על רקע תהליך איחוד המערכות והאיום בצעדים ארגוניים, ועד עובדי קבוצת ידיעות הודיע כי הסכים למתווה, לפיו יפוטרו 8 אנשי תוכן. מדובר בפיטורים הראשונים מאז החל הליך איחוד המערכות במערכת התוכן, אך כן פוטרו עובדים מנהלה בקבוצה.

"אנחנו נמצאים בתקופה מאתגרת במיוחד מאז מתקפת הטרור על ישראל. יחד עם הכאב הגדול והאובדן, עיתונאי קבוצת ידיעות עושים לילות כימים להביא לציבור את המידע המלא והסיפורים החיוניים בעת מלחמה. בהמשך להתנגדותנו הנחרצת לקידום מהלך איחוד המערכות במלחמה, החליטה ההנהלה להשהות אותו", נכתב בהודעה שנשלחה לעובדים.

"למרבה הצער, למשבר הנוכחי השלכות כלכליות אשר פוגעות קשות גם בקבוצת ידיעות אחרונות, שלפי הנהלת הקבוצה הביאו אותה לקיצוצים דרסטיים בכל חלקיה. בימים האחרונים הודיעה לנו ההנהלה על כוונתה לערוך צמצום מיידי גם במצבת העיתונאים בידיעות, ynet , לאשה וכלכליסט, בהיקף של 14 עובדים, מרביתם מתוך רשימת המועמדים לפיטורים שנמסרה בעבר לנציגות העובדים.

"מבחינתנו ומנקודת ראייתנו, מדובר בצעד משמעותי, שלמעשה מוציא לפועל חלק מתוך תכנית איחוד המערכות - בעיצומו של המו"מ בנושא. עם זאת, מתוך דאגה ואחריות להישרדותה של קבוצת ידיעות, שכולנו חלק ממנה, בתקופה הקשה העוברת על כולנו, הצענו כי העובדים יוצאו לחל"ת ולא יפוטרו, כך שניתן יהיה לדון במהלך החל"ת בעתידם המקצועי. בנוסף דרשנו כי לעובדים תהיה בחירה בין חל"ת לבין פרישה מרצון בתנאי התוכנית שהוצעה לפני שלושה חודשים.

"אחרי מו"מ הסכימה ההנהלה כי 6 מהעובדים, שהם בעלי ותק משמעותי יותר, לא יפוטרו אלא יוצאו לחל"ת, וניתן יהיה לדון בעניינם במהלך תקופת החל"ת. לעמדתנו, על דיון זה להתקיים כחלק מכל הסדרה עתידית. ההנהלה סירבה לאפשר את תנאי הפרישה מרצון. המשמעות היא, שבעת הזו אנחנו נדרשים להיפרד בצער מ-8 עובדים.

"אף שמדובר בצעד כואב, בעיצומה של מלחמה ותקופת אי ודאות, אחרי שיקול דעת ומתוך אחריות לעתיד המקצועי של כלל עיתונאי הקבוצה - קיבלנו החלטה שלא להתנגד למתווה. אנו מקווים כי עם תום המלחמה תהיה התאוששות גם בזירה הכלכלית, כך שכאשר נשוב לדון עם ההנהלה על איחוד המערכות, הדיון יתקיים על קרקע יציבה ואופק כלכלי ברור יותר", נכתב. 

הפיטורים במחלקת התוכן מגיעים שבוע אחרי הודעת מנכ"ל ידיעות אחרונות, ציון פרץ, שכתב כי הקיצוצים יצאו לפועל, למרות המלחמה. פרץ כתב כי יבוצע "צמצום בכוח אדם, קיצוץ בשכר ההנהלה הבכירה, קיצוץ בהוצאות ספקים והתאמות נוספות בתהליכי העבודה השונים". כאשר במקביל מערכות החדשות יוסיפו לפעול כרגיל: "בשלב זה, לאור הצרכים המיוחדים הדרושים לשם הפעלת מערכות החדשות בזמן מלחמה, לא נמשיך ביישום צעדים נוספים הנוגעים לעיתונאים במערכות אלה".