ככל שהאסלאם הקיצוני עולה, כך הרדיפה כנגד להט"בים מתגברת. משטרים אפלים כמו שלטון החמאס בעזה, עוצמים את עיניהם מרצח והתעללות בלהט"בים, ובכך מתירים את דם. הוצאות להורג, והצלפות פומביות על רקע נטייה מינית הפכה להיות עניין שבשגרה. רק לאחרונה פורסמו התמונות הקשות מאינדונזיה על פריצה של אספסוף לזוג גברים הומואים, שנתפסו בשעת מעשה, הוכו, והתחננו שהאספסוף לא יסגיר אותם לשלטונות מאימת הסנקציות של השלטון על לא עוול בכפם.

נפילת המשטרים הדיקטטוריים בחלק ממדינות ערב במזרח התיכון הרעו את מצבם של להט"בים. אם בעבר להט"בים בעיקר היו נרצחים ונרדפים על ידי בני משפחתם, בהעלמת עין ואף בעידוד השלטון, כיום הרצח וההתעללות הם שיטתיים ואכזריים. למשל, השלטון האירני תולה הומואים או כופה על גברים הומואים לעבור ניתוח לשינוי מין. בעירק ובסוריה דאע"ש משליכים גברים הומואים מבניינים גבוהים, כשבקרקע מריע האספסוף.

משליכים הומו אל מותו (צילום: טוויטר)
דאע"ש משליכים הומו מגג בניין | צילום: טוויטר
הרדיפה והתעללות התפשטה גם לרפובליקה הרוסית בצ'צ'ניה האסלאמית. כעת מצטברות הידיעות על ריכוז להט"בים במחנות, התעללות בהם ורציחתם. בשלב זה, מדינות המערב, האו"ם, בתי המשפט - שותקים. הם נמנעים לנקוט בצעדים משמעותיים נגד הפשעים המתועבים הללו. כך למשל, שליטי אירן מתקבלים בהוד ובהדר במדינות המערב מבלי שאף שופט יורה על מעצרם בגין פשעים כנגד האנושות. גינויים נשמעים בקול ענות חלושה. אמנות בינלאומיות להגנת להט"בים מרדיפה ומרצח נדחות, מנימוק מעוות של המדינות המוסלמיות לחופש דת.

המערב יכול למתן את הפשעים, לו רק יבחר בכך

הפגנות ענק ועצומות של להט"בים במדינות המערב כנגד אותם משטרים היא קריטית. המערב יכול ומסוגל למתן את הפשעים נגד להט"בים, לו רק יבחר בכך. צעדים דיפלומטיים כגון: גינויים, סנקציות ואיומים בנקיטת צעדים לוחמניים יכולים להועיל. במקביל על מדינות המערב להכשיר כוח מגן שיגן על להט"בים. הכוח יכול להיות מבוסס על פעילים מקומיים להט"בים, שיעברו הכשרה וייצודו כנדרש. אותם פעילים מקומיים יפעלו להגן על להט"בים כנגד תקיפות של אספסוף או כנגד רציחות והתעללות מצד משפחות הלטה"בים.

ישראל אפרופו, מגנה את הפשעים כנגד להט"בים. נתניהו בעצמו, בצעד חריג ויוצא דופן גינה את הפשעים כנגד להט"בים על בימת האו"ם. בעיוות מחשבתי רדיקלי, במקום להצטרף לגינוי של נתניהו, בקהילה הגאה ביקרו אותו בצביעות וב"פינקוושינג". ביקורת, שאני מקווה, לא תמנע מנתניהו לפעול למען להט"בים בזירה הבינלאומית בעתיד.


בכל מקרה, גם אם הקהילה הבינלאומית תמשיך לשתוק, כלהט"בים מהמערב אנחנו יכולים לסייע לאחינו במדינות בהן הם נרדפים. בשם הסולידריות ובשם האנושות. למשל על ידי העברת כספים לתרומות, לבניית מקלטים ללהט"בים, לבניין כוח הגנה מינימאלי, וסיוע לברוח מהמדינות בהם להט"בים נרדפים למדינות מקלט בדרכים לוגיסטיים ומשפטיים. ניתן להכשיר להט"בים במצוקה להגנת עצמית (אפילו באמצעות שיחות וידאו). ניתן להקים מקלטי מעבר ללהט"בים ועוד ועוד.

ארגונים לזכיות להט"ב בישראל צריכים לחבור לארגונים להט"בים במדינות אחרות וארגונים בינלאומיים, ולאסוף תרומות לאותם מוקדי אלימות. יוזמות ועצומות של ארגונים כאלו החלו לצוץ, וגם על הארגונים הישראלים לקחת בהן חלק. אפשר לשתף פעולה ולחשוב על דרכי פעולה נוספות לסיוע, אך צריך לפעול. חייבים לעצור את הפשעים כנגד הלהט"בים. אנחנו כלהט"בים לא יכולים לעמוד מנגד כשמתעללים ורוצחים בני אדם רק בשל נטייתם המינית או שונותם המגדרית.

>> תייר ישראלי נאנס במהלך חופשה בבריסל

>> "פחדתי שמישהו יגיד לי: קיבלתי איידס בגללך"

>> שנים אחרי: זהותם המינית של אלילי הנוער נחשפת

>> למה סטרייטיות באמת רוצות חבר גיי? יש תשובה