איש התקשורת עוזי פלד הלך לעולמו היום (שבת) בגיל 86. פלד ייסד את חברת טלעד עם הקמתו של ערוץ 2 לפני כ-30 שנה, ושימש כמנהל והעורך הראשי שלה. הוא הניח אחריו אישה, ארבעה ילדים, ביניהם מגיש "מסע עולמי" איל פלד, ושני נכדים. בתו טלי מסרה ל-mako: "היה לי אחלה אבא ואני כבר מתגעגעת". הלוויתו תיערך מחר בבית העלמין מנוחה נכונה בכפר סבא.

פלד נולד בתל אביב. למד כלכלה, משפטים וסוציולוגיה באוניברסיטה העברית בירושלים ובאוניברסיטת ברנדייס בארצות הברית. בין השנים 1965 ל-1966, הוא כיהן כחבר-מחקר במרכז לנושאים בינלאומיים של אוניברסיטת הרווארד בארצות הברית.

ב-1967, נבחר לכהן כסמנכ"ל וסגן ראש צוות ההקמה של הטלוויזיה הישראלית. כמו כן הוא היה מנכ"ל המכון למחקר חברתי שימושי בירושלים ומרצה לתקשורת ולמנהל עסקים באוניברסיטה העברית בירושלים ובטכניון בחיפה.

פלד היה ממייסדי ערוץ 2 וכיהן מאז הקמתו ב-1993 כמנכ"ל ועורך ראשי של אחת מזכיינות הערוץ, שידורי טלעד. בתפקיד זה הוא כיהן עד שנת 2005, אז החברה הפסידה במכרז השידור של ערוץ 2, שצומצם לשתי זכייניות.

היה מבעלי חברת הפרסום "עידן - יועצים לפרסום" וחברת ההפקה "סרטי עידן". בשנת 2006, זכה בפרס מפעל חיים של האקדמיה לקולנוע ולטלוויזיה וכן בפרס יקיר המדיה של איגוד המפרסמים הישראלי. בשנותיו האחרונות, שימש כיו"ר וחבר דירקטוריון בשורה של חברות מסחריות וציבוריות, ביניהן: יו"ר המועצה הציבורית של מוזיאון הלוחם היהודי במלחמת העולם השנייה ויושב ראש סינמטק הרצליה.