רות איוריו - לידת בית (צילום: twitter/huffington post)
צייצה כל הדרך ללידה. רות איוריו | צילום: twitter/huffington post
לידות בית משווקות תמיד לעולם בשלל תמונות מופלאות של אישה רוכנת, בריכה טבעית וגבר תומך. לרוב הן מצולמות על ידי צלם מקצועי, תחת תאורה נכונה ולא מעט עבודת פוטושופ. אבל אחת בשם רות איוריו החליטה להעלות - בלי צנזורה או עריכה מכל סוג שהוא – את מחשבותיה ותחושותיה, כמו גם תמונות ריאליסטיות להפליא, לחשבונות הטוויטר והפייסבוק שלה מרגע שתקפו אותה הצירים. מתוך הכאב, ההתרגשות והתעלות הרוח שבלידה, היא הייתה נחושה לחלוק עם העולם בדיוק איך מרגישים כשיולדים, ובפרט: איך מרגישים כשיולדים בבית.

לידה בציוץ חי: "אני לא מצליחה לנוח. פשוט כואב לי מדי"

"המטרה שלי", אמרה איוריו ל"האפינגטון פוסט", "הייתה להראות את החוויה הייחודית שלי. פחות עניין אותי אם אנשים יחשבו שזה מדהים או דוחה – רציתי לשקף את האמת". ואכן, התמונות הלא מצונזרות והמחשבות שהעלתה על הכתב משקפים נאמנה את האותנטיות שהיא מדברת עליה. "הצירים התחילו בערך ב-20:15. רגילים לגמרי, כל אחד נמשך בערך 30 שניות, במרווחים של שתיים וחצי דקות, לא חזקים מדי – קצת כמו כאבי מחזור עוצמתיים. ניקיתי את הבית, ועכשיו אני הולכת לעשות אמבטיה. אני הולכת לכתוב כל מה שקורה בלידה – יכול להיות שבשלב מסויים ג'ארד יחליף אותי. מנסה לסנכרן את הפייסבוק והטוויטר שלי לצורך העניין".

וכך היא המשיכה עם ציוצים נוספים: "בעיקרון, ההרגשה של לידה היא כמו כאבי מחזור ממש מחורבנים. זה בא בגלים וממש כואב"; "המיילדת אמרה לי לנסות לנוח. אני לא מצליחה, פשוט כואב לי מדי"; "באדה קוסאנה (תנוחת הפרפר ביוגה) ממש עוזרת לי עכשיו!"; "ממש עוזר לי גם לזוז. לא מסוגלת לחשוב איך הייתי מרגישה אם הייתי תקועה במיטה עם עירוי. גם לכתוב עוזר. הסחות דעת זה מעולה!"; "עדיין לא ראיתי את הפקק הרירי, וכמובן שגם המים עוד לא ירדו. מה שכן, יש לי שלשול, שזה סימן מצויין שהגוף מכין את עצמו ללידה";"4 שעות. שתיתי וויסקי סאואר, הצירים נרגעו והתרחקו, מגיעים כל ארבע דקות. אין מנוחה לרשעים"; "אוי אלוהים, זה ממש, ממש כואב"; "הצירים נרגעו קצת, אני נחה אבל הגב שלי כואב נורא. ולמה אף אחד לא אומר לך שלידה כואבת כל כך בטוסיק?"; "ישנה ומתעוררת כל שתי דקות, כשהחיה הרעה הזו קורעת לי את הגב לשניים"; "סוף סוף יצא הפקק הרירי. הדולה בדיוק הגיעה. זה כואב, החרא הזה!"

רות איוריו - לידת בית (צילום: twitter/huffington post)
במקלחת. בלי פילטרים | צילום: twitter/huffington post
רות איוריו - לידת בית (צילום: twitter/huffington post)
רגע האמת | צילום: twitter/huffington post
רות איוריו - לידת בית (צילום: twitter/huffington post)
הוא בחוץ. ממשיכה לצייץ | צילום: twitter/huffington post
לידת מים - טרישה קרפץ (צילום: טרישה קרפץ מתוך clickcapturecreate)
בדרך כלל זה נראה הרבה יותר פסטורלי | צילום: טרישה קרפץ מתוך clickcapturecreate
 

הציוץ/סטטוס האחרון שאיוריו העלתה הוא תמונה שלה במקלחת, שנשאה את הכיתוב: 6:20, המים ירדו". בנה של איוריו, ניי, נולד בבית זמן לא רק לאחר מכן. בשל עיכוב ביציאת השליה, נאלצה איוריו להתפנות לבית החולים, ולאחר אשפוז של יומיים (בשל אבדן דם מאסיבי) שוחררה לביתה, יחד עם ניי – התינוק שהפך לכוכב רשת עוד לפני שיצא מהבטן.

>> לידת בית אינן הרפתקה של נשים מוזרות
>> מי המטומטמת שיולדת בבית?
>> צילומי לידת מים מופלאים

הריון יפה לך: הצטרפי לעמוד הפייסבוק של תשעה חודשים