שוטר מיילד על הכביש
טמפלטון ברגעי האמת | צילום: ג'סי ריוס
"ברגע שעצרתי את הניידת, הבנתי שזה הולך להיות עניין רציני". כך, באיפוק מרשים וקשיחות מתבקשת, מתחיל השוטר דן טמפלטון לספר על אירועי יום שלישי האחרון, שבו פתח את יומו בהצלת חייו של תינוק שנולד ברכב. בני הזוג ריוס, שהתינוק שלהם החליט להגיח באמצע הכביש המהיר בדרך לבית החולים, פשוט צפרו לשוטר עד שהבין שמשהו לא בסדר – ועצר לסייע להם.  

"ונסה וג'ס נסעו בצורה מוזרה וצפרו לי בהיסטריה. סימנתי להם לעצור בצד, עצרתי את הניידת לידם וירדתי לראות מה הבעיה. הייתה לי הרגשה שהולך לקרות משהו, ולכן הפעלתי את המצלמה שיש לי בחזית הרכב", סיפר טמפלטון. "כשפתחתי את הדלת של הרכב ראיתי את ונסה פשוט יולדת לי מול העיניים. הראש כבר היה לגמרי בחוץ, והיה הרבה יותר כחול ממה שהוא אמור להיות. הבנתי שאין זמן לחכות עד שיגיע האמבולנס, ופשוט אמרתי לה ללחוץ הכי חזק שהיא יכולה, כי חייבים להוציא אותו כמה שיותר מהר. ונסה הייתה גיבורה אמיתית, נתנה שלוש לחיצות חזקות – והקטנצ'יק היה בחוץ".

 עוד בתשעה חודשים:

אחרי מספר שניות של חרדה לגורלו, התינוק ההמום פרץ בבכי, וכולם נשמו לרווחה. "אם הוא לא היה מגיע, אני לא בטוחה שהבן שלי היה חי", אמרה ונסה. כמה דקות אחרי הלידה פונו ונסה והתינוק, ג'וזיה, לבית החולים, כדי לוודא שהלידה בצד הכביש לא הותירה משקעים אצל אף אחד מהם. למרבה השמחה הדרמה הסתיימה, ונסה חשה בטוב וכך גם התינוק, שעצר את המשקל בחדר הלידה על קצת יותר מארבעה ק"ג.

אחר הצהריים, כשסיים את המשמרת שהתחילה בסערה, הגיע טמפלטון לבית החולים כדי לבקר את ונסה והתינוק. "איזה מזל שהיית שם", השתפכה ונסה, וטמפלטון הצטנע ואמר כי ידע מה עושים מכיוון שנכח בלידה של שני בניו. וכדי לסיים את הפרשה באקורד מרגש, סיפר: "הדבר הראשון שעשיתי אחרי שפינו אותם מהזירה לבית החולים הוא להתקשר ולספר לאשתי מה קרה. שנינו דמענו קצת מהתרגשות".

>> 17 הבטחות שווא שהבטחת לעצמך לפני הלידה