אן ג׳נסן
אן ג'נסן | צילום: אינסטגרם

העידן בו אנו חיים מביא לפתחנו הרבה טרנדים בריאותיים ותזונתיים, ובעוד חלק מהאנשים עוד מתקשים להחליק בגרון בחירות כמו טבעונות, פליאו או המנעות מגלוטן, יש בחירות קיצוניות בהרבה. אן ג׳נסן השבדית מתקיימת אך ורק על פירות במצבם הטבעי והטרי. ללא בישול או תוספות אחרות. עכשיו, משגילתה שהיא בהריון, היא ממשיכה בשלה, ואף מתעתדת להזין כך את פרי בטנה.

בת ה-23 האנרגטית, שחיה עם בן זוגה בפיליפיניים, היא פירותנית, "פרוטריאן", ומאמינה שבעזרת המעבר לתזונה המיוחדת והמוגבלת הזו, הצילה את גופה משלל תחלואים והעלתה את רמות האנרגיה בגופה באופן קיצוני. התינוק שבבטן, כבר בן 25 שבועות, ניזון גם הוא, ממש כמו אמא, מפירות טריים בלבד, והבחירה הזו גורמת לרעש תקשורתי מהדהד וגם מפתיע. מתברר שלרבים יש מה לומר בנושא, עכשיו, משהצעירה כבר לא מזינה את עצמה בלבד.

מומחים לנושא התבקשו להגיב בתקשורת העולמית, ואלה נשמעים מודאגים לא פחות מהגולשים עצמם. "התזונה של אן מדאיגה. נשים תמיד צריכות לשאוף לתזונה מאוזנת בהריון, ולהתייעץ עם רופא לפני שהן עושות החלטות כאלה," אומרת הדיאטנית הבריטית הלן בונד, שעומד בראש איגוד התזונה הבריטי.

את הרעיון לאכול רק פירות מצאה אן ביוטיוב, שם שוטטה וחיפשה אחר דברים שיעזרו לה להתגבר על כאבי גוף שונים ותחושה של אנרגיה נמוכה. מרגע שיצאה לדרך והתחילה לאכול רק פירות טריים, לא חזרה בה. "תמיד אכלתי הרבה," היא מספרת, "אבל בעבר לא נתתי לגוף שלי את הדלק הנכון. כל חברי שאוכלים רק פירות מסכימים שזה הדבר הכי בריא שהם יכלו להכניס לחייהם. כל חברי הקרובים מאוד תומכים בי ויודעים שאני אחראית ובריאה. כל הטרולים ברשת, והתזונאיות השונות, הם פשוט לא מבינים. הם טוענים שאני צריכה לשתות חלב של פרות בזמן ההריון. בעיני חלב של פרות מיועד לתינוקות של פרות. בני אדם צריכים להיות ניזונים מהצומח."

אן טוענת שבזכות התזונה היא חווה הריון נפלא, ללא נשירת שיער, כשהיא חזקה מספיק כדי לרוץ מרתון. "אני קמה בחמש בבוקר לרוץ 10 ק"מ. יש לי המון אנרגיה. אין לי בעיות בבטן או כאבי ראש כמו שפעם היו לי, וזו מין תחושה כללית טובה יותר, שפעם לא הכרתי. אני מעוניינת לגדל ילד שאוכל רק פירות, ואוכל לעשות זאת רק אם אעמוד במשימה בעצמי. אני מתכוונת גם להניק כל עוד התינוק ירצה בכך."

הדיאטנים והדיאטניות מסכימים פה אחד שכמעט כל ההריוניות יכולות ליהנות מתזונה עשירה בפירות, ירקות וסיבים, ועדיין, שיש צורך בדברים נוספים כמו חלבון וברזל מן החי. כרגע תזונתה של אן ביום רגיל כוללת ארוחת בוקר של 5 בננות, 10 תמרים, דובדבנים ומים. בצהריים היא שותה סמות׳י פירות נוסף, משלושה מלונים או חצי אבטיח, ולארוחת ערב "סלט" מנגו, תפוזים ומיץ תותים. בתיאבון.

View this post on Instagram

A post shared by PathToParadise (@path.toparadise) on