הזמרת והיוצרת האמריקאית הצעירה והמצליחה משכה את תשומת הלב של המעריצים והתקשורת בשבוע האחרון פעמיים, משום שנדמה כי לראשונה היא מתחילה לדבר בגלוי על הנטיות המיניות שלה. זה התחיל בפוסט שפרסמה הזמרת באינסטגרם בו כתובות על פניה המילים "גיי" ו"עייפה" במטרה לתאר את עצמה כחלק מטרנד ברשת, ונמשך בראיון למגזין "וראייטי" בו היא דיברה על משיכה פיזית לנשים. 

אייליש בת ה-21, שמופיעה בימים אלה על שער הגיליון של המגזין, מדברת כבר בתחילת הראיון על התחושות שלה כלפי נשים אחרות. הזמרת אמרה שהיא מעולם לא הצליחה להזדהות עם נערות בנות גילה בשנות ההתבגרות שלה, אבל שהיא מרגישה משיכה חזקה כלפי נשים אחרות. 

"אני אוהבת אותן כל כך", היא אמרה ותיארה תחושה שנשים לסביות וביסקסואליות רבות יכולות להזדהות איתה - להימשך לנשים ולהיות מאוימת מהן בו זמנית. "אני אוהבת אותן כאנשים, אני נמשכת אליהן כאנשים. אני נמשכת לנשים באמת. יש לי קשרים עמוקים עם נשים בחיים שלי, החברות בחיי ובנות המשפחה בחיי. אני נמשכת לנשים, אבל גם מאוימת מהן, מהיופי והנוכחות שלהן". 

אייליש המשיכה וסיפרה על מערכות היחסים המורכבות שלה עם נשים, והדבר שבה הדבר משפיע על תפיסת הנשיות של עצמה. "אף פעם לא הרגשתי כמו אישה, אם להיות כנה", המשיכה. "אף פעם לא הרגשתי נחשקת, אף פעם לא הרגשתי נשית. אני חייבת לשכנע את עצמי שאני נערה יפה. אני מזדהה כאישה, אבל אף פעם לא הרגשתי כמו בת". 

בעוד הראיון המדובר היה מעט מעורפל, פוסט שפרסמה הזמרת ביום שישי האחרון סטורי באינסטגרם שהיה קצת יותר ישיר, ובו היא נראית משתמשת בפילטר כדי לכתוב על פניה את המילים "גיי ועייפה". הרבה מעריצים של הזמרת חוגגים את מה שנדמה כמו יציאה עדינה מארון קווירי, אבל אחרים מנסים לצנן את האווירה בעזרת סרטון של הזמרת מ-2021, בו נשאלה ישירות על המיניות שלה. "אני ישרה כמו סרגל", היא אמרה אז ומעט הסתבכה במילותיה. "אבל לא, אני גיי בכלל, אני מאוד מאוד סטרייטית, אני אוהבת גברים. אבל לשכב עם נשים זה גם מדהים. אין לי כלום נגד בנות, אני פשוט לא מוצאת אותן… אני לא רוצה… אוקיי אני אפסיק לדבר על זה". 

@jubillz WE LOVE YOU EITHER WAY#billieeilish #billieeilishedit #fyp #jubillz #fyp #billie #fyp ♬ original sound - Jubillzz️

למרות זאת, חייבים לציין כי הסרטון פורסם לפני שנתיים, כשאייליש הייתה בת 19, ולא מעט דברים היו יכולים להשתנות מאז - מגילוי עצמי ועד החלטה לחלוק עם העולם קצת יותר מתוך עולמה הפנימי. יכול מאוד להיות שאייליש לא הייתה אז במקום שבו היא יכולה להבין לעומק את המיניות שלה עד תום, וכמו רבים מאיתנו היא עדיין ממשיכה לגדול וללמוד עוד דברים על עצמה. אז כשאייליש תהיה מוכנה כשתהיי מוכנה לחלוטין - אנחנו נהיה כאן בשבילך.