לראשונה: פרס על שם מודי בר-און לעיתונות מצטיינת בתחום הספורט. המגיש והיוצר מודי בר-און הלך לעולמו בעקבות מחלה קשה בסוף חודש מאי 2022. כעת נודע כי לראשונה, יוענק פרס על שמו של בר-און לעיתונות מצטיינת בתחום הספורט. הפרס יעמוד בכל שנה על סך של 18 אלף שקלים והוא יוענק לעיתונאים, ליוצרי תוכן וליוצרי דוקו על עבודה עיתונאית מקורית, או על יצירה הקשורה לעולם הספורט הישראלי.

מדובר ביוזמה של משפחת בר-און יחד עם ארגון העיתונאים והעיתונאיות, כמו גם איש העסקים עופר גריל מחברת שבח הנדסה, חברו של בר-און המנוח. הפרס יוענק בשיתוף עם ערוץ הספורט, הפלטפורמה התקשורתית שהפכה לביתו של בר-און מאז שנת 1994.

טקס קבלת הפרס הראשון יתקיים בחודש יוני 2023. ניתן יהיה להגיש מועמדות לפרס עד ל-31 במרץ – ולהציג בפני הוועדה כתבות, עבודות ויצירות שהתפרסמו החל מינואר 2022. בין חברי הוועדה ניתן יהיה למצוא את ענת זלצר, שותפתו של בר-און ליצירת הסדרות "הכל אנשים" ו"במדינת היהודים", כמו גם את מירי נבו שתשמש כנציגת ערוץ הספורט. נציג ארגון העיתונאים והעיתונאיות בוועדה הוא העיתונאי טל שורר. חברי הוועדה הנוספים הם חגית בן יעקב (יו"ר הפורום הדוקומנטרי בישראל), עו"ד שימי קדוש (מנהלו האישי של בר-און המנוח) ומיקה בר-און (אלמנתו). עופר גריל ישמש כמשקיף בוועדה.

מנכ"ל ומייסד שבח הנדסה, עופר גריל: "מעבר לחברות ארוכת השנים, והאהבה המשותפת לספורט, למודי היה צד שהציבור לא הכיר והוא הנתינה העצומה שלו, וכן קידום וטיפוח דור העתיד. יחד עם המשפחה והשותפים הנוספים, הגענו למסקנה שההנצחה הראויה ביותר של מודי כאיש תקשורת פורץ דרך תהיה בהענקת פרס על שמו. דרכו הייחודית של מודי חיברה את הספורט בכלל ואת זה הישראלי בפרט עם עולמות תוכן שונים ומגוונים שבזכותם הצפייה בספורט באמת הפכה לתרבות". 

מנכ"ל ארגון העיתונאים והעיתונאיות אלי גרשנקרוין: "השנה יוענק בפעם הראשונה פרס ייעודי על עשייה עיתונאית מצטיינת בתחום הספורט. מטרת הפרס לעודד עבודה עיתונאית ותקשורתית מקורית בתחום הספורט, ברוח פועלו של היוצר ואיש התקשורת מודי בר-און ז"ל. בשיקולים למתן הפרס יינתן יתרון ותשומת לב מיוחדת לעבודות שמתיישבות עם רוחו של מודי בר-און, ערכים של נתינה, חשיפת עוולות ומיקוד בפריפריה חברתית וגיאוגרפית".

מודי בר-און היה איש תקשורת ותיאטרון, שחקן, במאי, מורה, תסריטאי, כותב ויוצר תוכן תיעודי. כמובן, הוא היה גם המגיש המיתולוגי של אולפן ליגת האלופות בערוץ הספורט, תפקיד שמילא בקביעות מאז 1994. לצד עבודתו כמנחה, בר-און יצר והפיק סדרות תעודה רבות ביחד עם שותפתו ענת זלצר.