מתוך יראת כבוד ומתוך חרטה עמוקה אני מודה: שגיתי בהתנהלותי אתמול בדיון הוועדה לביקורת המדינה של הכנסת. טעיתי, לא הייתי צריך לקטוע את דבריה של הגב' לאה גולדין אמו של הדר גולדין זכרו לברכה. אני מצר על כך מעמקי נשמתי וכואב לי שבעקיפין הוספתי צער על צערה הרב. הגב' גולדין איבדה את היקר לה מכל למען המדינה ואני כורע ברך בפניה על כך. הייתי צריך לשתוק, להקשיב ולתת לה לומר את אשר על לבה, ולא משנה עד כמה קשים הדברים. זו הייתה החלטה שגויה שקיבלתי ואני מתנצל על כך בפני הגב' גולדין ובפני הציבור ששלח אותי לכנסת.

נכון, אני הייתי צריך לשתוק. אבל האמת צריכה להיאמר: ראש הממשלה לא הפך את המשפחות השכולות לאויבות העם.

מי כראש הממשלה, אח שכול בעצמו, כואב, מכיל ומבין את מצוקתן של המשפחות השכולות. ראש הממשלה עשה ויעשה הכל למען ביטחון מדינת ישראל תוך שמירה על ערך החיים. גם במהלך "צוק איתן" נאבק ראש הממשלה לשמור על חייהם של חיילי צה"ל. שרים בקבינט רצו להישאר בעזה בעוד שהוא התעקש שלא להישאר שם שלא לצורך - בין השאר, מתוך הרצון לשמור על חיי חיילים.

לגופו של עניין, אני מסכים עם רוב הטענות של משפחת גולדין ועם הדרישה להקשיח את תנאי מאסרם של מחבלי החמאס. גם אני מתנגד לשחרור מחבלים והתבטאתי בעניין לא פעם. כל עוד חמאס מחזיקים בגופות חיילינו אין מקום למדיניות רכה כלפיהם.

ולעצם קיומו של הדיון אני אומר: כל הכבוד לשמאל. 

באמת, אני מסיר את הכובע בפני האופוזיציה שהצליחה להפוך דיון בלקחי "צוק איתן" למפגן מביך נגד ראש הממשלה והליכוד, על גבן של המשפחות השכולות. אלו הגיעו בתמימות לדיון ולא ידעו שהן משמשות כלי משחק בידי השמאלנים המעוניינים בהפלת השלטון ולא בוחלים בשום אמצעי.

האופוזיציה לקחה דיון שהיה אמור להיות ענייני ורציני והפכה אותו לפופוליסטי. התמונה שראינו מול העיניים היא של הורים שכולים כואבים שמתפרצים מול ראש הממשלה שהגיע לכבד אותם, את הדיון ואת חברי הכנסת. תוך כדי הדיון, חברי האופוזיציה מנצלים את הכאב בכדי לנגח את הממשלה. כמה נמוך אפשר עוד לרדת?

השכול אינו שייך לצד זה או אחר של המפה הפוליטית. הוא מכה בכולם ללא אבחנה. כולנו משרתים בצבא וכולנו חרדים לגורלה של המדינה. הביקורת של ההורים השכולים היא חשובה ועלינו להקשיב לה. חבל שהביקורת החשובה נוצלה בידי חברי כנסת ציניים בכדי לחטוף דיון ענייני בנושא בטחוני חשוב ולהפוך אותו למפגן השתלחות בראש הממשלה. עלינו לזכור שהביטחון חשוב יותר מהפוליטיקה. 

הכותב הוא חבר כנסת מטעם סיעת הליכוד וחבר הוועדה לביקורת המדינה