הזמר והיוצר יונתן וולפין (35) השיק קליפ יפהפה לשיר "להרגיש את זה מחדש" מתוך אלבום הבכורה שלו "הדברים כמו שהם", שיראה אור בתחילת 2021. "השיר נכתב בתחילתו של קשר משמעותי אחרי הרבה שנים של חיפושי זוגיות ומדבר על המשוואה העדינה בין הסיכוי להתאהב לבין הסיכון להיכוות מכך", כתב בפוסט שהציג את הסינגל. 

מאז ומעולם וולפין התעקש להדגיש את הקוויריות ביצירה שלו. בניגוד לאמנים גאים רבים אחרים בישראל, לוולפין חשוב שיהיה ברור לכולם מי הוא בדיוק מושא האהבה בשיריו. כבר בשנת 2015 ניגש לאודישנים לעונה השנייה של "הכוכב הבא" ושר בפריים טיים שיר אהבה לגבר. הוא אמנם לא הרים את המסך (למרות שהיו חסרים לו רק שני אחוזים), אבל הצליח להצביע על חוסר הנוכחות של אהבה גאה ביצירות מוזיקליות ישראליות ולקבל המון מחמאות מהשופטים. "כשהייתי ילד לא היו לי זמרים שיכולתי לשמוע שירים שלהם בעברית להזדהות איתם. להגיד את הדברים בצורה פשוטה - אני אוהב אותך", אמר אז. 

מאז הקדיש את עצמו וולפין בדיוק ליצירה כזאת, שחסרה כל כך בתרבות הישראלית. לצד עבודה אינטנסיבית על האלבום המדובר, פתח לאחרונה את הנושא לדיון מחדש ברשת ותהה עד כמה והאם בכלל יש מקום ליצירה גאה בישראל. כדי לקדם את הנושא עוד יותר, הוא אף בנה פלייליסט ישראלי גאה בספוטיפיי, שמכיל 34 שירי אהבה גאים בעברית, וזאת כדי לשים זרקור על אמנים גאים ויצירה ישראלית גאה ולהדגיש את החשיבות שלה.

בסינגל "להרגיש את זה מחדש", חוזר וולפין לאהבה הראשונה שלו כשהיה נער מתבגר בחטיבת הביניים. "הבנתי שאני גיי רק אחרי שחוויתי רגע אינטימי עם חבר מבית הספר", הוא מספר בשיחה עם mako, "זה קרה במפתיע. אני לא חושב שהבנתי מה בדיוק קרה שם, אבל זה היה נעים ורציתי שזה יקרה שוב. היינו נפגשים בסתר במשך שנתיים. היינו שותפים לסוד גדול והיה ברור לשנינו שזה משהו שצריך להסתיר משאר העולם". 

יונתן וולפין (צילום: עומר געש, יחסי ציבור)
צילום: עומר געש, יחסי ציבור

תן לי לנחש, הוא שבר לך את הלב.
"בקיץ בין החטיבה לתיכון לא נפגשנו, זו הייתה בלי פלאפונים או רשתות חברתיות. ביום הראשון של כיתה י' הוא עבר לידי במסדרון כשהוא מחזיק יד למישהי ומתעלם ממני לחלוטין. הייתי בהלם, הרגשתי שהוא נטש אותי, שהוא בחר לחיות חיים 'רגילים' והשאיר אותי עם הסוד הזה". 

יצא לך לדבר על מה שקרה ביניכם?
"כמעט ולא דיברנו מאז. הוא המשיך להיות חבר של אותה בחורה ואני יצאתי מהארון והתחלתי לצאת עם בנים אחרים. בלילה האחרון של הטיול השנתי בכיתה יב' נתקלנו אחד בשני ודיברנו. שאלתי אותו אם הוא באמת נמשך לבנות והוא אמר שכן ושטוב לו ככה. הוא שאל אותי אם אני הומו ואמרתי לו שכן וטוב לי ככה. היום הוא נשוי עם ילדים ואני תוהה לפעמים אם מה שהיה ביננו היה שלב חולף בהתפתחות המינית שלו או שהוא חי בשקר. אני כנראה לא אדע את התשובה לעולם". 

מילים, לחן ושירה: יונתן וולפין | הפקה מוסיקלית: ארז רוסו | יח"צ: שירי רווה | במאי: חגי סהראי | צילום: זוהר מוטעין | עורך: יואב גרשון 

יונתן וולפין (צילום: חגי סהראי, יחסי ציבור)
צילום: חגי סהראי, יחסי ציבור