כתב הבמאי, היזם ואיש העסקים מייקל לוקאס, שמוכר לישראלים יותר כבעלים של חברת ההפקות Lucas Entertainment וכוכב סרטי המבוגרים, בטור שכתב לפני 14 שנים על הסכסוך הישראלי-פלסטיני למגזין Advocate. "צריך לחשוב על הדברים שהומואים חווים בפלסטין, אבל הליברלים מתעלמים מזה כדי שהם יוכלו להביע אפיק חדש לשנאתם לישראל", הוא כבר אז, באחד מטוריו הרבים בהם הביע תמיכה נלהבת בישראל. 

"אנשים הגיבו אז שלא צריך להקשיב לי כי אני כוכב פורנו וכתבו שאני גזען, אבל המאמרים שלי היו די משכנעים", הוא מספר בראיון בלעדי ל-mako מהמלון שבו הוא מתארח בתל אביב עד להודעה חדשה. "השתמשו בי כדי לכתוב על הנושא הזה כי הם לא רצו מישהו 'רציני' או איזה מומחה למזרח התיכון", הוא אומר ונזכר איך טוריו זכו לאהדה ותמיכה עם הזמן, בעקבות פיגועי הטרור שפקדו את העולם. "אמרו שאני מעודד 'איסלאמופוביה', שזאת מילה מטופשת שהומצאה על ידי קטאר, אז הפסיקו לפרסם אותי".

שמו של לוקאס הולך לפניו בקהילה הגאה, אבל כשהוא מציג את עצמו הוא קודם כל אומר שהוא "פטריוט ישראלי". אותה הפטריוטיות מתבטאת במספר דרכים, גם בתמיכה בלתי מסויגת בטורים או פרסומים שונים ברשתות החברתיות, אבל היא מתעוררת במיוחד בזמני מלחמה, אז הוא תמיד מרגיש צורך עז להיות בישראל. יותר מכך, הוא אפילו מציין שהוא "ירגיש רע" אם לא יגיע. "אני קודם כל מגדיר את עצמי כיהודי. אני מרגיש ישראלי ואני תמיד מרגיש יהודי, ורק אחר כך גיי", הוא אומר. "אני תמיד בא לישראל בזמן קונפליקטים, אני מאמין שצריך לבוא בזמנים קשים. העם שלי סובל".

איך אתה חווית את מראות טבח 7 באוקטובר?
"זה שנוי במחלוקת לומר 'יותר גרועים מנאצים', הם שונים מנאצים. נאצים רצחו יהודים באופן שיטתי וטכני, וזה מתועד שהם היו משתכרים בלילות. פה הם היו כל כך גאים בזה והציגו את זה בפני העולם. זאת הייתה שואה עם מצלמות". 

מייקל לוקאס (צילום: MichaelLucas.com)
מייקל לוקאס | צילום: MichaelLucas.com

לוקאס יודע על מה הוא מדבר, שכן גם הוא צפה בסרט הזוועות המדובר של דובר צה"ל. "היה נער מתבגר שערף ראש ואז צעק באושר והתרגשות 'אללה אכבר'. שם הבנתי ש'אללה אכבר' זו קריאה לרצח", הוא אומר ומסביר שבעיניו כל אמירות הטוענות שדת האסלאם היא דת של שלום הן "מגוחכות". "זה כתוב בספרים שלהם, הקוראן והחדית'. אני שמח שאני לא שומע יותר את השטויות על כך שהאסלאם היא 'דת של שלום'".

אבל לוקאס עצמו גר מחוץ לישראל וידע שהתגובה שלו לזוועות הטבח לא בהכרח תהיה דומה לתגובות הקולגות או הסביבה. "ניסיתי לצפות בחדשות בעיניים של מישהו לא-יהודי, וכנראה שאם לא הייתי מבין את הקונפליקט הייתי מפתח סימפתיה לצד הפלסטיני, כי ככה מציגים את זה", הוא מסביר. "הפלסטינים מציגים את המתים שלהם, הלוואי שישראל הייתה משחררת את הצילומים המחרידים מהטבח".

את אותה הפרופגנדה האסלאמית לוקאס מתאר "אנטישמית", ומדבר על ההתפתחות האנטישמיות המודרנית בצל המלחמה מול ארגון הטרור חמאס. "לא הופתעתי משיטות הרצח של חמאס, כי ידעתי שהם ברבריים וידעתי שרובם אנטישמיים", הוא מסביר ואומר ש"אנטישמיות היא הסוד הקטן והמלוכלך שלהם". 

