תוכנית הריאליטי הפופולרית "המרוץ לדראג של רופול" עלתה לראשונה למסכים לפני כמעט 15 שנה והפכה לתופעה תרבותית קווירית של ממש, עם גרסאות מקומיות במדינות רבות ברחבי העולם, לצד עונות "אולסטארס" מיוחדות בהן מככבות מלכות דראג שכבר הופיעו בתוכנית, ואפילו תוכניות ספין אוף מוצלחות כמו "קווין אוף דנה יוניברס". 

לא מעט מלכות דראג עברו בחדר ההלבשה של התוכנית ברחבי העולם ולא מעט מלכות דראג בינלאומיות נולדו בתוכנית, אבל העונה הראשונה של הגרסה הגרמנית עשתה היסטוריה של ממש: פנדורה נוקס, מלכת דראג אוסטרית בת 30, הפכה לא רק למנצחת הראשונה של הגרסה הגרמנית, אלא גם למלכת הדראג הסיסג'נדרית (התאמה בין המגדר למין שנקבע בלידה) הראשונה והאישה הלסבית הראשונה שקוטפת את המקום הראשון בתחרות בעולם כולו. 

מלכת הדראג הסיסג'נדרית הראשונה שהשתתפה אי פעם בתוכנית "המרוץ לדראג" הייתה ויקטוריה סקון, שכיכבה בגרסה הבריטית לפני כשנתיים ונאלצה לעזוב את התחרות בגלל פציעה. סקון לא סיימה את הקריירה כאן ושבה להתחרות בשנה שעברה בעונה העולמית המיוחדת "קנדה נגד העולם", אז הפסידה את התואר למלכת הדראג ראז'ה אוהרה. מוקדם יותר השנה הפכה מלכת הדראג קלובר ביש למתמודדת הסיסג'נדרית השנייה של הריאליטי, אז כיכבה בגרסה הספרדית והגיעה למקום החמישי. 

פנדורה נוקס, הסיסג'נדרית השלישית של "דראג רייס", הפכה כבר בתחילת לאחת המלכות האהובות על הקהל, לאחר שזכתה בשני האתגרים כבר בפרק הראשון. לאורך העונה היא עמדה להדחה פעמיים, אבל זכתה לביקורות חיוביות ואוהדות מהשופטים ברוב האתגרים של התוכנית. 

בפרק הגמר של "המרוץ לדראג גרמניה", ששודר ביום שני האחרון, פנדורה נוקס הופיעה עם קטע ריקוד לשיר של מלכת הדראג רופול Call Me Mother, לצד שתי הפיינליסטיות האחרות. קצת לפני ההכרזה על המנצחת, עלתה נוקס לבמה וביצעה קטע ליפסינק לשיר שזכה באירוויזיון 2014, Rise Like A Phoenix, אותו ביצעה במקור מלכת הדראג האוסטרית קונצ'יטה וורסט. 

"היא עשתה את זה!", כתבה אחת המעריצות של התוכנית. "פנדורה נוקס עשתה היא-סטוריה והפכה לאישה הסיסג'נדרית הראשונה בעולם לנצח. לא הייתי יכולה להיות יותר מאושרת מהסיום הזה. מגיע לה את כל העולם ומעבר לכך". "עכשיו יש לנו אישה לסבית בהיכל התהילה של דראג רייס. פנדורה, את תמיד תהיי מפורסמת", הכריז גולש אחר.  

 
 
 
הצגת פוסט זה באינסטגרם
 
 
 

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎Pandora Nox‎‏ (@‏‎pandoranox‎‏)‎‏