אחרי קרוב לשנה וחצי של הפסקה, משחרר הבוקר (רביעי) הזמר והיוצר תום אקו את הסינגל השישי שלו, "קופידון", אותו הוא כתב על תחושה שהומואים רבים יוכלו להזדהות איתה: הגלילה המתישה באפליקציות הדייטינג והסטוצים, הסטנדרטים הבלתי אפשריים בקהילה הגאה, אבל מעל הכל, התחושה שגייז באתרי הכרויות מחפשים את מה שהם לעולם לא ימצאו - גבר לא פחות ממושלם. 

"אני רוצה אותו גבוה ובנוי לתלפיות, אני רוצה אצלו בבטן שמונה קוביות. אני רוצה אותו חכם, אינטליגנט רגיש, לא דג זהב - כריש", שר אקו בתחילת השיר ומוסיף עוד ועוד דרישות מוגזמות מגבר החלומות המדומיין, אבל עד שמגיע הפזמון נוחתת עליו ההבנה שזו בדיוק הגישה שמובילה אותו להישאר רווק נצחי, ש"בחוץ לא מחכה לי אביר על סוס לבן". 

"השיר נכתב על ה-fomo וה-fobo שאף פעם לא נגמרים בעולם הדייטינג", מספר אקו (30) בשיחה עם mako על הסינגל החדש, אותו הוא משיק הערב בבר "LAYLA" בתל אביב, באירוע מיוחד וממותג באווירת אפליקציות הדייטינג. "זה נשמע קל - בלחיצת כפתור אנחנו נחשפים לתפריט עשיר ואנחנו רק צריכים לבחור, אבל בסוף אנחנו מתלבטים עוד ועוד ובסוף יוצאים רעבים". 

נדמה שכתבת את "קופידון" קודם כל כביקורת עצמית.
"וגם מתסכול פנימי. כתבתי את השיר לפני 3 שנים, בתקופה בה הייתי יוצא לשניים-שלושה דייטים בשבוע. דיברתי עם הרבה אנשים במקביל בכמה אפליקציות והשיח היה על טייס אוטומטי, כל הזמן אותן הודעות: 'מה קורה?', 'מאיפה?', 'מה מחפש?'. הייתה תחושה של אפטיות, ששום דבר לא מרגש ולא מספיק טוב. הרגשתי שאני מפספס אנשים מדהימים מרוב המבחר והשפע, וכעסתי על עצמי שאני לא מצליח להשתחרר". 

בטוח היו כמה בחורים שדווקא כן הצליחו לרגש אותך. 
"אבל עד שזה כבר קרה קיבלתי דחייה, ואז הייתי בצד השני של המטבע - הרגשתי שאני לא מספיק טוב, יפה, מוצלח, פופולרי, גברי, גבוה, כריזמטי. זה הוביל אותי לנסות לשפר את עצמי, לתקן, להתאמן יותר חזק, להיכנס למשטר תזונה, להעלות תמונה לאינסטגרם שתקבל לייקים לחיזוק הביטחון העצמי". 

נשמע מעייף ורעיל. 
"הקהילה שלנו יכולה להיות מאוד ביקורתית, ולפעמים זה מרגיש שהדרישות רק הופכות לעוד יותר בלתי אפשריות. מצד אחד אין סיכוי לעמוד ברף הבלתי אפשרי הזה, אבל מצד שני אתה רוצה לעצמך את הכי טוב שיש. מאחורי הקצב הפופי והמילים הציניות והמצחיקות מסתתרת תחושה לא נעימה בכלל". 

וזאת תחושה שמלווה אותך גם מחוץ לעולם הדייטינג? 
"היא מלווה אותי בכל תחומי החיים, אני תמיד נקלע למרדפים אחרי הישגים ושוכח ליהנות מהדרך, גם בעבודה וגם ביצירה. אני תמיד מסתכל על חצי הכוס הריקה או פוזל לדשא של השכן, מבלי להעריך את מה שיש אצלי. תמיד הייתי בן אדם זוגי, אבל המבחר הופך את זה קשה להתחייב. עוד לפני שהתחיל הדייט הראשון אני רץ אלף צעדים קדימה ושואל את עצמי אם זה החתן שלי, במקום פשוט ליהנות מהרגע".

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Tom Acco | תום אקו (@tom.acco)

הפקת הקליפ המלווה של "קופידון", לוותה בלא מעט התלבטויות. על פניו, מדובר בשיר פופ קצבי שדורש קליפ עמוס ברקדנים באווירת 'נועה קילה, אבל אקו לא הרגיש שזה הסגנון שלו. "הרעיון לקליפ עלה לי בזמן שבזבזתי זמן באפליקציות דייטינג", מספר אקו. "רציתי להציג בצורה הכי אותנטית את עולם הרווקות בעידן הגריינדר, עם פרופילים של אנשים אמיתיים, ישראלים, אז התחלתי לפנות לחברים ואנשים שאני מכיר כדי שיעזרו לי עם הפרויקט הזה". 

השיר החדש, עליו עבדת עם המפיק המוזיקלי אמיר אהרון, שונה מהסינגלים הקודמים שלך. הם גם עסקו באהבה, אבל היו אמוציונליים הרבה יותר.
"גם השיר הזה הוא מאוד אני - יש כאן ביקורת ברורה שמסתתרת מאחורי המילים. בחרתי הפעם בשיר קצבי כדי להראות לאנשים עוד צדדים שבי ובמוזיקה שלי. השיר עדיין נכתב לגבר, למרות שהכתיבה הגאה עדיין מהווה מכשול בדרך לקהל הישראלי, אבל הפעם אני מקווה שההומור יצליח לפתוח לאנשים את הראש והלב, כי לישראלים נורא קל להתחבר לציניות". 

אקו מספר שמערכת היחסים האחרונה שלו נגמרה בעיקר בגלל "חוסר התאמה", אבל למרות זאת הוא והאקס עדיין נמצאים בקשר טוב. "אני יוצא לדייטים, אבל יש לא מעט תסכול", הוא מודה. "תמיד רק אחד הצדדים 'בעניין' וזה תמיד מורכב. בא לי פשוט שזה יהיה קל, בלי משחקים, בלי אגו. יש לי נטייה להתאהב ולהתרגש מהבלתי אפשרי".

אז אחת ולתמיד - מה אתה באמת מחפש בגבר?
"אם הייתי יודע כנראה שכבר לא הייתי רווק ולא הייתי כותב שירים. הרבה פעמים היה מישהו שענה על רוב המרכיבים ברשימת המכולת שלי ועדיין משהו שם לא עבד. ואם אני צריך בכל זאת לנסות לענות על השאלה 'מה מחפש?', אז זה מישהו שיאתגר אותי, יתאהב בחלקים 'המכוערים' שאני פחות אוהב בעצמי ויגרום לי להתאהב בהם בעצמי. שיתן לי תחושת ביטחון ויגרום לי להרגיש בית ומשפחה".

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Tom Acco | תום אקו (@tom.acco)