קשה היה, בממלכה הבריטית ומחוצה לה, לחמוק מהחדשה המרעישה לגבי הצאצא המתפתח ברחמה של מייגן מרקל, הנסיכה הכי חדשה ואהובה בבית המלוכה. מאז שיצאה הידיעה, התקשורת באובססיה מוגברת סביב בני הזוג האלה, שגם ככה נראים מאוד מאוהבים, והסיקור שלהם, שבין כה וכה היה רחב רק מתעצם והולך. אבל יש גם כאלה שההודעה, ובעיקר התזמון שלה, הסעירו אותם וגרמו להם לכאב גדול.

אחת מאלה היא לי קמפבל, עיתונאית מוערכת והעורכת הראשית של אתר ההורות המשגשג ׳מאמא מיה׳, שמאמינה שמרקל יכולה היתה לחכות עוד יום, או אולי להקדים ביום, ולא ליפול דווקא על היום האחד בשנה המוקדש מסביב לעולם ללידות שקטות ומוות בעריסה. סביר מאוד להניח שמייגן והארי לא היו מודעים ליום הזה בכלל, אבל קמפבל לא מתייחסת לכך בסלחנות ומאמינה שיש סביבם מספיק אנשים שתיזמנו את ההודעה המרעישה, ושאפשר היה להתאפק.

View this post on Instagram

A post shared by TRH The Sussex Family (@thesussexfamliy) on

"האינטרנט יצר חתונה בין שני האירועים האלה," מספרת קמפבל בכתבה פתוחה בנושא. "חלק מהנשים סביבי, בעיקר אלה שהנושא קרוב ללבן, הרגישו שמדובר בחוסר רגישות איום, ושהזוג יכול היה לבחור בהמון ימים אחרים כדי לחלוק בחדשה המשמחת. כמי שעברה שלוש פעמים לידה שקטה, ושלושה סבבי IVF כושלים, וידעה המון שברון לב, היום הזה בשנה מוקדש עבורי לזכרם של החיים הקטנטנים של מי שהיו כמעט ילדי. זה רגע מלנכולי ופרטי ביני לבין עצמי. עברתי אותו כמו ביתר השנים, אלא שפתאום יצאה ההודעה של הארי ומייגן."

תחילה, מודה קמפבל, כעסה מאוד. אבל עם השעות החולפות, ולאחר שקראה ברשת תגובות של אמהות שעבורן היה זה יום אבל שנתי שלקחו את תזמון הבשורה קשה, החליטה שבעצם, אולי זה לא כל כך נורא. "הבנתי שאני מזדהה לגמרי עם האמהות שמרגישות שגנבו להן את הרגע שלהן בשנה להתאבל, בעצם אני לא צריכה את היום הזה," היא מספרת. "יש המון ימי זיכרון אחרים. יש את ימי התל"מ של כל תינוק, יש את הרגעים האלה לפנות בוקר שאת לא מצליחה להירדם כי האכזבה והכאב מייסרים מדי."

View this post on Instagram

A post shared by Royals_suits1984 (@royals_suits1984) on

קמפבל יודעת כמה קשה לנשים מסויימות לעכל בשורת הריון ולידה של אחרות, ולאחר מחשבה ועיבוד תחושותיה הגיעה למסקנה שעבורה אין ייחוד במועד הספציפי הזה. "החיים בצל האובדן וקשיי הפוריות מאתגרים. אחד האתגרים הגדולים הוא בצורך להתמודד עם העולם שבחוץ. העולם זורק אלינו כל הזמן כדורים מסובבים. כל יום יש משהו חדש. חייבים ללמוד לנוע בין הטיפות בתקופות האלה, בחן ובהבנה שהטוב שנפל בחלקו של אדם אחר הוא לא על חשבוננו. עבדתי קשה מאוד כדי לשים בצד את התחושה ש׳זה לא פייר׳. שנים זה היה הנרטיב שניהל אותי. למדתי להיות שמחה באמת ובתמים עבור נשים וזוגות אחרים. אני ממשיכה לעבוד על עצמי בכל יום שחולף. גם, ובמיוחד, ביום ללידות שקטות."

יש הרבה מה ללמוד מקמפבל, שלא מבטלת את רגשות הנשים שנפגעו מההודעה הציבורית אבל מנסה לתת להן עוד פרספקטיבה. "הריון זה לא-נודע מאוד מבהיל," היא מודה. "מייגן מרקל תעבור אותו מול עיניו הצופות של העולם כולו. אני בטוחה שגם מייגן מבוהלת כרגע, כמו כל אישה אחרת. כל מי שעברה הריון, מוצלח או לא מוצלח יודעת איך היא מרגישה. אני בוחרת להרגיש עבורה אמפתיה."

View this post on Instagram

A post shared by HOLA! USA (@usahola) on