גם לוקאס חווה אנטישמיות לכל אורך חייו, בין אם בברית המועצות בה נולד וגדל ובין אם היום ברשתות החברתיות באינטראקציות היומיומית ביותר. "בשנייה שהמלחמה פרצה פרסמתי תמונה עם הכיתוב 'אני עומד לצד ישראל' וקיבלתי מיד מאות תגובות, שחלקן הביעו תמיכה, אבל רבות מהן היו בסגנון 'הלוואי שתמות בשואה הבאה'", הוא נזכר ומספר אפילו על התכתבות מגוחכת שהייתה לו באפליקציית ההיכרויות לגייז גריינדר. "מישהו הזמין אותי אליו ואז ביטל אותי כי הוא ראה שאני 'תומך ברצח עם'", הוא מספר. "ישר שמתי דגל ישראל גם בגריינדר. אני לא רוצה לשכב איתך אם אתה שונא את ישראל ואת היהודים". 

 
 
 
הצגת פוסט זה באינסטגרם
 
 
 

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎Michael Lucas ‎‏ (@‏‎michaellucasnyc‎‏)‎‏

לוקאס גם לא חסך ביקורת כלפי חברתו לשעבר, מלכת הדראג האמריקאית הנודעת ליידי באני, שהספיקה לפרסם עשרות פוסטים אנטי-ישראליים מאז החלה המלחמה. "היא צייצה כמה דברים מגעילים והתגובות היו מחרידות ואנטי-יהודיות. היינו חברים, אני חושב שבמקרה הספציפי שלה היא סתם הזדהתה עם האנדרדוג. אני לא חושב שהיא אנטישמית", הוא אומר, אם כי גם הוא נראה מסויג. 

גם ביקום הפורנוגרפי ההומואי לא חסרים קולות אנטי-ישראליים אנטישמיים, ואחד הבולטים שבהם הוא כוכב הפורנו האיראני הגאה שארוק, שמותח לא מעט ביקורת על ישראל ממקום מושבו הנינוח בארצות הברית. "הם לא יודעים למצוא את ישראל על המפה, הם לא יודעים כלום ואין להם יכולת חשיבה עצמאית", אומר לוקאס בכעס על אותם כוכבים ומציין בריש גלי: "לעולם לא אעסיק שונאי ישראל או אעבוד איתם. הם מושפעים בקלות, רובם מעולם לא החזיקו ספר ביד. הם בעיקר מאמינים לתיאוריות קונספירציה". 

קשה למצוא נקודות אור בימים כל כך חשוכים, אבל לוקאס מתעקש למצוא אחת. "אם יש משהו חיובי שיצא מהמלחמה הזאת הוא ההתפכחות והאיחוד של היהודים, גם אלה בגולה", הוא אומר. "לא הייתה אחדות, ועכשיו כל היהודים מעורערים בגלל מה שהם ראו ושמעו. בתנועה הליברלית יהודים פעם הרגישו ליברלים ואז יהודים, אבל עכשיו הם יהודים ואז ליברלים. הם מגלים עכשיו שכל החברים שלהם מהתנועות הליברליות לא באמת חברים שלהם". 

שבועיים אחרי שנחת בישראל, בלי כרטיס טיסה חזור, לוקאס לא בטוח מתי יעזוב וככל הנראה יישאר כאן ככל שמצב החירום יימשך. כשזו הסיטואציה, הצטרף אליו לאחרונה בן זוגו. "הוא עיתונאי ואנחנו ביחד כבר חמש שנים. שנינו ראינו את הזוועות והחלטנו להגיע לפה". כשזה מגיע לזוגיות ובגלל ניסיון עבר מר בעניין, זה קריטי ללוקאס שבן זוגו יתמוך ללא סייג בישראל. "חשוב לי שנהיה באותו הצד הפוליטי", הוא אומר. "זה קו אדום בשבילי אם מישהו נגד ישראל, ואם הוא מנסה להצדיק את מה שקרה". 

מייקל לוקאס (צילום: MichaelLucas.com)
מייקל לוקאס | צילום: MichaelLucas.com