כשהדוגמנית האיטלקיה בל לוצ'יה (22), גילתה שהיא בהריון בתחילת השנה היא התקשתה להמתין עד שתוכל לחלוק את החדשות המאושרות עם העולם. "גיליתי על ההריון שלי מוקדם מאוד, בשבוע השני", מספרת לוצ'יה, "לחכות לשבוע 14 על מנת לבשר על ההריון הרגיש כמו כמו לנצח. זה היה סוד שלא יכולתי להחזיק בו יותר".

כשסוף סוף בישרה הדוגמנית הנרגשת על ההיריון ברשתות החברתיות, היא זכתה, לצד איחולים נרגשים, גם למטח ביקורות מצד אנשים שטענו שהבטן שלה קטנה מידי.

לוצ'יה,החליטה שהיא לא יכולה לשתוק ופתחה בקמפיין בעמוד האינסטגרם במטרה להבהיר שלנשים, כולל לה עצמה, אין ממש שליטה על איך היא תראה בהריון ומה תהיה הגודל של הבטן שלהן.

שבועות הריון שונים
שבועות הריון שונים

"הריון של נשים בכל השלבים השונים מגיעים במגוון צורות וגדלים, וזה אף פעם לא בסדר לבקר את הבליטה של ​​האישה אם היא גדולה מדי או קטנה מידי", כתבה. "אצל חלק מהנשים יש רֶחֶם אֲחוֹרָנִי - שהתינוק גדל לכיוון שלפוחית השתן ופחות לכיוון הבטן. נשים אחרות עברו הריונות קודמים כדי כך שהבטן יוצאת אצלן בשלב מוקדם, ואל תשכחו שהאופן שבו התינוק ממוקם וגודלו גם משפיע על גודל הבטן ושוב – זה דבר שמחוץ לשליטה של האישה".

כדי להוכיח את הנקודה שלה, בכל פעם שלוסיה שיתפה את העדכונים השבועיים שלה בעמוד האינסטגרם שלה, היא כללה תמונות של נשים שונות באותו שלב של ההריון, עם בטן בגודל שונה.

"אנשים שולחים לי הודעות ומספרים כמה נדהמים שנשים יכולות להיראות כל כך שונה באותו שלב בהריון", היא אומרת. "זה בהחלט פותח הרבה עיניים ומראה עד כמה כל הריון הוא ייחודי".

>> מה קורה לגופך בכל אחד משבועות ההריון?

 

View this post on Instagram

@thecouture_club discount code belle20 Since becoming pregnant all I’ve wanted to do is swim ‍♀️ Just slightly difficult living in London as I can’t quickly jump into the ocean like I did back in Australia #ad #mermaid #6monthspregnant #swim

A post shared by B E L L E L U C I A (@belle_lucia) on

לוצ'יה, מספרת שהיא תמיד חלמה להיות אימא ושמעולם לא הרגישה מוכנה יותר בחייה לתינוק עם בן זוגה, רוצה להמשיך לעבוד כל עוד היא יכולה."אני מתכננת לעבוד ולדגמן עד לתאריך היעד שלי, אם הגוף שלי יאפשר לי", היא אומרת. "עד כה ההיריון היה קל מאוד בשבילי - החלק הקשה ביותר הוא החרדה והדאגה אם הכל בסדר עם התינוק, אבל זה הכל בראש שלי".

בינתיים היא משתמשת בפלטפורמה שלה כדי לעזור לאנשים להבין שכל הריון נראה אחרת. "אני מאמינה שהתגובות הקשות של אנשים משקפות רק את האופי שלהם. אז אני פשוט מרחמת עליהם, כי הם חייבים לעבור משהו נורא בעצמם כדי לשלוח הודעות שנאה אקראיות".