נהוג לפתוח כתבות מסוג זה במשפט "אתם בטח מכירים את ג'ורג' טאקיי ממסע בין כוכבים", אבל זו כנראה לא האמת. אולי נכון יותר להגיד "אתם בטח מכירים את ג'ורג' טאקיי כתופעת ויראלית עם מיליוני עוקבים ברשתות החברתיות, ואה, כן, הוא גם שיחק במסע בין כוכבים לפני ארבעים שנה". ואכן, טאקיי קנה את תהילתו בתפקיד סוּלוּ, רופא והגאי על סיפונה של ספינת החלל "אנטרפרייז", בגלגולה המקורי של "מסע בין כוכבים" כסדרת טלוויזיה בסוף שנות ה-60, ובעשרות סרטים, סדרות המשך ועיבודים במדיות נוספות.

בשנים האחרונות, כאמור, הוא ממוקד פחות בגילומן של דמויות חדשות, ועיקר עבודתו בהוליווד היא בדיבוב ובהופעות אורח. על פניו, הוא המועמד האידאלי להפוך לבדיחת רשת או פריט אספנים, אבל טאקיי גבר על הקושי הזה בכך ש... ובכן, סתם אמר את דעתו. טאקיי יצא מהארון באופן פומבי בשנת 2005, בגיל 68, בראיון למגזין הגאה "פרונטירס". בראיון סיפר גם שהוא במערכת יחסים בת כמעט עשרים שנה עם גבר. הזוג נישא ב-2008. את היציאה מהארון המשיל לצעדה ארוכה לקראת האור, כיוון שמעולם לא הסתיר מחבריו ומשפחתו את נטיותיו. הקריירה של טאקיי, והקפיצה שעשה מסמל תרבותי גיקי לפעיל זכויות אדם ואחד האנשים הכי פופולריים ברשת תועדו בסרט "להיות ג'ורג' טאקיי", שישודר הערב (22.12) בערוץ 8 ב-HOT.

זה אוקיי להיות טאקיי: אם אתם לא מרגישים נוח להגיד "גיי", לג'ורג' טאקיי יש הצעה בשבילכם -

בעשור שחלף מאז יציאתו מהארון, טאקיי הגיע למקום אליו אף אחד משחקני "מסע בין כוכבים" לא הגיע מעולם: רלוונטיות תרבותית. השחקן נעשה לאייקון תרבותי של דור האינטרנט, ולעמוד הפייסבוק הרשמי שלו יש למעלה מ-9,000,000 עוקבים. 2,000,000 עוקבים נוספים שמחים לשמוע ולהפיץ את הבשורה שלו בטוויטר. השיטה שלו עקבית ובטוחה - הוא שוטח את משנתו וקורא לפעולה, אבל מספק גם את מה שהאינטרנט אוהב יותר מכל: סרטונים של חיות עושות דברים חמודים, וממים מצחיקים מכל קצוות הקשת התרבותית. האהבה האינטרנטית שהוא זוכה לה מיתרגמת גם למעשים, ובשנה שעברה הוא גייס של 100,000 דולר להקמת שבט צופים ליברלי, לאחר שתנועת הצופים האמריקאית אמרה שלא תיאות לקבל לשורותיה מדריכים גאים.

>> "להיות ג'ורג' טאקיי", 22.12, 22:05 בערוץ 8 ב-HOT