אם אתם רואים את לירון שמם ברחוב עשו טובה - אל תגידו לה כמה היא שמנה ואם אתם בכל זאת מחליטים להעיר לה על המשקל, כדאי שתביאו לה גם עוגיה על הדרך. בפוסט שהעלתה היום היא מספרת על התגובות שהיא מקבלת ברחוב ועל ההבנה שכמו בהריון הקודם, גם בהריון הזה היא תשמין, אלא שעכשיו ממש ממש לא אכפת לה.

"תמיד קיוויתי להיות מהבנות האלו שנשארות רזות ומהממות גם בהריון. ואם לא בראשון, אז בטוח בשני", היא כותבת בפוסט שהעלתה ברשתות החברתיות."את ההיריון הראשון העברתי עם תפריט קפדני (לפחות בחצי הראשון שלו) ועם ספורט קשוח 3 פעמים בשבוע. ועדיין הייתי גדולה מאוד, ואם לא מספיק, אז בהנקה עליתי אפילו יותר".

View this post on Instagram

תמיד קיוויתי להיות מהבנות האלו שנשארות רזות ומהממות גם בהריון. ואם לא בראשון, אז בטוח בשני. את ההריון הראשון העברתי עם תפריט קפדני (לפחות בחצי הראשון שלו) ועם ספורט קשוח 3 פעמים בשבוע. ועדיין הייתי גדולה מאוד, ואם לא מספיק, אז בהנקה עליתי אפילו יותר. לקח לי שנה וחצי לחזור למשקל שהייתי בו, ״לחזור לעצמי״... נו תעשו לי טובה, אף אחת לא חוזרת לעצמה, את הופכת לאימא. והנה הריון שני, שוב קיוויתי שאהיה ״שרוך עם קשר״, ואופסי, גם הפעם התאכזבתי לגלות שזה לא יקרה. הנה אני, שוב תופחת על המסך, וגם הפעם בוודאי ייגשו אלי ברחוב להגיד לי איזה שמנה נהייתי, ואחכ יגידו ״אוי כמעט חזרת לעצמך״ (משום מה אף פעם לא מעירים על תוכן, רק על נראות), אז הרשו לי לבקש מכם מראש לחסוך לי את ההערות. קשה מאוד לראות את הגוף שלך משתנה כל כך, קשה למצוא בגדים שכייף ללבוש, קשה עוד יותר למצוא בגדים מחמיאים שמתאימים לטלוויזיה (או בכלל) והדרך לפני עוד ארוכה ורווית קילוגרמים. הייתי רוצה להגיד שהפעם זה לא מזיז לי, אבל זה לא נכון, שנים של הערצת רזון עשו את שלהן. אבל הפעם החלטתי להניח לעצמי, אני כבר יודעת שהמשקל המשוגע הזה עוד יחזור למחוזות מוכרים, ובעיקר הפעם אני יודעת שהמחיר הזה של אובדן שליטה על הגוף, יש לו תשורה ששווה את הכל. אז אני מלטפת את הכרס שלי, ומרגישה את החיים החדשים זזים בתוכי ואין קסם גדול מזה. אז אני שמנה עכשיו, אבל הפעם אני לא בוכה על זה, הפעם אני מחייכת. צילום; @or_oren_orchapic

A post shared by Shamambo (@liron_shamam) on

"ההיריון עם רובין (שנתיים) תפס אותי בהפתעה אבל בשליש הראשון הצלחתי להעלות רק קילו ואז בשליש השני עליתי בשבוע אחד שישה", היא מספרת בראיון." הייתי אצל דיאטן אבל אז הבנתי שזה לא בשליטתי ושחררתי. אפילו יותר מידי. המשכתי לטפס במשקל. עליתי בסוף שליש שני 17 קילו ואז החלטתי שאני מפסיקה להישקל".

"לקח לי שנה וחצי לחזור למשקל שהייתי בו, 'לחזור לעצמי'. הנה הריון שני, שוב קיוויתי שאהיה ״שרוך עם קשר״, ואופסי, גם הפעם התאכזבתי לגלות שזה לא יקרה'', היא כותבת.

"ספגתי הערות כל הזמן בכל מקום. אף פעם לא על התכנים שהבאתי אלא רק על המשקל. היו מסמסים לי באמצע שידור כמה השמנתי, המלבישה שלי פיטרה אותי כי כבר לא מצאו לי בגדים לתוכניות וכל הזמן הייתי בדיכאון, נשקלת כל הזמן ומודדת היקפים ורק מתבאסת".

שמם מספרת שלקח לה שנה וחצי לחזור למשקל הקודם שלה לאחר ההריון הראשון. "למרבה ההלם גיליתי שיש בנות שבהנקה, בניגוד למה שמספרים, רק עולות במשקל. אחרי חודשיים כבר שקלתי יותר ממה ששקלתי בחודש תשיעי", היא מספרת. "ברור שהתבאסתי אבל לקחתי החלטה - אני אימא וכרגע יש דברים יותר חשובים מהמשקל ולכן החלטתי להמשיך להניק ובמקביל חזרתי להתאמן ולנסות כל מיני דיאטות".

הפכם כותבת שמם, המצב שונה. " הייתי רוצה להגיד שהפעם זה לא מזיז לי, אבל זה לא נכון, שנים של הערצת רזון עשו את שלהן. אבל הפעם החלטתי להניח לעצמי", היא כותבת. "אני כבר יודעת שהמשקל המשוגע הזה עוד יחזור למחוזות מוכרים, ובעיקר הפעם אני יודעת שהמחיר הזה של אובדן שליטה על הגוף, יש לו תשורה ששווה את הכל. אז אני מלטפת את הכרס שלי, ומרגישה את החיים החדשים זזים בתוכי ואין קסם גדול מזה. אז אני שמנה עכשיו, אבל הפעם אני לא בוכה על זה, הפעם אני מחייכת".