פרסום ראשון: תמיר סטיינמן, כתב הדרום של חדשות 12, צפוי לסיים את תפקידו אחרי 14 שנה. העיתונאי יעזוב בקרוב את הדרום לטובת המרכז, כך נודע ל-mako. לפי גורמים המעורים בפרטים, סטיינמן הודיע עוד לפני 7 באוקטובר על כוונתו לעבור לאזור המרכז, אולם המעבר התעכב בגלל המלחמה. סטיינמן ימשיך לסקר בחדשות 12 את המציאות הישראלית המורכבת בכל הארץ, וישתלב בתפקידי הגשה בחברה.

בפוסט שהעלה לרשתות החברתיות, התייחס סטיינמן למעבר וכתב: "חברות וחברים יקרים, את הפוסט הזה אני כותב בעיניים דומעות אבל מתוך הבנה שזו ההחלטה הנכונה עבורי. לפני למעלה משנה, ואחרי 14 שנים ככתב הדרום, הודעתי למנהליי בחברת החדשות על כוונת משפחתי לעבור לגור במרכז ולהיות קרובים ליתר בני המשפחה - אבל אז הגיע 7 באוקטובר ושינה הכל. מתוך התהום שאליו נפלנו כולנו, ראיתי זכות ושליחות להישאר ולהשמיע את קולם של תושבי הדרום, ללוות את משפחות החטופים, את אלה שחזרו מהשבי, את המשפחות השכולות, את המפונים, והחלטתי להמשיך בתפקידי".

סטיינמן המשיך: "המחדל, ההפקרה, חוסר התפקוד של ראשי הצבא והמדינה, השבר הגדול, הזוועות וקולות הזעקה של התושבים הותירו בי צלקות. נמשיך לכאוב עוד שנים רבות, כנראה לנצח. אשאר עם שאלות שלא יניחו לעולם - האם יכולנו לעשות יותר. עד שאחרון החטופים יחזור, אתהלך עם משקולת כבדה על הלב. הם חייבים לחזור הביתה כמה שיותר מהר, ואז נוכל להתחיל בתהליך של שיקום ובנייה מחדש. גם אני זקוק לריפוי ושינוי".

לסיום, הודה העיתונאי לתושבי הדרום: "אחיי ואחיותיי תושבי הדרום, הכוח והיכולת שלכם לעמוד במצב הביטחוני הקשה ולהתעקש להמשיך למרות הכל היוו בעבורי השראה, נטעו בי תקווה. תמשיכו ללוות אותי תמיד. זו הייתה זכות להכיר כל כך הרבה אנשים מיוחדים וטובים שנתנו לי בית חם. לעולם לא אשכח את האהבה והתמיכה שלכם".
 
 

סטיינמן (43) הוא כתב הדרום של חדשות 12 מאז 2010. במסגרת עבודתו, חשף את המענה הלוקה בחסר למצוקות הנפשיות של תושבי העוטף והדרום בשל קיצוצי תקציב, ואת המחסור בפסיכולוגים חינוכיים בבתי הספר בדרום. בשנת 2019, זכה בפרס העיתונאי המצטיין בתחרות "כתבה מקומית" מטעם איגוד דוברי הרשויות המקומיות.

בבוקר 7 באוקטובר, בזמן שמדינה שלמה התעוררה ועוד לא הבינה מה קורה בדרום, סטיינמן התחבר במהירות למצב, הבין את גודל האסון ודיווח על המתרחש באזור. בינואר 2024 קיבל סטיינמן את "אות גיבורי העוטף" מטעם המועצה הציונית בישראל בקטגוריית התקשורת, בשל פעילותו ב"מלחמת חרבות ברזל". בחודש שעבר קיבל סטיינמן, יחד עם כתבי הדרום והצפון הנוספים מחברת החדשות מערוצי החדשות האחרים, פרס מיוחד מטעם האקדמיה לטלוויזיה על עבודתו העיתונאית בזמן המלחמה. במרץ 2024, נבחר להנחות את טקס הדלקת המשואות בהר הרצל לצד מגי טביבי.

בריאיון למגזין mako בנובמבר 2023 אמר סטיינמן על אירועי השבת השחורה והמלחמה: "אנחנו עומדים פה, שני קילומטר מפה נשחטו אנשים. את חלקם אני מכיר. ואנחנו עומדים כאן בעמדת שידור, והרבה אנשים באים, וזה מחמם מאוד את הלב, באמת, מרגש לראות את החיבוק. זה שאנשים באים ואומרים לך תודה, זה מרגש. זה גם מכניס אופטימיות, אבל אני לרגע לא נותן לעצמי לשכוח מה קרה כאן. אני חושב שאסור לנו לשכוח את זה".