התינוק הסיני - כנגד כל הסיכויים (צילום: צילום מסך oddee)
התינוק הסיני | צילום: צילום מסך oddee
העולם כולו התרגש ונדהם מהתמונות של התינוק הסיני, שחולץ בחיים מצינור ביוב בידי כבאים, אחרי ששכנים שמעו את בכיו והזעיקו אותם. אבל התינוק הסיני הזה לא לבד – ברחבי העולם ניצלים תינוקות ממצבים שנראים בלתי אפשריים, ומצליחים לשרוד נגד כל הסיכויים. הנה כמה מקרים מצמררים ומדהימים של הישרדות בלתי ניתנת להסבר:

התינוק הסיני. הכבאים שהגיעו לחלץ את התינוק לא האמינו. אחרי שחתכו בזהירות, במשך שעתיים, את צינור הביוב שבו היה תקוע, הם שלפו משם תינוק המום, היסטרי – אבל חי ונושם. לפי דיווחים בתקשורת המקומית, התינוק היה בן כמה שעות בלבד, ועדיין מחובר לשליה – מה שמעלה חשד כי אמו ניסתה להיפטר ממנו, ופשוט הורידה אותו באסלה. הוא פונה לבית החולים, ועד לרגע זה לא אותרו הוריו, ולרשויות אין מושג איך הגיע לביוב או מה שמו. בינתיים הוא מכונה "תינוק 59", על שם מספר האינקובטור שבו הוא שוהה בפגייה. מאז הגיע לבית החולים לא פסק זרם המבקרים, שמביא לו מתנות, צעצועים, בגדים ופחיות פורמולה, ונעשו לא מעט פניות לאמצו באופן רשמי.

הפגה שנולדה בשבוע 21. אמיליה טיילור כבר נושקת לגיל שנתיים, על כל הטנטרומים והקשיים הנלווים. ההורים שלה לא מתרגשים, ואומרים: "מההתחלה ידענו שיש לנו עסק עם בחורה קשוחה". אמיליה נולדה בשבוע ה-21 להריון (21+6, אם נדייק) – שלב שבו עדיין חוקי לבצע הפלות בארה"ב, שם נולדה במשקל זעום של 283 גרם בלבד והפכה לפגה הקטנה ביותר ששרדה אי פעם. התמונה האיקונית של כפות רגליה הזעירות, שבצבצו מבין אצבעות כף יד, הפכה למוכרת ברחבי העולם, ואמיליה הקטנה הפכה להשראה עבור המוני הורים לפגים שנאלצים להתמודד עם האתגרים המורכבים של טיפול בילד שנולד טרם זמנו.

הפגה שנולדה בשבוע 21 - כנגד כל הסיכויים (צילום: צילום מסך oddee)
הפגה שנולדה בשבוע 21 - כנגד כל הסיכויים | צילום: צילום מסך oddee
הפגה שנולדה בשבוע 21 - כנגד כל הסיכויים (צילום: צילום מסך oddee)
הפגה שנולדה בשבוע 21 - כנגד כל הסיכויים | צילום: צילום מסך oddee

התינוקת שהוצאה חיה מחדר המתים. סיפור הלידה של התינוקת הזו מתחיל בלידה מוקדמת ומסתיים בנס גדול. כשלוז מילגרוס ורון נולדה, שלושה חודשים לפני התאריך המשוער, הרופאים קבעו כי אין טעם להחיותה, מכיוון שנולדה מתה. היא נלקחה לחדר המתים של בית החולים, והוריה שבורי הלב החלו לטפל בסידורי הלוויה. רק עקשנותם של הוריה, שביקשו לראות את גופתה ולהיפרד ממנה רגע לפני שנלקחה לבית הלוויות הצילה את חייה – ההורים המופתעים נדהמו לראות את "הגופה" זזה ומשמיעה קולות בכי חלושים, והזעיקו את הצוות הרפואי לטפל בה. לוז מילגרוס (שאמורה הייתה להיקרא לוסיה אביגיל, אבל זכתה לשמה החדש, שמשמעותו "אור הניסים", בעקבות ההתרחשויות שאפפו את הלידה) כבר בת שנה, גדלה ומתחזקת מיום ליום, והוריה מחכים שתגדל כדי לספר לה כמה היא מיוחדת.

