דבריו המקוממים של הרב יגאל לוינשטיין זכו לגיבוי כמעט מוחלט בקרב הנהגת הציונות דתית, או לכל היותר להסתייגות רפה. הרב החוזר בתשובה, שעומד בראש המכינה הקדם-צבאית "בני דוד" בעלי שבשומרון, מנאץ ומגדף כבר למעלה משנה: הלהט"בים לדידו הם סוטים ומעשיהם גרועים כגילוי עריות, לוחמות בצה"ל הן "חמות" ונטולות כישורים צבאיים, וה"אשכנזיות" שבהן משחקות במחשב ב-8200 וחוזרות לבתיהן ברמת אביב ג'.

לתומי חשבתי שדקה לאחר דברי הרב בהרצאתו בפני תלמידי ישיבה בשדרות על שילוב הנשים בצה"ל, יקומו כולם ויעיפו אותו לעזאזל. אבל התבדיתי.

בחברה שלנו יש לאוכלוסיות מסוימות בעלות על דברים מסוימים, ומי שפורש מהכלל הוא חריג, מוזר, או כדברי חכמנו יגאל ״סתם סוטה״. כך בעידן ההכללות והדבקת התוויות - אם יש לך ילד אחד ואתה גר בתל אביב אתה בטח סתם שמאלני. אם אתה תומך ימין וגם אוהד הפועל תל אביב בכדורגל הרי שאחד הדברים אינו סביר – או שניהם. בממלכת התוויות, הציונות הדתית היא תמיד לאומית, והיא אוהבת את הארץ יותר מאיזה סנוב מסביון.

קיבוצניק, לוחם?  אאוט. קרבי חובש כיפה? זה הכי. מכאן שאדם כמו עומר בר לב, יליד חיפה שפיקד על  סיירת מטכ"ל, לא יכול להיות ממקימי "שלום עכשיו". גם לא ייתכן שהאלוף במילואים אליעזר שטרן, בוגר ישיבת נתיב מאיר, יצדד בשירות לוחמות בצה"ל ויוביל רפורמה בגיור.

בכלל, בעולם המעוות שאנחנו יוצרים במו ידינו ובעידודה הקולני של ההנהגה שלנו, ימני אינו יכול להיות ליברלי ושמאלני הוא בדרך כלל פחות פטריוטי. הימין רואה בשמאל מי שכופה את דעתו על המיעוט (למרות שהימין כבר מזמן הוא הרוב), והשמאל מסתכל ממרום מושבו על עדת הימניים כאילו מדובר בנבערים (תשאלו את גרבוז). כשאלו הסטיגמות, העובדות לא חשובות. כשזה התיוג, הרי שאפשר לומר הפעם על הפוליטיקאים, כמו שאמר פעם נתניהו , שהם מ-פ-ח-דים.

כי מי ירצה להסתבך עם הקולות הרועמים בימין? כשחבר הכנסת שטרן העז ומתח ביקורת על כבוד הרב לוינשטיין,  הטיחו באלוף במיל  שהוא דביל. העדינים יותר כינו אותו חיית מחמד של השמאל ו"סמולן". ואם זה מה שחטף "השמאלן" מ"יש עתיד", מה יהיה גורלו של איש ימין שייצא נגד הרב ואמרות השפר שלו? איזה חבר כנסת מהימין ירצה להתאבד ולריב עם הציונות הדתית? הרי הפטריוטים נמצאים רק במקום אחד – וזה לא במדינת תל אביב.

את "שתיקת הכבשים" מפר פוליטיקאי אחד מהימין, שר הביטחון אביגדור ליברמן. ליברמן דורש את התפטרותו של הרב המגדף וטוען, בצדק, שאזרחי המדינה אינם צריכים לממן ישיבה קדם צבאית כשבראשה עומד אדם שדבריו נוגדים את ערכי צה"ל.

כאמור, שבט המרכז-ימין הפוליטי חושש לומר את דברו. ראש הממשלה, עד כה, לא חשף את עמדתו. וליברמן? הוא בינתיים חוטף. "עשר שנים של ליברמן כשר ביטחון לא יביאוהו להשוות את תרומתו עם (תרומתו לביטחון ישראל של) הרב לוינשטיין", כתב דרור אידר ב"ישראל היום", ובועז שפירא הוסיף בזלזול ש"ליברמן 'מרחיק ראות' עוד יותר מקודמו עמיר פרץ" ושמעולם לא היה איש ימין.

ככה זה כשלוקחים בעלות על מותגים. אם אתה איש ימין, עליך לתמוך ברב יגאל, או לכל הפחות - לשתוק. אם תמתח עליו ביקורת יגידו שאתה סוטה או סתם עוכר ישראל ויסבירו לך שמהישיבה הזו יצאו כמה מטובי בחורינו (הס להזכיר שטייסים יצאו גם מגימנסיה הרצליה). ואם אתה שר בממשלת הימין שבכל זאת מעז לצאת נגד הזרם הזה, מיד יתייגו אותך כבוגד. נו טוב, עוד מעט יגידו שליברמן - המתנחל מנוקדים - שכח מה זה להיות יהודי.

הכותב הוא מנהל קרן הישג בישראל ושימש בעבר כדוברו של ראש הממשלה בנימין נתניהו