דנה גרוצקי (צילום: יריב פיין)
"הטוסיק שגדל במקביל לבטן הוא לגמרי ירושה". גרוצקי מדגמנת לאבישג ארבל | צילום: יריב פיין
אתם מכירים אותה בתור הכתבת הנמרצת של גיא פינס, שדרית הקווים ב"ווייפאאוט" או מנחת "אוטובוס הקריוקי" בערוץ 24 - אבל בימים אלו, דנה גרוצקי עסוקה יותר מכל בגידול דור ההמשך שנובט בבטנה (שגם סידר לה את הג'וב הנוכחי כפרזנטורית של אבישג ארבל). איך היא מרגישה בשבוע ה-31, ואיך היא מתכוננת לבת שבדרך?

איך עובר ההריון?
"ההיריון שלי חלומי, פשוט אין לי שום תופעות לוואי, טפו טפו חמסה חמסה. ממה שאני שומעת מחברות ומסביב, זה ממש לא מובן מאליו, ואני פשוט מורידה את הכובע בפני בחורות שמעבירות הריון שלם בהקאות או עם תופעות קשות אחרות".

דנה גרוצקי (צילום: יריב פיין)
"ההיריון שלי חלומי" | צילום: יריב פיין

איך את מרגישה עם הגוף שלך?
"ההתחלה הייתה סיוט. הגוף משתנה וההיריון עדיין לא בולט, אז את ספק שמנה ספק בהריון. רק כשהבטן מתחילה לצאת, ולאט לאט מקבלת צורה של בטן הריונית ולא סצם צמיגים, ההרגשה משתנה והופכת לכיפית". 

עוד בתשעה חודשים:

כמה עלית?
"אני באופן עקרוני לא נשקלת גם בלי ההריון, זה פשוט לא עושה לי טוב ולא נחוץ לי. נשקלתי רק פעם אחת, בחודש רביעי בערך, כי האחות התעקשה, אבל חוץ מזה הרופא שלי עושה לי מעקב מקיף ומעמיק גם בלי להכריח אותי להישקל - ואפילו אין לו משקל בקליניקה, כל שזה כנראה באמת לא כל כך חשוב". 

דנה גרוצקי (צילום: יריב פיין)
מי ראוי ש'אבזבז' עליו את הקפה שלי? | צילום: יריב פיין

מה הכי קשה לך בהריון? 
"שאני צריכה לספור את כוסות הקפה שאני שותה, כי אני מאוד אוהבת קפה. אני מקפידה על שתיים ביום, אם יש יום שממש קשה לי, אני מפרגנת לי כוס שלישית של קפה נטול קפאין, אבל אני מוצאת את עצמי ממש מתקמצנת על הקפה שלי, שומרת אותו רק לחברות שאני אוהבת במיוחד - המדד שלי עכשיו הוא מי ראוי ש'אבזבז' עליו את הקפה שלי".

ממה את נהנית בהריון?
"מהכל. כמו שאמרתי, למזלי בורכתי בהריון קל ובלי תופעות לוואי, והשינויים, ההתרגשות והציפייה לקראת הלידה והאמהות ממלאים אותי אושר. לא חשבתי שאי פעם אגיד את זה, אבל אני ממש אוהבת את הבטן שלי".

מה השתנה בך בהריון?
"מבחינת התנהלות לא שיניתי כלום. היינו עכשיו בטיול בליטא, רכבנו על אופניים ולא הרגשתי לרגע שונה מבדרך כלל. אני אמנם נהני כשאנשים מפנים לי מקום או דואגים לי בגלל ההריון, אבל אני באמת לא צריכה הקלות או יחס מיוחד, כי אני מרגישה נהדר".

דנה גרוצקי (צילום: יריב פיין)
"לא צריכה הקלות או יחס מיוחד" | צילום: יריב פיין

איך את מתלבשת בהיריון?
"אני חייבת להודות שהקמפיין לאבישג ארבל סגר לי את הפינה, ולקחתי המון מכנסיים, שמלות וג'ינסים. זה כנראה גנטי, אבל גם לפני ההריון הישבן שלי היה מכובד - ועכשיו הוא פשוט גדל במקביל לבטן, כך שאני צריכה ללבוש שמלות משוחררות וחולצות ארוכות יחסית, כדי לטשטש אותו מעט".

איך את מדמיינת את הלידה?
"רוב החברות שלי מאוד חרדו מרגע הלידה, אבל אני דווקא מחכה לזה, ממש מצפה בהתרגשות לצירים. אומרים שזה רגע משנה חיים ושזאת חוויה עוצמתית, אז אני מחליטה להתמקד בזה ולא בפחד מהכאב".

דנה גרוצקי (צילום: יריב פיין)
"ההרגשה משתנה והופכת לכיפית" | צילום: יריב פיין

איזו אמא את הולכת להיות?
"אם אצליח להיות חצי ממה שאמא שלי בשבילנו, אז הילדים שלי יהיו הכי ברי מזל בעולם. אומרים שאני מאוד דומה לה בהכל (אגב – עניין הטוסיק שגדל במקביל לבטן הוא לגמרי ירושה ממנה), אז מקווה שגם ביכולת שלה להעניק ללא גבולות ולהיות אמא נהדרת יצאנו דומות".

איזה אבא את חושבת שבן זוגך יהיה?
"אני לא חושבת שחיים יהיה אבא מושלם - אני פשוט יודעת את זה. מספיק לי לראות איך הוא מתנהג עם שני הכלבים שלנו כדי להבין איזה אבא הוא יהיה לבת שלנו. הוא בנאדם דואג, עוטף ומכיל, והוא ממש לא יהיה מהאבות שמתחמקים מהלחליף חיתול או זורקים את הילד על בת הזוג שלהם בכל הזדמנות".

>> בטור הקודם: "הגבות שלי נושרות בהיריון"