בימים מתוחים, מורטי עצבים ומלאים בשכול כמו אלה, זו משימה לא פשוטה לצחוק מהלב והיא הופכת קשה ומורכבת עוד יותר אם מנסים להצחיק אחרים. כוכב הרשת הגאה אור סולטאני, שבימים כתיקונם לא חושב פעמיים לפני שהוא משחרר לאוויר העולם עוד סרטון הומוריסטי, מצא את עצמו מתלבט לא מעט לפני שפרסם את האינטרפרטציה האישית שלו לשירה של פנינה רוזנבלום "איפה הייתם ב-7 לעשירי". 

"אחרי שהשיר יצא חשבתי שאפשר לעשות איתו תוכן נהדר, אבל אמרתי לעצמי שאין מצב שאני מפרסם את זה כי זה נושא מדמם שהופך לכולנו את הבטן כל יום, לאורך כל היום", הוא מספר בשיחה עם mako על הסרטון החדש שמסתובב ביממה האחרונה ברשתות. "אבל כל יום תייגו אותי וביקשו שאעשה עם זה משהו. אנשים כתבו שהם מחכים לחיקוי שלי". 

סולטאני למעשה צילם את הסרטון בשבוע שעבר מיד לאחר שהשיר התפרסם, אך המתין עם הפרסום בגלל חשש שמא הדבר יהיה לא ראוי. "לא חששתי מהתגובה של פנינה, אלא מהתגובה של משפחות החטופים, פחדתי שזה יפגע בהם, שאולי אני עושה צחוק מהנושא", הוא מודה. "למזלי זה לא קרה. לא קיבלתי תגובות רעות, אפילו לא אחת. אני חושב שאולי הפסקת האש שחררה משהו באנשים. אנחנו רואים את החטופים חוזרים, ואולי אפשר קצת להשתחרר ולהצחיק". 

זו משימה מורכבת ליצור תוכן הומוריסטי בימים כאלה. 
"זה מאוד קשה ויש גם פגיעה ביצירתיות, בשמחה ובהומור. כל יום יש תקרית חדשה, עוד אירוע שהופך את הבטן. יש המון רגישויות. דרך ההתמודדות שלי תמיד הייתה הומור, גם כשאני בוכה אני צוחק בשלב כלשהו, זה מנגנון הגנה טבעי שאני מברך עליו. עכשיו יש פחד כזה מלצחוק, כי אסור, כי זה לא במקום. אבל אנחנו חייבים. זה החוסן הנפשי שלנו, זאת הברכה הכי גדולה שלנו. כולנו חייבים את זה כי עברנו תופת, וכדי לצאת ממנה חייבים לצחוק. ואם אני יכול להצחיק - אני חייב. מבחינתי זאת שליחות". 

@orsultany #פנינהרוזנבלום #איפההייתםבשביעילעשירי ♬ original sound - רשת 13

ומה רוזנבלום בעצמה אומרת על החיקוי? בשיחה עם mako היא אומרת כי הסרטון ההומוריסטי של סולטאני לא פגע בה, והיא אפילו מברכת עליו. "בדיוק כמו שלא נפגעתי מהחיקוי בארץ נהדרת, זה יפה ומצחיק נורא", היא אמרה. "למרות שזה שיר אמוציונלי על המלחמה, אני חושבת שכל מי שעושה ממנו סאטירה זה מבורך. בתוך כל החושך הזה שאנחנו נמצאים בו, זה מוסיף קצת הומור וצבע". 

מה היית רוצה למסור לסולטאני?
"להגיד תודה שהוא אהב את השיר וגם התחבר אליו. המילים של השיר יצאו לי מהלב, ואם הוא הצליח להכניס קצת הומור תמסור לו את אהבתי ושימשיך לשיר את השיר שלי, כי הוא חשוב מאוד". 

כולנו רואים בשבוע האחרון את החטופים חוזרים לאט לאט לישראל. איך זה גורם לך להרגיש? 
"זה מרגש כל כך ומחמם את הלב, ואני מחכה שכולם יחזרו. אסור לוותר, צריך להביא את כל החטופים הביתה, אבל אסור להפסיק את הפעולה הצבאית. אנחנו חייבים להכניס את חמאס עד הסוף - אנחנו חייבים את זה למען הרבה אנשים שסבלו ונפלו, ולמען עוטף עזה. גם את חיזבאללה - למען יישובי הצפון. פשוט לא לעצור". 

סולטאני, מה דעתך על התגובה של פנינה? 
"הרבה יותר חיובית ממה שחשבתי, אפילו הופתעתי, כי היא בכל זאת כתבה שיר על נושא מאוד כאוב בשיא הרצינות, בלי דאחקה. אבל פנינה מלכה, והיא מלאה בהומור עצמי, פתיחות והכלה. היא כל כך גדולה שבין אם צחקת עליה או איתה זה לא משנה לה, כי היא באה לעשות מעשה טוב עם רצון טוב. היא מדהימה".