הכוכבת האהובה והאייקון הגאה אוליביה ניוטון ג'ון לא איתנו כמעט קרוב לשנתיים, לאחר שהלכה לעולמה אחרי מאבק ארוך במחלת הסרטן. היא חיה מעתה רק בזיכרון שלנו, וגם בעמוד האינסטגרם שלה, שהפך ביממה האחרונה למוקד של תגובות כועסות רובת לצד ויכוחים סוערים - והכל בגלל תמונה אחת תמימה שפורסמה לכבוד חודש הגאווה. 

בתמונה נראית השחקנית והזמרת האוסטרלית המנוחה מביטה למצלמה מחייכת לבושה בסריג בהיר שעליו קשת גדולה, לצד טקסט קצר לכבוד חודש הגאווה וקידום לרכישת אלבום של הזמרת. "חודש גאווה שמח, זכרו להזמין מראש את גרסת הדלוקס של Grace and Gratitude", נכתב ליד אימוג'י לבבות בצבעי הגאווה, מה שהזמין אל העמוד ערימות של טרולים מכל רחבי הרשת.

לאחר שהעמוד של הכוכבת החל להתמלא באנרגיה שלילית הפוסט נמחק ופורסם מחדש ללא האפשרות להגיב, אבל מצילומי מסך נדמה שלטרולים אין גבולות ואין אלוהים. חלק מהמגיבים יצאו אישית נגד אוליביה למרות שהיא כבר איננה, וחלק טענו שאסור לנצל את זכרה כדי לקדם אג'נדות כלשהן. 

 
 
 
הצגת פוסט זה באינסטגרם
 
 
 

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎Olivia Newton-John‎‏ (@‏‎therealonj‎‏)‎‏

"נמאס לי מאיך שדוחפים לנו את זה לגרון", כתב גולש שסולד מחודש הגאווה או מקידומי מכירות של דיסקים. "היא לא כאן איתנו יותר, אל תשמשו בעמוד שלה כדי לעודד קהילת האותיות", דרשה גולשת אחרת, ואחרים הודיעו כי הם מסירים את הלייק: "אני לא יכולה לתמוך בחטא אבל מתפללת עבורך". 

היו גם גולשים שכנראה לא ידעו שאוליביה כבר איננה וכעסו עליה ישירות, זאת למרות שהיא מאז ומתמיד הביעה תמיכה בקהילה הגאה, והיו כאלה שכעסו עם קצת יותר מודעות: "זה נורא. אני חוסם את הפוסט שלך, אין לי מושג איך הופעת בפיד שלי. תתביישי לך אוליביה גם אם את מתה". 

היו כמה גולשים שניסו להדוף את השונאים והזכירו לכולם שאוליביה פעלה רבות למען הקהילה הגאה, ציינה את חודש הגאווה בכל שנה גם בחייה ואפילו הופיעה במצעדי גאווה. היא התבטאה לטובת נישואים גאים, הופיעה בשנות ה-90 בסרט It's My Party אשר עסק באנשים החיים עם HIV ולא זוכים למות בכבוד, ויצרה את אחד הקליפים הכי הומואיים של שנות ה-80 - Physical. וקשת בענן זה מה שהקפיץ את כולם?