התינוקת שהוצאה חיה מחדר המתים - כנגד כל הסיכויים (צילום: צילום מסך oddee)
התינוקת שהוצאה חיה מחדר המתים - כנגד כל הסיכויים | צילום: צילום מסך oddee
התינוקת שהוצאה חיה מחדר המתים - כנגד כל הסיכויים (צילום: צילום מסך oddee)
התינוקת שהוצאה חיה מחדר המתים - כנגד כל הסיכויים | צילום: צילום מסך oddee

התינוק שחולץ ממחילה של ארמדיל. לפני שבע שנים נמצא תינוק בן יומו ביער, סמוך לעיר קטנה בדרום ברזיל. האנשים שחילצו אותו סיפרו כי רק ראשו בצבץ מהקרקע, והשליה עדיין הייתה מחוברת לגופו בחבל הטבור. המשטרה, שהוזעקה למקום, תחקרה את השכנים, וכמצפה מתושבי עיר קטנה, הם יכלו מיד לספר כי שכנתם, לוסינדה פררה בת ה-40, נראתה עם כתמי דם על שמלתה כשהיא יוצאת מהיער, אבל כשדפקו השוטרים על דלת ביתה, שמרוחק רק 300 מטרים מהמקום שבו נמצא התינוק, היא הכחישה כי ילדה תינוק וקברה אותו במחילה. התינוק נלקח לטיפול הרשויות, ולוסינדה נשארה עם ארבעת ילדיה האחרים – ונותר רק לקוות שאיש מהם לא ימצא את עצמו איתה לבד ביער בקרוב.

התינוק שחולץ ממחילה של ארמדיל - כנגד כל הסיכויים (צילום: צילום מסך oddee)
התינוק שחולץ ממחילה של ארמדיל - כנגד כל הסיכויים | צילום: צילום מסך oddee
התינוק שחולץ ממחילה של ארמדיל - כנגד כל הסיכויים (צילום: צילום מסך oddee)
התינוק שחולץ ממחילה של ארמדיל - כנגד כל הסיכויים | צילום: צילום מסך oddee

התינוקת שנפלה על פסי הרכבת. רינקו דבי ריי, אישה הודית, הייתה בהריון מתקדם. היא רצתה להיות קרובה לאמה אחרי הלידה, ובאוקטובר 2009, בחודש התשיעי להריונה, נסעה ברכבת, יחד עם בעלה ובנה בן הארבע, לבית הוריה בעיר ביהאר. במהלך הנסיעה היא חשה כאב חד בבטנה, וניגשה לשירותים – אבל במקום קלקול קיבה היא חוותה לידת בזק, התינוקת נפלה לשירותים – ומשם היישר אל פסי הרכבת. האינסטינקט האמהי פעל את פעולתו, ורינקו יצאה מיד מהשירותים, קפצה מהקרון הנוסע ורצה להרים את בתה. בעלה, שראה את אשתו קופצת, משך בבלם החירום, וכשרץ לראות מדוע החליטה אשתו לזנק מהרכבת מצא אותה מחבקת אל לבה את בתם, ששרדה את הנפילה.

