השחקנית אם ג'יי רודריגז ("פוזה") עשתה היסטוריה אחרי שנבחרה להיות השחקנית הטרנסג'נדרית הראשונה המועמדת לפרס האמי, על תפקידה בסדרה המצליחה של ריאן מרפי. אבל מסתבר שאת מה שעולם הטלוויזיה מיישם בשנים האחרונות בנוגע לנראות נהדרת ללהט"ב, ובפרט לקהילה הטרנסית, הוליווד עוד לא התחילה ללמוד. 

הליגה ההומו-לסבית נגד השמצה (GLAAD) פרסמה את הדו"ח השנתי שלה, שסוקר את פעילות האולפנים הגדולים בהוליווד (דיסני, וורנר, יוניברסל ופרמאונט הם חלק מהאולפנים שנבדקו), וגילתה מחסור פושע בנראות טרנסית בהפקות הוליוודיות - מתוך 44 סרטים שהפיקו האולפנים הגדולים בשנה האחרונה, אף לא אחד מהם כלל דמות טרנסית או א-בינארית.

אם ג'יי רודריגז ב"פוזה" (צילום: באדיבות yes)
אם ג'יי רודריגז ב"פוזה" | צילום: באדיבות yes

הארגון, שהוקם במטרה לעקוב אחרי הייצוג הגאה במדיה, הכיר בעובדה כי השנה האחרונה הייתה ייחודית וקשה עבור האולפנים, אבל הוא העמיק ובדק את הפעילות שלהם גם בשנים שלפני כן וגילה כי זו למעשה השנה הרביעית ברציפות בה הקהילה הטרנסית לא קיבלה שום ייצוג בסרטים הוליוודים. למעשה, מאז ינואר 2017 הפיקו האולפנים הגדולים יותר מ-400 סרטים, בהם לא הופיעה אפילו לא דמות אחת כזאת. 

יותר מזה, הפעם האחרונה בה הופיעה דמות טרנסית בסרט הוליוודי הייתה בשנת 2016 בסרט "זולנדר 2", אז גילם השחקן בנדיקט קמברבאץ' את דמותה של הדוגמנית הטרנסית "איז אול", דמות שהוגדרה על ידי הליגה נגד השמצה כ"פוגענית וסטריאוטיפית". 

היו כמובן דוגמאות חיוביות יותר של ייצוג טרנסי על המסך הגדול, כמו דמותה של השחקנית דניאלה וגה בסרט זוכה האוסקר "אישה פנטסטית" משנת 2017, אבל הוא שוחרר דרך מפיצי אינדי ייחודיים ולא דרך האולפנים הגדולים, לכן לא נכלל בדו"ח. 

הארגון הדגיש כי בשנים האחרונות היו לא מעט סרטים בהם הופיעו שחקנים ושחקניות בני ובנות הקהילה הטרנסג'נדרית, אבל הם לא נכללו בסקירה משום ש"הסיפור שלהם לא הובהר על המסך". דוגמה לכך היא השחקנית הטרנסית טרייס לייסט, שהופיעה ב-2019 בסרט "נוכלות בלי חשבון" לצידה של ג'ניפר לופז, אך הדמות שלה לא הזדהתה כאישה טרנסית. 

דניאלה וגה (צילום: Matthias Nareyek - GettyImages)
דניאלה וגה | צילום: Matthias Nareyek - GettyImages

"משיבים שנחשפו ללהט"ב במדיה בשלושת החודשים האחרונים דיווחו באחוזים גבוהים בהרבה על קבלה והכלה של הקהילה הגאה בשנים האחרונות, כשמשווים אותם לאלו שלא נחשפו כלל לתכנים דומים", נכתב בדו"ח של הליגה נגד השמצה. עוד התגלה בדו"ח על ירידה בדמויות ביסקסואלית, עלייה בדמויות לסביות ואף לא דמות אחת שחיה עם HIV או נכות כלשהי.