תמר איש-שלום, מגישת מהדורת השבת בחדשות 13, מודיעה על מועד עזיבתה, שעליה נודע בתחילת השנה - ותוקפת, כמו רבים מהקולגות שלה, את מינויה של יוליה שמאלוב-ברקוביץ' למנכ"לית הערוץ. "בעוד שבוע אגיש במוצ"ש מהדורה אחרונה, וההחלטה שלי לעזוב לפני תום החוזה התקבלה לפני 7.10 (ונדחתה בעקבות פרוץ המלחמה), כך שאין לי אינטרס אישי בעתיד חדשות 13. אבל זה לא נכון", כתבה היום (חמישי) איש-שלום בחשבון ה-X שלה (טוויטר לשעבר). "כי לכולנו יש אינטרס, אישי וציבורי, שחברת החדשות השנייה בגודלה בישראל תמשיך לתפקד, להתקיים, ליהנות מחופש עיתונות וניהול מקצועי חף מאינטרסים פוליטיים".

על רקע המינוי של שמאלוב-ברקוביץ', שגרר שורת מחאות נגד יו"ר הרשות השנייה לשעבר, ביניהן עתירה לבג"ץ על ידי עובדי החברה וארגון העיתונאים, כתבה איש-שלום: "הדיון במינוי של שמאלוב-ברקוביץ' מתמקד מטבע הדברים בהיבטים הפוליטיים, הקשר לסביבת נתניהו, המינויים ההדדיים הבעייתיים, והתפקוד שלה כיו"ר הרשות השנייה. הכל חשוב, והכל מטריד. העניין הוא שלא היינו אמורים להגיע בכלל לדיונים האלה.

יוליה שמאלוב-ברקוביץ' (צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90)
מינוי שעורר סערה. שמאלוב-ברקוביץ' | צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90

"שלל האמירות המיזוגיניות והשוביניסטיות של שמאלוב-ברקוביץ' לבדן אמורות היו לפסול אותה מלשמש מנהלת ועורכת ראשית של חברת חדשות (או כל ארגון אחר שבו עובדות נשים)", הוסיפה המגישה, "ואם מלכתחילה משום מה מי שמינה אותה לא היה מודע לאמירות המבזות שלה, הן מצדיקות ביטול מינוי בדיעבד. הטלת ספק בהטרדות מיניות, התקפה על אמהות חד הוריות, כינוי נשים פמיניסטיות - ג׳יהאד פמיניסטי - זה מספיק. לא צריך שום סיבה נוספת כדי למנוע מאדם כזה לשבת על כס המנכ"ל".

עוד הוסיפה איש-שלום בפוסט הנוקב: "אגב, נשים רבות בתעשיית החדשות מצפות שנים לרגע שבו אישה תנהל חברת חדשות. הגענו להישגים אדירים בשני העשורים האחרונים. נשים מובילות מהדורות חדשות בכל הערוצים, הן פרשניות וכתבות בכירות בכל התחומים, כלכלי, פוליטי, מדיני, צבאי. הן עורכות ומפיקות. אבל בהנהלה הבכירה של גופי התקשורת אפשר לספור אותן על כף יד אחת. מעציב שעד שסוף סוף אישה ממונה לתפקיד, זו מישהי לא ראויה, בעלת אג'נדה של ממש נגד נשים. עוד לא מאוחר להתעשת".

כאמור,  ועד עובדי חדשות 13 וארגון העיתונאים והעיתונאיות הגישו היום עתירה לבג"ץ נגד המינוי, תוך בקשה להורות לחברה לבטלו, להורות לרשות השנייה להתערב לעצירתו בהתאם לסמכותה כרגולטור, ולצאת בהליך תקין לבחירת מנהל חדש לחברה. עוד טענו העובדים כי מינויה של שמאלוב-ברקוביץ' "לוקה בחוסר סבירות קיצונית". העתירה, הגיעה אחרי שאתמול נתלו שלטים ברחבי משרדי החברה נגד מינויה של שמאלוב-ברקוביץ'. "לא רצויה", נכתב באנגלית, לצד תמונה של שמאלוב-ברקוביץ'. בנוסף נכתב כי "פוליטיקאית לא תנהל את חדשות 13".