אין ספק, שמבחן נהיגה הוא אחד האירועים המלחיצים בחיים. עכשיו תדמיינו שעל הפחד מהברקס הפתאומי של הבוחן או החנייה הבלתי אפשרית ברווורס שהוא יבקש לעשות מתווספים גם צירי לידה.

אין תמונה
נולדה שש שעות אחרי הטסט. אמה פרנץ', בתה הבכורה והמכונית

אמה פרנץ', בריטית בת 20, מצאה דרך מצוינת להסיח את דעתה מהלחצים של הטסט – היא פשוט הייתה לחוצה מתי יגיע הציר הבא.

"החלטתי לגשת למבחן, למרות שירדו לי המים"

פרנץ', צעירה בת 20 מצפון סקוטלנד, חיכתה הרבה זמן למבחן הנהיגה שלה. למרות ההריון המתקדם היא התמידה בשיעורי נהיגה, התאמנה והתכוננה. במקביל לקחה שיעורי הכנה ללידה, כדי להגיע בשיא הכושר לשני האירועים המרגשים.

כשסוף סוף הגיע מועד הטסט המיוחל, אמה התעוררה בארבע לפנות בוקר. לא בגלל חלומות בלהה על הטסט שמחכה לה – אלא מפני שירדו לה המים.  

"בהתחלה הייתי בהלם מוחלט", מספרת אמה. "לא האמנתי שזה קורה לי. אבל אחרי כמה דקות, שראיתי שלא מתחילים לי צירים, החלטתי לגשת למבחן בכל זאת".

ניל, בן הזוג של פרנץ', ואמה רונדה, התחננו שתלך לבית החולים מיד, אבל היא הייתה נחושה. "חיכיתי המון זמן למבחן הזה, רציתי כבר רישיון וידעתי שאחרי שאלד לא יהיה לי זמן להיבחן. חוץ מזה, הייתי חייבת להוציא רישיון לפני הלידה, כדי שלא אהיה תקועה בבית עם התינוקת ואוכל להסתובב איתה בחוץ. החלטתי שאני הולכת על זה, ונסעתי לטסט".

ברכות על הלידה ועל הרישיון

המבחן, שנקבע לשעה 8:40 בבוקר בעיר סמוכה, התחיל כמתוכנן. בינתיים הספיקה אמה לפתח צירים סדירים, במרווחים של עשר דקות זה מזה.

במהלך המבחן היו לה לא פחות מארבעה צירים רציניים – אבל הבוחן לא חשד בכלום. "לא העזתי להגיד לטסטר שאני בלידה, פחדתי שהוא יבטל את המבחן ויסיע אותי לבית החולים", היא משחזרת.  

למרות הצירים וההתרגשות לקראת הלידה, הצליחה אמה לעבור את הטסט. מיד כשקיבלה את הבשורה המשמחת, התיישבה במושב הנהג, כשלצדה אמה, ונסעה לבית החולים. בתה הבכורה, אווה, נולדה שש שעות לאחר מכן.

 "האחיות בבית החולים לא הבינו למה על חלק מכרטיסי הברכה שיקבלתי היו ציורים של מכוניות במקום של תינוקות", אמרה אמה. "אנשים בירכו אותי על הלידה ועל הטסט, אבל האחיות פשוט לא האמינו כשסיפרתי להן מה עבר עליי מהבוקר ביום הלידה. נכון שזה היה אינטנסיבי, אבל אני בהחלט ממליצה על החוויה – הצירים ממש עזרו לי להפיג את המתח מהטסט, ויכול להיות שהם אפילו עזרו לי לעבור אותו".

לכל החודשות והמחקרים