פרסום ראשון: העיתונאי רזי ברקאי יעזוב את גלי צה"ל אחרי יותר מ-30 שנה. ל-mako נודע שהעיתונאי הוותיק יעזוב סופית את התחנה הצבאית ויפסיק לשדר את תוכניתו השבועית אחרי שבתחנה החליטו לא לחדש את חוזהו, שנגמר במרץ האחרון וכעת מאשרים בתחנה כי הוא לא יחודש.

"בהחלטה משותפת בין המגיש להנהלת התחנה, סוכם כי רזי ברקאי לא ימשיך בהגשת תכניתו השבועית", מסרו מגלי צה"ל. "רזי הוא מגיש מוערך וותיק בגלי צה"ל, אנו מודים לו על תרומתו הגדולה ועבודתו העיתונאית רבת השנים בתחנה ומאחלים לו הצלחה רבה בהמשך הדרך".

פרישתו הרשמית של ברקאי היא סופה של עזיבה הדרגתית שהחלה לפני למעלה משנתיים. בתחילת שנת 2022 הפסיק להגיש את יומן הבוקר "מה בוער", שאותו שידר במשך 27 שנים, ואמר בין היתר כי "הרמתי ידיים, זו לא המדינה שרציתי לחיות בה". בהזדמנות אחרת אמר ברקאי כי "גורמים עוינים השתלטו על התחנה".

_OBJ

"מגיעים הנה עסקנים והשתלטו על התקשורת, לא רק על גל"צ - אלא גם אצלכם", אמר אז ברקאי ליונית לוי ועמית סגל, במה שהוגדר כ"ריאיון פרידה". כשנשאל על מי שהיה עד אותו זמן עמיתו לתחנה, יעקב ברדוגו, ועל הפופולריות של תוכניתו ביחס לזו שלו, אמר: "גם אתרי פורנו והימורים יותר פופולריים. "לברדוגו יש 280 אלף מאזינים ביום, ל'מה בוער' הייתה האזנה של 200 אלף איש. נתניהו אמר לפני כמה שבועות - 'לברדוגו יש פי שישה מאזינים מאשר לרזי ברקאי'. שקרן. זה מחזיר אותי לזה שהתקשורת בחלקה עסקנית. העסקנות, הדלות והרצון להשמיע ולא לשמוע".

על אף עזיבתו ההיא, בקיץ 2022 החל ברקאי להגיש תוכנית שבועית בתחנה הצבאית. שנה לאחר מכן, בצל שינויים שהוביל בגלי צה"ל מ"מ מפקד התחנה דאז דני זקן - לרבות "קוד אתי חדש" - הודיע ברקאי על כוונתו לעזוב את התחנה לצמיתות. מאז סיים זקן את תפקידו בתחנה, ולפני כחודשיים החליף אותו העיתונאי לשעבר טל לב רם.