"גם אנחנו עסק קטן": שורת שחקנים ואומנים ישראלים - בהם יניב ביטון, נעמי לבוב, אסתי זקהיים, חנן יובל, חיים אוליאל ויו"ר אמ"י יונה אליאן - הגיעו היום לדיון בוועדת הכלכלה של הכנסת והתבטאו נגד השימוש שחברת יוטיוב והענקיות הבינלאומיות עושות בתוכן שלהם. הדיון בוועדה, שבראשה עומד חבר הכנסת דוד ביטן מהליכוד, עסק בתיקון לחוק מבצעים ומשדרים, שבמרכזו התשלום של אותם גופים ליוצרים. 

"אני שחקנית, אמא לשניים, והתחושה היא שיש חוסר הלימה מוחלט וחוסר צדק", אמרה לבוב, "הרבה סדרות שלי הן לילדים, חינוכיות, רואים אותי בבתי ספר. הצפיות ביוטיוב מרקיעות שחקים, הן יכולות להגיע למיליוני צפיות - ואני לא רואה שקל מזה. אין שום הלימה בין התהודה של הדבר לתמורה שאני מקבלת. אנשים מרוויחים על הגב שלנו, ברמה שאני אומרת 'לאן זה הולך?'. איך זה שלא רואים אותנו? מזה אני מביאה כסף הביתה להאכיל ילדים". 

ביטון, בתורו, ציין כי "אנחנו מקבלים מקשת, מרשת, מהתאגיד - מכל מי שמשדר, אפילו שידור חוזר בלילה - את מה שמגיע. ופה נוצר מצב, כמו בהרבה דברים היום, שהחוק והמדינה והרגולציה עשרה צעדים מאחורי הטכנולוגיה. אף אחד כבר לא צורך את התרבות באותה צורה כמו לפני 15 שנה, ואנחנו מפגרים כל הזמן בדבר הזה. אני חושב שנטפליקס ודיסני הם לא מספרה, יש להם הרבה מאוד כסף והכסף הזה צריך להגיע למי שמגיע לו. גם אנחנו עסק קטן".