התינוקת שלא יכולה לבכות (צילום: SWNS.com)
רק לאחרונה התחילה לבכות עם דמעות. התינוקת לאה רייפר | צילום: SWNS.com
כל אמא חולמת על לידה ללא כאב וכל הורה חולם על תינוק ללא בכי. תינוק רגוע וחולמני כזה, ששוכב ומתבונן על העולם בשביעות רצון. אלא שהבכי הוא דרכו הטבעית והבריאה של התינוק לתקשר עם העולם, לקרוא לעזרה או להביע מצוקה, ובסופו של דבר איש מאיתנו לא באמת היה מעונין בתינוק שלא משמיע קול.

תינוקת כזו היא לאה רייפר בת ה-3 חודשים מקורנוול, אנגליה – היא לא מסוגלת לבכות ואפילו לא לגרגר, כיוון שמיתרי הקול שלה משותקים. כשלאה נולדה, היא הצליחה להוציא קולות מגרונה, אלא שהשיתוק ממנו היא סובלת גרם לה לקשיי נשימה חמורים שהובילו אותה ואת הוריה לבית החולים. "היא הייתה מפסיקה לנשום ומכחילה, והיינו צריכים לנשוף עליה או לצבוט לה ברגל כדי שתחזור לנשום", סיפרה ל-dailymail אמה של לאה, קייסי בת ה-23.

עוד בתשעה חודשים:

בבית החולים חיברו לגרון התינוקת מכונת הנשמה מלאכותית המאפשרת לה לנשום – אבל מנטרלת את מיתרי הקול שלה מכלל פעולה. "ההנשמה הייתה האופציה היחידה שלנו, זה היה הטיפול הבטוח ביותר עבור לאה. היא הייתה מסוגלת לבכות ולעשות קולות בעבר, אבל ההנשמה, שהותקנה מתחת לתיבת הקול שלה, מונעת מאוויר להרעיד את מיתרי הקול  כשהיא מנסה לעשות רעש".

התינוקת שלא יכולה לבכות (צילום: SWNS.com)
יתכן ובעתיד תוכל לדבר | צילום: SWNS.com

התינוקת שלא יכולה לבכות (צילום: SWNS.com)
"נעשהכל מה שאנחנו יכולים כדי להעניק לה חיים מאושרים ונורמליים" | צילום: SWNS.com

ללא בכי, מתקשרים הוריה של לאה הקטנה עמה באמצעות קריאה של הבעות פניה. "לאחרונה היא התחילה לבכות עם דמעות, אבל אנחנו כבר מצליחים לדעת אם היא בוכה רק לפי התבוננות בפנים שלה. זה קורע לב", ספרה האם.

הרופאים לא יודעים לומר עדיין אם מצבה של לאה ישתפר בעתיד, או אם אי פעם תוכל לדבר. "העתיד שלנו כרגע לוט בערפל", אמר האבא, דן. "אנחנו צריכים לחכות עד שמייתרי הקול שלה יתחזקו ויתחילו לנוע. זה יכול לקחת שנה, חמש שנים או 15 שנה - אנחנו פשוט לא יודעים".

ליתר בטחון, לומדים ההורים של לאה את שפת הסימנים במטרה לתקשר עם התינוקת ביעילות בהמשך הדרך. "בינתיים אנחנו תומכים בה כמה שאפשר. היא חזקה, ואנחנו נעשה את כל מה שאנחנו יכולים כדי לעזור לה ולהעניק לה חיים מאושרים ונורמליים".

>> יצאה לריצת בוקר ומצאה תינוקת בשיחים