אז עכשיו הם באים לקחת אותנו. יכול להיות ששתקנו עד עכשיו, או שדיברנו ואיש לא הקשיב, זה לא באמת משנה, עכשיו הם באים לקחת את כולנו, את כל השמאלנים. במערכה הזאת כולנו מסומנים, כל מי שלא נשאר אדיש להרג ולהרס בעזה, לנישול בשייח ג'ראח ובשטחים, לגזענות והאלימות שמופנית כלפי אזרחי ישראל הערבים בימים חשוכים אלה. זה יצא מגבולות האקדמיה, זאת כבר לא הרדיפה ארוכת השנים של פעילים למען זכויות אדם, עכשיו הם רודפים את כולנו, אותי ואת משפחתי ואת חבריי, את כל מי שלא נעמד דום לשמע הסירנות, כל מי שלא מתייצב "בצד שלנו" בלי לשאול שאלות. עונת הציד של השמאלנים נפתחה, ובאופן אירוני והולם כאחד, מי שמובילים אותה הם שכנינו, עמיתינו בתרבות ובתקשורת.

כשהשחקנית מיה לנדסמן העזה להחליף את תמונת הפרופיל שלה כמחאה על הנישול בשייח ג'ראח, התברר שבצל המצב יש מי שמוכנים להפוך באחת למקארתיסטים משולהבים. עמוד האינסטגרם של "ערב טוב עם גיא פינס" יישר קו עם עמוד הרכילות הימני "ישראל בידור" ודיווח על הבחירה השנויה במחלוקת של לנדסמן. וכשאני אומר דיווח, אני מתכוון השליך שחקנית צעירה ונטולת כל השפעה ציבורית לקהל צמא דם של מגיבים מוסתים.

כשעולם התרבות לובש מדים זה בעייתי ומדאיג, כשהוא מתחיל להפנות את הנשק פנימה - זאת סופה של החברה הליברלית. בחלל הריק היה אולי ניתן לשאול האם החלפת תמונת הפרופיל של לנדסמן היא ידיעה הראויה לדיווח. אבל אנחנו לא חיים בחלל ריק, וכל מנהל סושיאל יודע בדיוק איזה דיון יתעורר בתגובה לחשיפה שכזאת. "ערב טוב עם גיא פינס" לא יורדים לרמה הנמוכה של "ישראל בידור", שמקפידים להוסיף אימוג'י מקיא על כל שלל חדש בציד המכשפות, אבל בדיוק כמוהם הם חיילים נאמנים במערכה נגדנו השמאלנים. כדי להוכיח את מחויבותם העמוקה למקארתיזם, ב"ערב טוב" חפרו ומצאו סרטון בן כמה חודשים טובים, בו לנדסמן מוכיחה את חוסר נאמנותה עם בדיחה גסה וחסרת חשיבות. מאז הם ניאותו להסיר את הסרטון אבל הנזק כבר נעשה.

מיכאל אלוני, ישראל בידור (צילום: מתוך האינסטגרם של ישראל בידור)
משטרת הלייקים תתפוס אתכם. סטורי של ישראל בידור | צילום: מתוך האינסטגרם של ישראל בידור
סטורי, ערב טוב עם גיא פינס (צילום: מתוך האינסטגרם של ערב טוב עם גיא פינס)
נסתפק ברדיפת לייקים כי שאר הדברים אפלים יותר | צילום: מתוך האינסטגרם של ערב טוב עם גיא פינס

זה לא מוגבל רק לשני העמודים הללו, בימים האחרונים עסוקים כל עמודי הבידור הישראלים באובססיביות בשתי משימות: השמצה של סלבריטאים מחו"ל שהביעו תמיכה בפלסטינים (כולל אינספור הערות מיזוגניות על המראה של האחיות חדיד), וחיפוש קדחתני של כל סימן קל לחוסר נאמנות מצד סלבריטאים מישראל. כל הבעת דעה שלא מתיישרת עם רוח העם, כל החלפת תמונת פרופיל, או אפילו לייק, הכל מסומן ומופץ לליבוי השנאה. אני לא אציין את השמות שסומנו וקיבלו אימוג'י מקיא מ"ישראל בידור". השם היחידי שחשוב לציין בעיני הוא זה של דוד סער, מייסד ומנהל העמוד, מי שמגייס את כל עוקביו והשפעתו כדי לרדוף אותי, את משפחתי ואת חבריי. לזכור את השם דוד סער ולזכור בדיוק מה הוא עשה.

רציתי לדבר על ההשחתה של החברה והתרבות, איך ההתגייסות האלימה והעיוורת של ערוצי הבידור למען השתקה של כל קול ביקורתי מעידה על ההתדרדרות בערכים הליברליים העמוקים והמהותיים ביותר, אותם ערכים מהם הם נהנים בחיי היומיום. רציתי לכתוב על ההחלטה חסרת הטעם של כתב "ישראל היום" ערן סויסה להתמקד בניתוחים הפלסטיים של בלה חדיד כדי "לחשוף את פרצופה האמיתי". רציתי לדבר על הבורות של כל המסבירים מטעם עצמם, שמטיפים לאחיות חדיד אבל בעד שום הון שבעולם לא ידעו להגיד כמה ילדים נהרגו מהפצצות בעזה מתחילת המערכה.

אבל האמת היא שבשלב הזה אני כבר לא יכול, וגם לא מעוניין, לנתח את המצב ממעוף הציפור. הם באים לקחת אותי, אותי ואת חבריי ואת משפחתי. כל מה שאני רוצה להגיד עכשיו זה שאנחנו רואים אתכם, רואים בדיוק מה אתם עושים, ואנחנו נזכור את הכל, גם אחרי שהסירנות ישככו. נזכור בדיוק מה עשיתם בתקופה כל כך קשה ורגישה, איך מיהרתם לחלק אותנו לבוגדים ונאמנים. נזכור את הכל גם מחר, שכנינו ועמיתינו היקרים.