התינוקת שנפלה על פסי הרכבת - כנגד כל הסיכויים (צילום: צילום מסך oddee)
התינוקת שנפלה על פסי הרכבת - כנגד כל הסיכויים | צילום: צילום מסך oddee

התינוק שנזרק מהקומה השמינית. לאקישה רייט הייתה רק בת 18 כשנולד בנה הבכור, לפני שנתיים. היא שמרה את דבר ההריון בסוד מבני משפחתה, ילדה לבדה בבית ומיד לאחר הלידה זרקה את התינוק מהחלון, במטרה להעלים אותו ולהעמיד פנים כי לא קרה דבר. בדרך נס, התינוק נחת על ערימת אשפה שהמתינה לפינוי, שריככה את נפילתו והצילה את חייו. חברת פינוי האשפה, שהגיעה לפנות את הזבל כמה שעות לאחר מכן, מצאו אותו והזעיקו אמבולנס, והוא פונה לבית חולים בברוקלין, שם קיבל טיפול טוב ומסור מזה שאמו הייתה מסוגלת לתת לו.

התינוק שנזרק מהקומה השמינית - כנגד כל הסיכויים (צילום: צילום מסך oddee)
התינוק שנזרק מהקומה השמינית - כנגד כל הסיכויים | צילום: צילום מסך oddee

התינוק ששרד תאונת דרכים קטלנית. למרות הנס העצום שקרה לתינוק הזה, מדובר בסיפור טראגי. גבריאל ג'יימס וילקוקס נולד בחודש מארס שעבר, בלידה רגילה לחלוטין. הוא שקל שלושה קילו וחצי, והיה תינוק בריא ורגיל, בדיוק כמו כל חבריו לתינוקייה. יומיים אחרי הלידה התכוננו הוריו ואחיו הגדול, מרטי בן השלוש, ליציאה המרגשת מביתה חולים. הם חגרו את התינוק הטרי בסלקל, וידאו שאחיו יושב בבטחה בבוסטר שלו, חגרו את חגורות הבטיחות ויצאו לדרך, במטרה לעבור אצל הוריה של אמו בדרך הביתה. תאונת דרכים קטלנית הרגה את שני הוריו במקום. אחיו הגדול פונה לבית החולים, שם נפטר מפצעיו – והתינוק הקטן, בן יומיים בסך הכל, יצא מהתאונה ללא שריטה. סבו וסבתו הגיעו לבית החולים מיד כשקיבלו את הבשורה המרה, ולקחו אותו תחת חסותם.

התינוק ששרד תאונת דרכים קטלנית - כנגד כל הסיכויים (צילום: צילום מסך oddee)
התינוק ששרד תאונת דרכים קטלנית - כנגד כל הסיכויים | צילום: צילום מסך oddee

התינוקת שנרצחה – ונותרה בחיים. פרנסיסקו לוטרו ומרים קולטי, זוג ארגנטינאים לוקים בנפשם, החליטו שההתחממות הגלובלית מהווה סכנה חמורה לאנושות, ועליהם להציל את שני ילדיהם – בן שנתיים ובת שבעה חודשים – מהגורל האכזר הצפוי להם. לפני שלוש שנים וחצי הם ירו בשניהם, והתאבדו. השכנים לא שמעו את היריות, אבל שלושה ימים אחרי הרצח התלוננו במשטרה כי עולה מהדירה ריח נורא. השוטרים פרצו את הדלת, ומצאו את ההורים והפעוט בן השנתיים מתבוססים בדמם, ללא רוח חיים. גם התינוקת הייתה ירוייה, עם פצע נורא בחזה, אבל הצליחה לשרוד שלושה ימים כשהיא פצועה, ללא מים או מזון. היא פונתה לבית החולים, שם נחבשה וטופלה, ולפחות מבחינה פיזית מצבה השתפר פלאים, והיא נמסרה לאימוץ. 

התינוקת שנרצחה – ונותרה בחיים - כנגד כל הסיכויים (צילום: צילום מסך oddee)
התינוקת שנרצחה – ונותרה בחיים - כנגד כל הסיכויים | צילום: צילום מסך oddee

>> הרוכשת לתינוקות: מדור צרכנות לקטנטנים

הריון יפה לך: הצטרפי לעמוד הפייסבוק של תשעה חודשים