"אבדה הבושה": שר התקשורת שלמה קרעי תקף היום (שני) את שר התקשורת לשעבר, יועז הנדל, על כך שהצטרף לצוות הפרשנים של חדשות 13. במסגרת דיון בוועדת הכלכלה בנושא הצעת חוק הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו, התייחס השר להוראת השעה לחוק הפצת השידורים, וטען כי "מי שנהנה ממנה הם הערוצים הגדולים".

"לפני כשנה, ישבתי כחבר כנסת כאן בוועדת הכלכלה בדיון על הארכת תוקף הוראת המעבר הזו", אמר קרעי במהלך הדיון. "ביקשתי להבין מה הסכומים שעומדים מאחורי הוראת המעבר שעליה אנחנו דנים, ביקשתי וביקשתי ולא קיבלתי תשובה". קרעי המשיך וטען: "כבר אז, בהיותי חבר כנסת, משהו הריח לי לא טוב, תהיתי לעצמי מדוע שר התקשורת הנדל מתעקש לחזק את הגופים הגדולים, 12 ו-13, ועוד בלי לגלות לנו בכמה כסף מדובר? מדוע הוא נחוש כל כך למנוע שוויון בשוק התקשורת? מדוע הוא ממשיך לבצר את המעמד המונופוליסטי ולחסום אפשרות למגוון ולריבוי דעות? הסתירו מאיתנו את הסכום העצום שהערוצים האלו יקבלו בזכות הארכת הוראת השעה. מסתבר חברים, שהארכת הוראת השעה העניקה לערוצים הגדולים כ-40 מיליון שקלים בשנה האחרונה".

לאחר מכן טען קרעי לשחיתות במינוי הנדל לתפקיד פרשן בחדשות 13: "ועכשיו גם התברר עוד דבר. שר התקשורת הנדל שדאג לכך, קיבל ג'וב בתוך כמה ימים באחד הערוצים. אבדה הבושה. ברור לכם שאם היה מדובר בקרעי או אמסלם, היינו יושבים כבר בלהב 433. בחודש האחרון, כשר התקשורת, נפגשתי עם מרבית השחקנים בשוק, ודרשתי לקבל תשובות. לא הופתעתי לגלות שהשחקנים החזקים ביותר נרתעים משינוי הרגולציה הקיימת.

"לא אתן שבמשמרת שלי, מונופול שהתעצם בחסות הרגולציה ינצל את היתרון התחרותי שלו כדי לגבות תשלום מהפלטפורמות השונות, תשלום שבסופו של דבר מתגלגל לאזרח", המשיך השר. "לפני כשנה טענתי שהארכת הוראת השעה היא המשך העיוות ולא תיקון העיוות, והיום אני שמח להגיד - זהו הצעד הראשון לתיקון העיוות ובעזרת השם בקרוב אציג את הרפורמה הרחבה שלי שתוביל לשוק חופשי, תחרותי ושוויוני". 

בשיחה עם mako הגיב הנדל על הדברים, טען שקרעי משקר ואף ביקש ממנו שיסיר את חסינותו כדי לתבוע אותו: "קרעי משקר או במקרה הטוב לא מצליח להבין את הרגולציה במשרד שעליו הוא מופקד. השיטה של המושחתים כמו קרעי היא לומר שכולם מושחתים. מסך עשן. קרעי מעסיק לוביסטים של ערוץ מסוים וכנראה מחפש אליבי כדי להעניק לו הטבות. אשמח שיסיר את חסינותו ואתבע דיבה, נברר בבית המשפט את הדברים. אין כמו אור השמש גם לסיאוב כמו קרעי".