אין תמונה
המטרה: לגרום להרה להרגיש טוב עם עצמה, כך לדברי המייסדת
ההריון הוא התירוץ המושלם להפסיק להכניס את הבטן – או לפחות היה. מחטב ייחודי להריוניות מבטיח להעניק לך את גזרת ה"חוט עם קשר" הנחשקת, ולארוז את החלקים הפחות מוצקים בגופך בעטיפה חובקת. על הדרך הוא גם תומך בבטן ובגב התחתון, אבל אף אחד לא מנסה לטשטש את המטרה האמיתית: להפוך את ההריון שלך לחטוב ומעוצב.

נדחסות למחטב ונראות כמו נקניקיות אנושיות

המחטב נמכר ברשתות אופנה ברחבי ארה"ב ואירופה, והפך ללהיט רשת. נשים דנות בהתלהבות באפקט שלו, נשבעות שהוא שינה להן את דימוי הגוף מקצה לקצה ובכלל, נשמעות נלהבות למדי מהרעיון לדחוס את גופן – שעסוק, יש לזכור, ביצירת חיים חדשים – למעטפת צמודה וסינטטית, משל היו נקניקיות אנושיות.

שרה בלייקלי, מייסדת חברת ספאנקס שכבר הפכה לסלב בזכות עצמה, מתעקשת כי פיתחה את המוצר בראש ובראשונה כדי לאפשר לנשים הרות לחוש בנוח. "העובדה שהמחטב שלנו גורם לישבן ולירכיים של מי שלובשת אותו להיראות פחות רוטטים היא רק בונוס", מסבירה בלייקלי. "אבל הרעיון המרכזי הוא תמיכה ונוחות". אגב, הנשים שעל עטיפת המחטב נועלות נעלי סטילטו (מוצר נוחות ידוע בקרב הריוניות), ונראות יותר כמו רקדניות אקזוטיות שבמקרה יש להן בטן הריונית מאשר כמו נשים בטרימסטר השלישי.

קים קרדשיאן הריונית (צילום: noon)
חובבת מחטבים ידועה. קים קרדשיאן בהריון | צילום: noon
אין תמונה
לפני ואחרי. האם אנחנו באמת רוצות להסתיר את הבטן?
בדומה למחטב ספאנקס הרגיל, שזכה לתהילת עולם אחרי שסלבס כמו אופרה ווינפרי וביונסה התוודו כי הן לא יוצאות מהבית בלעדיו, גם הגרסה ההריונית של המחוך האלסטי זכה לפרסום באמצעות כמה מפורסמות שהתאהבו בו. אמנדה הולדן ציינה בראיון כי רק בזכות הספאנקס שלה היא הצליחה להסתיר את דבר הריונה מהתקשורת עד שהייתה בחודש השישי, וגם דייני מינוג הפליגה בשבחי המוצר וסיפרה כיצד ישבנה לא הידלדל ולו לרגע בזמן שנשאה את בנה הבכור ברחמה.

ומה לגבי התינוקות? האם השאיפה להציג ישבן מוצק וירכיים ללא רבב בהריון עלולה לפגוע בהם? לדברי ד"ר מייק בואן, רופא שהתראיין לדיילי מייל בנושא, התשובה שלילית. "צריך לחץ הרבה יותר חזק מגרביונים, ואפילו מחטב כדי לגרום לתינוק להרגיש אפילו אי נוחות קלה", הסביר הד"ר הזורם. "הרחם ומי השפיר מגנים על העוברים היטב, וגם אם האם לובשת בגד לוחץ והדוק לא נגרם להם נזק".

אין תמונה
להיט באירופה ובארה"ב
רשויות הבריאות באנגליה, עם זאת, נוקטות גישה קלילה מעט פחות. "חשוב מאוד לא להגביל את זרימת הדם בגופה של האישה ההרה, ובהחלט יש חשש שבגד מעין זה עלול לגרום לך", הזהירה ד"ר אליזבט דאף, יועצת בכירה בחברה הבריטית לרפואת האם והעובר. "זה עלול להיות מסוכן במיוחד עבור נשים מסוימות, ולכן כל אישה שמעוניינת ללבוש מחטב כזה צריכה להתייעץ עם רופא או אחות בטרם תעשה כן. בנוסף, חוסר האוורור של איברי המין עלול לגרום לפטרת בנרתיק. דאגה אחרת היא העובדה שנשים הרות עלולות להתעצל להוריד את הבגד הלוחץ ולהתאפק בטרם ייגשו לשירותים, מה שעלול להוביל לדלקות בדרכי השתן, שמסוכנות מאוד בהריון. היבט נוסף הוא הרפיה של השרירים: כשלובשים מחטב באופן קבוע, השרירים נהיים עצלנים, ולכן מישהי שתלבש את המחטב לאורך ההריון עלולה לגלות בסופו שהיא 'מכורה' ולא יכולה להסתובב בלעדיו".

>> חרמניות יותר, גומרות יותר: הסקס שלך בהריון
>> הטרימסטר הרביעי: איך נראה הגוף שלך אחרי לידה
>> לא משנה כמה עלית, כך תיראי מלאת סטייל בהריון

הריון יפה לך: הצטרפי לעמוד הפייסבוק של תשעה חודשים