ארגון העיתונאים והעיתונאיות הכריז היום (שני) על יציאתו לדרך של פרס צילום עיתונות על שמו של רועי עידן ז"ל, צלם YNET, שנרצח בשבת הארורה בכפר עזה ביחד עם אשתו. שני ילדיו הגדולים ניצלו, ובתו הקטנה אביגיל נחטפה לעזה. הפרס, בגובה 15 אלף שקלים, יוענק במסגרת תערוכת צילומי העיתונות והתיעוד השנתית "עדות מקומית" (התערוכה השנתית לצילום עיתונות ותיעוד). התערוכה תיפתח ב-5 בדצמבר במוזיאון ארץ ישראל בת"א.

הצילום הזוכה ייבחר מתוך תמונות שהוגשו למערכת תערוכת "עדות מקומית". הפרס יוענק מתרומה של קרן נייט (knight foundation), ויתמקד השנה בצילומי מלחמת השבעה באוקטובר.

רועי עידן צילם עם פתיחת המלחמה את חוליית המחבלים שחדרה לקיבוצו במצנחי רחיפה. הוא חזר מיד לביתו, ונרצח עם אשתו סמדר. רועי היה בוגר מחלקת "הנדסאי צילום ומדיה דיגיטלית" במכללת ספיר, צלם עיתונות בקבוצת ידיעות אחרונות, יוצר סרטים דוקומנטריים ווידאו ארט. עבד בסיקור גזרת רצועת עזה במשך 12 שנים.

"כולנו במערכת מחבקים את המשפחה של רועי וסמדר ויחד איתם מתקשים לעכל", מסר אז עורך ynet, מגידו רן, בתגובה לידיעה על מותו של עידן. "רועי היה חבר אהוב על רבים, הרוגע והשלווה שהקרין הילכו קסמים בכל פינה שבה נגע. איבדנו עיתונאי עם עין נדירה ורצון בלתי פוסק להגיע לסיפורים מקרוב. הוא יחסר לנו תמיד. יהי זכרו ברוך".