היריונית בעד הפלות
ההפתעה בהפגנה: ההיריונית שתומכת בהפלות | צילום: יוטיוב
זה התחיל כמו עוד הפגנה שגרתית נגד הפלות. המפגינים התמקמו בכניסה למרפאת נשים בריטית שמבצעת הפסקות היריון יזומות, נשאו שלטים וקראו ססמאות בגנות ההליך - אבל אז הגיעה אישה הרה שהשאירה אותם חסרי מילים.

"אתם טועים במה שאתם עושים", אמרה האישה, שסירבה להזדהות בשמה. "אתם לא יודעים למה נשים בוחרות להפיל, למה אתם עומדים כאן ושופטים אותן?". כאשר אחת המפגינות ניסתה לענות לאישה, וטענה כי היא עצמה עברה הפלה בעבר. "את צבועה", ענתה המעוברת האנונימית. "אם עברת הפלה בעצמך, למה את עומדת כאן וגורמת לנשים להרגיש אשמות על הבחירה שלהן? את עשית את הבחירה שלך, ואין לך מושג למה הן כאן. אולי התעללו בהן? מה שאת עושה פשוט פסול בכל רמה אפשרית".

ההיריונית המשיכה וטענה: "כולנו שמענו בחדשות על התינוק שנמצא מת בפח אשפה לפני כמה שבועות. אולי אם אמא שלו הייתה מפילה, ולא מפחדת מאנשים כמוכם, זה היה נמנע. מה עדיף, להיפטר מעובר בן עשרה שבועות, או מילד שכבר נולד?".

עובר אורח שצילם את ההתרחשות העלה אותה לרשת, והנאום חוצב הלהבות של האישה האנונימית הפך, כצפוי, לוויראלי - עוד טיפת דלק במדורת אש התמיד של הוויכוח על חופש הבחירה של נשים להפיל.


עוד ב-9 חודשים:

>> מה לעזאזל עושים בפירנצה בחודש שביעי?
>> מה קורה כשאין כימיה עם המיילדת?

>> טיפים של אלופות לקיסרי מושלם