הדוגמנית טס הולידיי יודעת שהיא שמנה וזה לא מזיז לה. היי, היא גם עושה מזה יופי של קריירה כדוגמנית פלאס סייז במידה 52 והראשונה במידותיה שהוחתמה בסוכנות דוגמנות גדולה (Milk). בראיון לגרדיאן לפני שנה סיפרה כי היא "לא שמה זין על מה שאומרים עליי. קחו מטפל, תתקשרו לפסיכיאטר או תאכלו המבורגר מזוין. תתבגרו". כל זה עד שנכנסה להריון.

טס הולידיי בהריון (צילום:  Photo by Flash90)
טס הולידיי מאושרת בהריון שני | צילום: Photo by Flash90
טס, 30, היום בחודש שמיני להריונה השני, בישרה על ההריון ברשתות החברתיות כשהייתה בחודש חמישי ובמשך 24 שעות תמימות ריחפה על ענן של פרגונים ומחמאות. "מצחיק, אבל ניק (ארוסי) ואני הספקנו ליהנות מיום אחד של הנאה גדולה כשבישרנו על ההריון. כולם ברשת היו כל כך נחמדים. הרגשתי כאילו אני באיזור הדמדומים", מספרת הדוגמנית ל-Today. לצערה הרב, זה לא נמשך זמן רב.

הולידיי שמורגלת לביקורת ועלבונות סביב משקלה מגיל צעיר הוכתה בתדהמה כשמדובר בהריון. אחרי הכול, מי צוחק על אישה הרה? "אנשים אמרו לי שאין סיכוי שאצליח להחזיק הריון עד הסוף ואשאר בריאה. היו כאלה שתהו אם בכלל אצליח להרות עם כל המשקל שלי. אנשים הגיבו באמצעות אימוג'י בדמות של לוויתן ויתר מילים בוטות. היי, אני אישה עם איברי רבייה! נדהמתי מהתעוזה שאנשים מסוגלים להגיע אליה".

כעת כשהיא בחודש שמיני, העלתה הולידיי תמונה נוספת שלה כשהיא לבושה רק בתחתונים וחזייה ומציגה בטן הריונית בהחלט. המטרה בתמונה חושפנית זו הייתה להגיב לכל הטרולים שהעזו לדבר בגנותה. "אישה אחת במידות גדולות סיפרה לי שהרופא שלה אמר לה שהיא כנראה תפיל כי אין סיכוי שתצליח לשמור על הריון תקין ובריא. אני אישית הייתי צריכה לחפש אחר רופא שיתייחס לגופי ולמשקלי באופן ראוי. אתה לא יכול לשפוט אדם ובריאותו רק על סמך המראה שלו. אז דעו שנפגשתי עם המיילדת שלי השבוע והבדיקה הייתה טובה, גם הרופא אמר לי שהוא מאושר מהסימנים והמצב ואם הוא חושב שהכול כשורה, אז אני ממש בסדר, אינטרנט".

זהו כאמור הריונה השני של הולידיי, ולמרות שהיא גדולה יותר במידותיה מאשר בהריונה הראשון מלפני עשור, היא אומרת שהיא בריאה היום יותר מבעבר. בסיבוב הזה היא לא סובלת מבצקות, היא אוכלת טוב יותר  ומשלבת פעילות ספורטיבית. "הייתי בת 20, לא לגמרי מפוקסת על החיים שלי והיום זה סיפור אחר לחלוטין".

הולידיי מקווה ש"היציאה שלה מהארון", תגרום לאנשים בכלל – ולאנשי מקצוע בפרט – להפסיק לשפוט ולהבין שגם אנשים עם עודף משקל יכולים להיות בריאים ונשים כאלה מסוגלות להרות ולהפוך לאמהות. ולכל אלה שממהרים להגיב ולהטיח עלבונות, שיחשבו פעמיים.

 >> ויש גם נשים שדווקא מרזות בהריון