"חתונה ממבט ראשון" תמיד הייתה תוכנית טלוויזיה שגורמת לצופים לחוש את כל קשת הרגשות, אבל בפרק ששודר אתמול (רביעי) בבריטניה הייתה סצנה אחת שגרמה לצופים רבים לדמוע מהתרגשות (וגם לנו), זאת לאחר שאלה, המשתתפת הטרנסג'נדרית הראשונה של התוכנית בעולם כולו, יצאה באומץ מהארון בפני שאר משתתפי התוכנית, מלבד בעלה הטרי שידע על כך מראש.

אלה, שהכירה לראשונה את בעלה הטרי, נתנאל, רק ביום החתונה עצמו, הודתה בשבוע שעבר שמעמד היציאה מהארון בפני שאר המשתתפים מלחיץ ומרגש אותה, זאת בזמן שהיא המתינה לרגע המתאים ביותר לשתף אותם בזהות המגדרית שלה. אמש הרגע הגדול הגיע, כשכל משתתפי התוכנית התאספו לארוחה המשותפת הראשונה של העונה. 

בגרסה הישראלית, כידוע, הזוגות מתאספים לראשונה רק לקראת סוף התוכנית במה שנקרא כ"סופ"ש הזוגות", אבל בבריטניה הם מתאספים אחת לכמה זמן לארוחת ערב חגיגית, בה הם מכירים זה את זו ומשתפים את החברים והחברות בחוויות שעברו בתהליך. בדיוק כפי שמתבקש מאירוע שכזה, גם ארוחת הערב הראשונה של הזוגות לא הייתה נטולת דרמות, אבל כל כוכבי התוכנית אספו את עצמם ברגע המתאים כדי לחזק ולחבק את אלה, אחרי שיצאה בפניהם מהארון כאישה טרנסג'נדרית. 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Married at First Sight UK (@e4mafsuk)

במהלך ארוחת הערב ביקש נתנאל את תשומת ליבם של כל המשתתפים, בזמן שאלה נעמדה והחלה להקריא מכתב שכתבה מבעוד, כשבן זוגה הטרי מקפיד להשאיר את ידו על גבה לאות תמיכה. זה גם הרגע לספר שנתנאל לא ידע מראש את מי יכיר לראשונה ביום החתונה, אבל הוא הכריז כבר מההתחלה שהוא פתוח לכל היכרות, שכן הוא מזדהה כפאנסקסואל והזהות המגדרית והמינית של בן או בת הזוג לא היו עבורו פרמטר להיכרות. 

"כשנולדתי, הייתי נראית מאוד שונה מאיך שאני נראית היום", סיפרה אלה למשתתפים בהתרגשות רבה ובקול רועד. "אמא שלי ילדה ארבעה בנים - שלושה אחים ואז אותי. היא שאלה אותי כשהייתי צעירה אם אני גיי, ואני עניתי לה 'לא אמא, אני אישה'. אז היא שאלה אותי אם אני רוצה להיות בת ואני עניתי: 'אני לא רוצה להיות בת - אני בת'".

אלה המשיכה לספר את הסיפור שלה, התרגשה נורא לקראת היציאה מהארון וביקשה לכבד אותה ואת הזהות שלה. "מעולם לא פקפקתי במי שאני. תמיד ידעתי שבתוך תוכי אני אלה", אמרה כוכבת התוכנית בהתרגשות למשתתפים, שחלקם כבר החלו לדמוע. "לכולנו יש מאבקים בחיים, אבל רוב האנשים לא מפקפקים בזהות שלהם או במגדר שלהם. אני לא מצפה מכם להבין או לקבל אותי. כל מה שאני מבקשת הוא שתכבדו אותי, תתייחסו אלי בתור האישה שאני היום. אני לא מתביישת לעמוד כאן כאישה טרנסג'נדרית מחוץ לארון, בעוד יש כל כך הרבה סטיגמות שליליות על אנשים טרנס". 

על אף המעמד המרגש והמלחיץ, אלה הצליחה לשמור בנאום שלה גם על הומור משובח. "עכשיו החיצוניות שלי - שהיא חיצוניות מאוד סקסית -  תואמת לפנימיות, ואני עומדת מול כולכם כאישה טרנסג'נדרית, אבל יותר מזה אני עומדת כאן בתור אלה, וכל מה שאני רוצה זה שסוף סוף יעניקו לי יחס בתור האישה שאני סוף סוף". 

 

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Married at First Sight UK (@e4mafsuk)

 

דווקא בימים אלה זה לא מובן מאליו, אבל לאחר שסיימה לקרוא בקול את המכתב שכתבה למשתתפים, אלה זכתה לתמיכה גורפת מכל חבריה לתוכנית. הם הריעו לה, מחאו כפיים והסתערו עליה בחיבוקים ואהבה. גם הצופים בבית לא נשארו אדישים לרגע המרגש והייחודי שנצפה בערוץ 4 הבריטי, והביעו את ההתרגשות הבלתי פוסקת שלהם ברשתות החברתיות מיד לאחר שידור הפרק. 

"זה היה כל כך אמיץ מצד אלה", כתבה אחת הצופות האדוקות של התוכנית. "להיות האני האותנטי שלך בחדר מלא אנשים שאת בקושי מכירה ובאקלים שבו יש כל כך הרבה שנאה - זה דבר גדול לעשות". גולש אחר בחר להצביע על הרגע הטלוויזיוני המיוחד, שלא נראה עד כה בטלוויזיה הבריטית: "זה לא משנה מה אתם חושבים על אלה, מדובר ברגע טלוויזיוני אדיר לראות אישה טרנסית מחוץ לארון בתוכנית דייטינג יוצאת מהארון בפני כל המשתתפים". 

בימים אלה אלה הופכת לכוכבת טלוויזיונית גדולה בבריטניה, אבל למרות החשיפה הגדולה היא הודיעה מיד לאחר שהופיעה לראשונה בתוכנית כי היא מתכוונת לקחת הפסקה מהרשתות החברתיות, זאת כדי להגן על עצמה מפני בריונות ברשת. "אני לא קוראת תגובות יותר בגלל טרנספוביה", סיפרה בשבוע שעבר לעוקבים שלה באינסטגרם. "אני יכולה לספוג את זה, אני חסינה לכך כי שמעתי את זה מספר פעמים עד עכשיו, אבל זה לא פייר כלפי המשפחה שלי, שלא ביקשו את כל זה אבל עדיין תומכים בי".

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Married at First Sight UK (@e4mafsuk)