אני לא יודע אם יש סיכוי של אחד למיליון שתקשיב לעצה הזו כשהיא באה ממני: למען חירותך ומה שיזכרו מעשרות שנות שירותך למען המדינה, לך הביתה. עכשיו. כשאתה עוד יכול לתת את הכיסא שלך, גם כשהוא כבר מתנדנד, בעד הסדר.

אבל למה שתקשיב לי. באוקטובר 2016, עתרתי לבג"צ שיורה ליועץ המשפטי לפתוח נגדך בחקירה. החומר שנערם על שולחנו של אביחי מנדלבליט שרק רצה להציל אותך, הוכנס על ידו למגירות. שופט בית המשפט העליון אורי שוהם החליט מיד: על מנדלבליט לנמק תוך חודש מדוע אינו פותח בחקירה פלילית כנגד ראש הממשלה. ואז מנדלבליט נכנע ופתח בחקירה. החשדות נגדך ונגד מילצ'ן קיבלו את השם "תיק 1000", הקלטות שלך ושל נוני מוזס קיבלו את השם "תיק 2000", ומאז הכל היסטוריה.

אבל אולי תקשיב לסיפור הבא. היסטוריה אתה אוהב: ב-2015 סגרה המשטרה והפרקליטות על יו"ר המפלגה הסוציאל דמוקרטית ברומניה. קראו לו ליביו דרגנאה. היתה לו גם הרשעה פלילית ועוד חקירות שעמדו לפני אישומים חמורים (מוכר לך). נשיא המדינה עמד מולו (גם מוכר לך) והתוכנית היתה ברורה. קמפיין לחקור את החוקרים. דיפסטייט. והגיע הזמן לרפורמה גדולה במערכת המשפט (גם מוכר לך).

נגד כל הסיכויים וכל העולם ניצחה המפלגה הסוציאל דמוקרטית בבחירות (שזה מה שאתה מתכנן לבחירות האלה, כן?) ואז מנעו מערכת המשפט והנשיא מיו"ר המפלגה המנצחת להקים ממשלה (שזה מה שאתה מבין שיקרה, כן?). המנצח מינה את המיקי זוהר שלו במקומו לראש הממשלה. הממשלה חוקקה שורה של חוקי בזק שיתנו חסינות לכל הפוליטיקאים המסובכים ולאלה שאוטוטו הולכים לכתבי אישום (הליצמנים והדרעים שלהם). ואז העם יצא לרחובות במספרים שלא נראו מאז שהעם הפיל את הרודן צ'אוצ'סקו. העולם איים בניתוק יחסים.

הממשלה נכנעה. החקיקה בוטלה. המפלגה הובסה בעוד בחירות. יו"ר המפלגה הורשע לפני שנה ונשלח לכלא. אז מה התוכנית חילוץ שלך, ביבי? דומה לזו של הרומני דראגנה? בחירות? לשנות את החוקים? לחקור את החוקרים? חוקי חסינות?

גם פה זה לא יילך. אם נגד כל הסיכויים לא תודח עד הבחירות על ידי גדעון סער ותנצח גם את בני גנץ, לא תוכל לקבל מנדט להקים ממשלה. ואז תמנה את מיקי זוהר במקומך לבעל המנדט להקים ממשלה? כמו שעשה הרומני דרגנאה? הוא ישנה את החוקים? גם כאן העם יפיל את זה ברחובות. שופטים יתפטרו. ואז מה? תהיה כבר בן 71, 72. רק אז יתחיל המשפט שזה חמש שנים עם ערעור, לא דקה פחות.

ואז מה? שלושה כתבי אישום. גם אם יהיו שני זיכויים נגד כל הסיכויים, על הרשעה אחת זה כלא. ואז מה? בגיל 80 תלך הביתה? כראש הממשלה השני בתולדות המדינה? לא חראם? במקום לתת היום את הכסא שלך ולקבל הסדר?

אני לא יודע אם יש סיכוי של אחד למיליון שתקשיב לעצה הזו כשהיא באה ממני. אבל אולי את העצה הזו תקבל: תבקש שידאגו שנוחי דנקנר שירים אליך טלפון מאגף עשר בכלא מעשיהו. תשאל אותו מה הוא היה עושה היום, במקומך.

ביבי, אל תקשיב לכל אלה שמסביבך. אם היו חברי נפש שלך הם היו אומרים לך: עצור. זה נגמר. די. לך תעשה הסדר אחרת זה עשור של משפט וכלא ואז תהיה בן 80. אלה שעומדים עכשיו מאחוריך ואומרים לך לעולם לא תצעד לבד מבינים שאם תיפול הם מאבדים את מעמדם "המיוחד" ואת "השלטון". אין ביביסטים כשאין ביבי בשלטון. אלה שאומרים לך לעולם לא תצעד לבד, יצעדו איתך רק עד שערי הכלא ואז ילכו לחייהם החופשיים. ואתה תשמע את הסורגים מאחוריך נטרקים, ותלך לגורלך. לבדך.

כסא תמורת הסדר. לא תבין את זה עכשיו, תבין את שגיאת חייך כל לילה לפני שתרדם באגף עשר, באותה המיטה בה שכב אהוד אולמרט ושוכב עכשיו נוחי דנקנר.