המפיק המוזיקלי הנרי והזמרת לישי סלמאן, ישחררו בשבוע הבא (30.5) בשיתוף mako את השיר Israeli Girls, המנון נשי שמוקדש כולו לנשים הישראליות באשר הן, שהשנה, יותר מתמיד, הוכיחו שהן הנשים החזקות והאמיצות ביותר בעולם. אבל יותר מאשר שיר הלל לנשים ישראליות, השיר הוא שיר של שלום, תקווה, שמחה, גאווה וקריאה לשחרור מיידי של כל החטופים. 

"מאז 7 באוקטובר משהו בכולנו נשבר, אבל גם נפתח", אומרת לישי בשיחה עם mako לכבוד חשיפת הקליפ בחמישי והופעה ראשונה בפאי בתל אביב (1.6 החל מ-18:00). "כל אחד ואחת הפכו ללוחמים בגזרה שלהם - חלקנו בשטח, חלקנו בבית, חלקנו בהסברה, חלקנו ברחובות וחלקנו ברשתות - כל אחד נלחם בחלקה שלו. אני אולי לא מפקדת על גדוד לוחמות בעזה, אבל אני יכולה להיות מפקדת בכירה על גדוד של יותר מ-300 אלף אנשים ברשתות ושם נמצאת המלחמה שלי למען המדינה". 

ההשפעה ברשתות החברתיות הובילה את לישי ליצור לכבוד חודש הגאווה שיר באנגלית ששם את האישה הישראלית במרכז. הבחירה הזו התגלתה לאורך הדרך כבעייתית, משום שעד החיבור עם המפיק המוזיקלי הנרי, שהתגלה כמוצלח במיוחד, היו מפיקים שסירבו לעבוד על שיר שעוסק בישראל וכולל בתוכו את המילה המפורשת. 

"היו מפיקים שהפתיעו אותי ואמרו לא בגלל שאני שרה על ישראל. הם פחדו שהשיר יהיה מחובר לשם שלהם ויפגע להם בקריירה", לישי. "היו גם בקשות לשנות את המילים, אבל זאת מעולם לא הייתה אופציה - זה שיר שמרים לישראל לאישה הישראלית נקודה. כשהנרי שמע את השיר הוא לא רק אהב אותו, הוא אמר שדווקא התקופה שבה אנחנו חיים הופכת אותו למדויק, אז ידעתי שאנחנו מדברים באותה שפה. אם אני אצליח לגרום לאנשים לפרסם סרטון ברשת שבו הם שרים כמה הם אוהבים נשים ישראליות - זה מבחינתי סוג של ניצחון". 

לישי סלמאן, מתוך צילומי הקליפ לשיר Israeli Girls (צילום: קורל טובי)
לישי סלמאן, מתוך צילומי הקליפ לשיר Israeli Girls | צילום: קורל טובי

איך הייתה העבודה עם הנרי על השיר, שחלק קטן ממנו אנחנו שומעים היום?
"לפני הפגישה הראשונה דפק לי הלב ברמות, התרגשתי והייתי לחוצה. גדלתי עליו ועל היצירות שלו, השיר 'חופשייה' של שרית חדד מלווה כל משפחה בישראל. אבל כשנפגשנו ישר התחלנו לצחוק וזה היה כל כך טבעי. ההומור שלנו דומה וחווינו קשיים דומים. זאת הייתה חברות של ריפוי תוך כדי יצירת מוזיקה טובה, ולאורך כל העבודה הרגשתי הכי טבעי ומחוברת. הוא מוכשר ברמות בלתי רגילות". OBJ_

השיר שעתיד לצאת בשבוע הבא נשמע קצבי ושמח, וזה לאו דווקא תואם את האווירה הישראלית בימים כאלה. 
"ההוויה שלי תמיד מלווה בהומור וחיוך על הפנים, לא משנה כמה קשה וכואב לי. זה לא שיר של מלחמה - זה שיר של שלום, תקווה, שמחה, גאווה וניצחון הרוח הישראלית. נורא בא לי שכל מי שישמע את השיר ויראה את הקליפ שצילמנו יזכור שאנחנו מספיק חזקים וחזקות כדי להישאר פה לנצח. אנחנו ננצח, החטופים יחזרו, ועם כל השנאה שאנחנו רואים ברשתות אנחנו צריכים להתמקד באהבה שלנו - ולא בשנאה של אחרים אלינו". 

לרכישת כרטיסים למסיבת השקת הסינגל Israeli Girls בפאי בתל אביב

לישי סלמאן, מתוך צילומי הקליפ לשיר Israeli Girls (צילום: הנרי)
לישי סלמאן, מתוך צילומי הקליפ לשיר Israeli Girls | צילום: הנרי
לישי סלמאן, מתוך צילומי הקליפ לשיר Israeli Girls (צילום: הנרי)
לישי סלמאן, מתוך צילומי הקליפ לשיר Israeli Girls | צילום: הנרי