במייל שנשלח היום (שני) לעובדים הודיע אבי משולם, העורך הראשי של ידיעות אחרונות ו-ynet, על שורה של שינויים מבניים ומינויים, כחלק מאיחוד המערכות של ynet וידיעות אחרונות - חלקם פורסמו לראשונה כאן ב-mako.

במסגרת השינויים, עורכת "ידיעות אחרונות", סיגל רגב-בוכריס, תהיה אחראית גם על תחומי המגזין בקבוצה, בכללם ערוצי ynet, במסגרת איחוד הדסקים. עפרה פסדר תתמנה לתפקיד רכזת הכתבים של ידיעות אחרונות ו-ynet, ורועי גינת יהיה עורך הספורט של המערכת המאוחדת. 

בנוסף, דניאל בטיני החל לכהן כעורך חדשות החוץ של הקבוצה ויהיה אחראי על סיקור התחום ב-ynet ובידיעות אחרונות, תחת מחלקת החדשות, כשהדי בירן החל לנהל את המערך הגרפי בדסק המאוחד. כפי שפורסם לראשונה ב-mako, רועי כ"ץ יכהן כעורך הכלכלי של ידיעות אחרונות ו- ynet ויהיה אחראי על ערוצי הכלכלה, הנדל"ן הדיגיטל ומוספי ממון. כ"ץ מצטרף לבקשתו של משולם, שניהל אותו ברדיו תל אביב. נילי לוין, לשעבר עורכת ynet+, תמונה לראש תחום הלייף סטייל בקבוצה וסיגל רגב, עורכת העיתון, תקבל גם את תחום המגזין.

רועי כץ (צילום: פייסבוק)
רועי כ"ץ | צילום: פייסבוק

כפי שפורסם כאן לראשונה, העיתונאית דפני ליסבונה, עורכת מוסף "7 לילות" מבית ידיעות אחרונות, מונתה לתפקיד ראש חטיבת התרבות והבידור של הקבוצה, וירון דרוקמן יקבל תחת אחריותו את אשכול ערוצי החברה והמדע (יהדות, מעורבות, סביבה, מדע ובעלי חיים).

דפני ליסבונה (צילום: אורית פניני)
דפני ליסבונה | צילום: אורית פניני

המינויים והשינויים המבניים מגיעים בצל המלחמה, ואחרי שבנובמבר האחרון החלו פיטורים ראשונים של עובדים במערכת העיתונאית מאז החל הליך איחוד המערכות במערכת התוכן. הפיטורים הללו הגיעו אחרי שוועד עובדי קבוצת ידיעות הודיע כי הסכים למתווה, שלפיו יפוטרו שמונה אנשי תוכן. אלה, כאמור, היו הפיטורים הראשונים מאז החל הליך איחוד המערכות במערכת התוכן - אך במסגרת האיחוד פוטרו גם עובדי מנהלה בקבוצה.