רבקה ואריה, זוג דתי שמשתתף בפרויקט התיעודי "9 חודשים", עברו שלוש הפלות, אחת מהן בחודש תשיעי (לידה שקטה), וכעת הם החליטו לנסות פעם נוספת, מול המצלמות. "התכנית בעצם נתנה לי תשובה למה שחיפשתי", מסבירה רבקה את ההחלטה לחשוף את המסע האישי שלי, "רציתי שילוו אותנו בהיריון הרביעי שלנו, ידעתי שעם המצלמות אנחנו נקבל יחס VIP, יחס שמגיע לכל אישה בעצם, יחס מכבד ומבין".

השניים התחתנו ומיד נכנסו להיריון: "כמו שהוא בא מהר ככה הוא הלך מהר", הם מספרים, "היינו תמימים. התרגשנו מאוד כמו כל זוג, שמנו תמונה של אולטרסאונד על המקרר, קראנו אחד לשני אמא ואבא". לפני סיום השליש הראשון עברו רבקה ואריה הפלה טבעית: "חשבתי שזה משהו שקורה רק בסרטים, חטפתי הלם, הרגשתי בושה". 

ואז היה היריון שני, והיריון שלישי ואתם הרגשתם כמו תקליט שחוזר על עצמו?
"סרט רע מאוד, כל פעם סיפור אחר, בלי הסברים, למרות כל הבדיקות שעשינו, בלי תשובות", אומרת רבקה ומסבירה שזו גם אחת הסיבות שהיא החליטה להשתתף בתכנית: "רציתי להעביר מסר לנשים שעוברות את זה שהן לא לבד, אני היום לא חושבת שזו בושה וחשוב לי מאוד לדבר על זה". גם אריה מודה שהיה לו קשה להתמודד: "אחרי הפעם השלישית הרגשתי שהשם שכח אותנו ולא רצה שנצליח, והיה לי משבר אמונה. לקחתי קצת הפסקה. הלכתי לרב והוא אמר שמותר לי לכעוס".

ומה זה עושה ליחסים, לזוגיות?

"זה מאוד חיזק אותנו, מאוד קירב בינינו. זר לא יכול להבין את זה. הבנו אחד את השני ופינקנו את עצמנו, חיזקנו מאוד את הזוגיות. למרות שהמון היו איתנו אבל בסופו של דבר אנחנו היחידים שהבינו אחד את השני".

>> 9 חודשים, 280 ימים ולפחות 5 אנשים זרים שיגעו לך בבטן: היריון ולידה במספרים

"אני רוצה בן, אני מרגישה שאני צריכה את הנסיך שלי"

רבקה ואריה מצטרפים כאמור ל-99 זוגות נוספים, לא כולם מתאימים להגדרת התא המשפחתי המסורתי, מרגע ההחלטה להיכנס להיריון - ועד חדר הלידה. הזוגות למעשה יוצאים למסע של תשעה חודשים, אולי המספר הסמלי מכולם, תקופה שמחלקת את החיים ללפני ואחרי. 

בין הזוגות תוכלו למצוא גם את גאולה וחנן, הורים לארבע בנות שהחליטו לנסות ולהביא בן ("אני מרגישה שאני צריכה את הנסיך שלי"), נעמי וריקי, שתי אמהנות שהחליטו להקים תא משפחתי חדש, ואושרי וליאת, זוג שהיה מאוד מאושר בלי ילדים, נהנה מאוד מהזוגיות, עד שהופעל עליהם לחץ משפחתי.

"9 חודשים" – פרק הבכורה: הערב (חמישי) ב-21:00

>>  המדריך המלא להריון ולידה מחכה לכם באתר תשעה חדשים