פרסום ראשון: תוכנית הקיצוצים של מנכ"ל חדשות 13 אור צלקובניק יוצאת לדרך - ובין הנפגעים נמצאת "זמן שישי", מהדורת שישי החדשה של הערוץ בהגשת נטעלי שם טוב. במסגרת הקיצוצים, תוכניתה של שם טוב תיחתך כמעט בחצי ותשודר עד השעה 21:00 בלבד, כשעד כה שודרה עד 21:45. גורמים בערוץ אומרים ל-mako: "איבדנו אמון בצלקובניק, אם צריך גם לא נתייצב לשידור". 

כמעט שנה לאחר החלטתה לעזוב את חדשות 12, שם טוב החלה להגיש את "זמן שישי" רק בחודש אוקטובר האחרון - ובהמשך אף עלתה לכותרות עם ההחלטה לגייס לתוכנית גם את איש התקשורת אייל ברקוביץ', שהצטרף לפאנל "זמן שישי" ויוצא עם שם טוב לכתבות שטח שונות. למרות הציפיות הרבות שתלו בערוץ במהלך, שכן מעברה של שם טוב מחדשות 12 ל-13 נחשב לאירוע חריג בזירה התקשורתית, הרייטינג של הרצועה לא השתפר. גם הצטרפותו המתוקשרת של ברקוביץ' לא סייעה, וב"זמן שישי" התקשו לחצות את רף 5% הרייטינג, כש"אולפן שישי" המתחרה שומרת על פער ניכר ממנה, ואילו מהדורת "השבוע" של כאן חדשות בימי שישי גם עוקפת אותה לעיתים. 

אור צלקובניק, גל"צ, גלי צה"ל (צילום: עדי לם)
אור צלקובניק, מנכ"ל חדשות 13 | צילום: עדי לם

היום (ד') הודיע צלקובניק למערכת "זמן שישי" על הקיצוצים, כחלק ממהלך נרחב שישפיע גם על יתר חברת החדשות, אך עובדים בחדשות 13 אומרים ל-mako כי "לא ניתן לזה לקרות, נילחם עד הסוף". ההודעה מגיעה לאחר ישיבת כתבים שנערכה בשבוע שעבר, על רקע הכוונות לקיצוצים, ובה דובר על בעיית האמצעים וקבלת ההחלטות בחברה.

החלטתו של צלקובניק לקצץ את מהדורת "זמן שישי" מגיעה בצל תקופה מתוחה ביחסים בינו לבין שם טוב. בחודש שעבר פורסם ב-mako כי המגישה נטשה את אולפן חדשות 13 לאחר ויכוח בין השניים לקראת השידור - אך לבסוף חזרה. ימים ספורים לאחר מכן, פורסם ב-mako כי אותו צלקובניק גם התערב באופן חריג במונולוג ששם טוב נשאה לרגל יום האישה, ובו ייחלה בין היתר ליום שבו תהיה מנכ"לית אישה לחברת חדשות. שם טוב נענתה לבקשתו של המנכ"ל, והסירה את אותה התייחסות.

מחדשות 13 נמסר בתגובה: "בניגוד לנטען בכתבה - מהדורת החדשות בשישי לא תיחתך בחצי. 'זמן שישי' בהגשת נטעלי שם טוב תשודר מדי שבוע בין שמונה לתשע. אנחנו מזמינים את כולם לצפות בתוכנית המעמיקה והאיכותית".