לפני כשבועיים נחשף כאן ב-mako כי מנכ"לית רדיו צפון, רינה בן עיון, פוטרה מתפקידה על ידי יו"ר הדירקטוריון, שי בן מאור. לטענתה של בן עיון, בן מאור החליט לסיים את תפקידה בתחנה בשל עדותה במשפט של כרמלה מנשה מול הרדיו, ועקב סירובה להעיד בהתאם לקווים שהתווה בן מאור. מנשה תבעה 6.2 מיליון שקלים מרדיו צפון ומהשדרנים עופר דומינגז והראל סלוצקי, בשל חיקוי קבוע בתוכנית הרדיו של השניים, חיקוי שלדבריה מציג אותה בצורה מבזה. 

בעקבות חשיפת mako, עורך דינה של מנשה, עופר רון, פנה היום (רביעי) לסגן הנשיא בבית משפט המחוזי בתל אביב, אליהו בכר, בבקשה לאפשר לו לזמן את בן עיון לחקירה נוספת.

כאמור, בן עיון פוטרה לכאורה עקב סירובה להעיד בהתאם לקווים שהתווה בן מאור; לדבריו של עורך הדין, עניין זה מעלה חשד לניסיון הדחת עד. נודע ל-mako כי בכר קיבל את הפנייה והעביר אותה לתגובת הנתבעים - רדיו צפון, הראל סלוצקי ועופר דומינגז, רינה בן עיון ורדיו קול הים האדום. הנתבעים מתבקשים להשיב בתוך 20 יום. 

עו"ד עופר רון אמר ל-mako: "קיימת משמעות רצינית ביותר באם אכן היה ניסיון להדחת עד, עניין שלפי תגובת רינה בן עיון לעובדי רדיו צפון בוצעה כלפיה. יכול והיא נדרשה להכחיש שהייתה ידיעה ברורה של אנשי התחנה ובעליה כי מתקיימת הטרדה מינית כלפיי כרמלה מנשה, ואנשי התחנה התעלמו מכך והמשיכו בשידורים המבזים". 

בן עיון הודיעה על פיטוריה מהרדיו בהודעה ששלחה לעובדים, ובה, כאמור, טענה שבן מאור בחר לפטרה בשל עדותה במשפט של מנשה. "בשבועות האחרונים קיים משבר ברדיו. לצערי בשל התנהלות בלתי ראויה כלפי של שי בן מאור יו"ר הדירקטוריון, ונוכח סירובי ליישר קו עם עמדתו, סביב עדותי במשפט כרמלה מנשה", כתבה בן עיון והמשיכה: "בשל כך נוצר ביני ובין שי משבר אמון שהוביל את שי להודיע לי על סיום העסקתי תוך שהוא מבסס זאת בטענות מופרכות שהוזמו על ידי אחת אחרי השנייה, ולמרות זאת בחר שי לפטר אותי".

מרדיו צפון נמסר בזמנו כי "הסיבות הקשורות לפיטוריה של הגברת בן עיון פורטו בפניה בהרחבה במסגרת מכתב השימוע שנשלח אליה. בשל צנעת הפרט לא נפרטן, אולם נציין שבאף אחת מהסיבות ההן לא נכללה הגברת מנשה. אנו מאחלים לגברת בן עיון הצלחה בהמשך דרכה".

בתגובה לפרסום היום נמסר מרדיו צפון: "כפי שכבר נמסר, הסיבות לפיטורי הגב' רינה בן עיון אינן נוגעות למשפט כרמלה מנשה.