הקומיקאי הקנדי הגאה דניאל ריאן ספולדינג פרסם בסוף השבוע האחרון מערכון חדש (והיסטרי), בהשתתפות השחקן הישראלי ניב ניסים ("סאבלט"), שמככב בימים אלה בתפקיד הראשי בהצגה "הנאהבים והנעימים" של תיאטרון לסין ומצטלם לסדרת הנוער "סקיי" שתעלה בקרוב ב-yes. את הקטע הקורע כתבו וצילמו השניים בתל אביב בתחילת דצמבר, בימים בהם ספולדינג ביקר בישראל לטובת הופעה מיוחדת וראשונה בבית ציוני אמריקה. 

"דניל עבר לגור בתל אביב וכבר הכיר חבר ישראלי סקסי- יהודה!", כתב ספולדינג בתיאור הסרטון שעלה לעמוד הפייסבוק שלו. "הוא מאוד סגור בגלל הילדות הטראומתית שלו במשפחה אולטרה-אורתודוקסית, אבל הוא ממש חתיך. דניל מתחיל באופן רשמי את המסע שלו להשתלב במעגלים החברתיים של ההומואים בתל אביב, כדי לגרום לכולם לקנא". 

המערכון החדש, שעושה שירות לא רע למשרד התיירות הישראלי (מבלי שהוא בכלל מודע לכך) ומשך לא מעט תשומת לב מהצופה הגאה הישראלי, זוכה עד כה להצלחה יחסית משאר הסרטונים המשעשעים של הקומיקאי. אם גם אתם התפוצצתם ממנו מצחוק, יש לנו חדשות מאוד טובות, כי מסתבר שהקטע הוא רק הפרק הראשון מטרילוגיה שהשניים צילמו, כששני הפרקים הנוספים יעלו לעמוד הפייסבוק של ספולדינג בהמשך השבוע. 

"דניאל ראה את 'סאבלט' ויצר איתי קשר כי הוא רצה לצלם מערכון שבו הוא מגיב לסרט עם התמונה שלי", מספר ניסים בשיחה עם mako. "כשביקרתי בברלין הוא הגיע להקרנה של 'סאבלט' ואחרי זה נפגשנו וקבענו שנצלם ביחד מערכון. לדניאל יש סדרת סרטונים שהוא מצלם כבר כמה שנים, בה הוא כל הזמן מספר איך השאיפה הכי גדולה שלו זה גאנג באנג מישראלים. רצינו לצלם ספיישל המתרחש בתל אביב, בו הוא סוף סוף עובר לגור בישראל, אבל במקום גאנג באנג הוא מוצא אהבה". 

ואכן, ספולדינג וניסים נפגשנו פעם נוספת בתל אביב וצילמו את סדרת המערכונים החדשה ברחבי פלורנטין. בפרק הראשון שהתפרסם בסוף השבוע, דניל (ספולדינג) מכיר את יהודה (ניסים), דתל"ש יוצא סיירת חתיך, והוא משוויץ בו לחבריו האירופאים הקנאים. "מההתחלה דניאל אמר שהוא רוצה שאני אהיה הדמות של החלומות שלו - גבר סגור ומופנם ואפילו קצת אגרסיבי", מספר ניסים. "אני גייסתי את כל כוחותי בשביל ליצור דמות שמאוד רחוקה ממי שאני". 

ניב ניסים (צילום: שי פרנקו)
ניב ניסים | צילום: שי פרנקו

אני ממש שומע את החיוך שלך בזמן שאנחנו מדברים. היו הרבה אילתורים בצילומים?
"כתבנו את המעטפת של כל הסיפור ובזמן הצילומים גם אילתרנו. התפקענו מצחוק מלא, הוא מופרע ברמות וזה נורא מצחיק אותי". 

ההומור של ספולדינג יכול להיות מאוד גס ובוטה. היו לך קווים אדומים שלא היית מוכן לעבור? 
"בהתחלה הוא רצה לקחת את זה למקום מאוד פרוע. לדמות של ניסים יש כביכול פוסט-טראומה, אז הוא רצה שאני אקפוץ בהיסטריה כל פעם ששומעים בום. הסברתי לו שאני מבין שיש לזה ערך מבחינה סאטירית, אבל שזה לא יצחיק כאן אף אחד, גם לא אותי. אני בעד לצחוק על הכל, אבל זה צריך להיות בטעם. אם הוא היה גדל כאן גם הוא היה מבין שאין בזה שום טעם, אבל זה הקו היחיד שלא הסכמתי לעבור". 

המערכון שפורסם הוא בלי תרגום. רוב הקהל של ספולדינג הוא אירופאי או אמריקאי, אז צופים רבים לא יכולים להבין את הפאנצ'ים שלך. 
"דניאל לא רצה לשלב כתוביות בכוונה כי זה הצחיק אותו שזה נשמע כאילו אני מדבר ג'יבריש ואף אחד לא מבין מה אני באמת אומר. הוא רצה שיהיה רובד נוסף של הומור שנגיש רק לאנשים שמבינים עברית, והוא גם סמך על הגולשים שיהיה מי שיתרגם את הטקסט".

אנחנו לא באמת מסוגלים לחכות לפרקים הבאים. תעשה לנו ספוילר?
"הפרק הבא הוא על זה שהם רוצים להביא ילד בפונדקאות ודניל רוצה שכל החברים הישראלים יקנאו בו שהם מביאים ילד מרחם של מישהי אחרת. בפרק השלישי והאחרון יש ביניהם משבר, כי דניל רוצה לטייל בים המלח אבל יהודה לא מרשה לו, כי הוא רוצה לעשות שינוי משמעותי בחיים שלהם. אני לא אגיד מה, אתה תצטרך לחכות". 

ניב ניסים (צילום: שי פרנקו)
ניב ניסים | צילום: שי פרנקו