נדמה שהעולם, שהולך ונסגר לנגד עינינו, קופא במקומו, אבל יש דברים מסוימים שלא ניתן לעצור, שאינם מצייתים לפקודות מלמעלה, שחזקים מהכל. דוגמה לכך ניתן לראות, למשל, בבטנה התופחת והיפה של עמית פרקש, שחקנית, זמרת פרזנטורית של המעצבת אבישג ארבל, ובקרוב גם אמא. ביקשנו מעמית לחלוק עמנו כמה הארות ומחשבות לגבי ההריון הזה, ומה שיגיע אחריו.

 במה את עוסקת בימי סגר אלה?
"אני נמצאת בבית כמו רובנו, משתדלת לעשות בכל יום פעילות ספורטיבית. זה נותן לי את הכוח בתקופה הזאת וגם שומר על שפיות. אני מבלה עם המשפחה הגרעינית הרבה ובעיקר מרגישה את הבייבי הקטנה שלי שהתחילה לזוז בטירוף השבוע, ומנסה לקדם כל מיני פרוייקטים שאני עובדת עליהם כיוצרת או יזמית."

איך הגבת כשגילית על ההריון?
"האמת שבדקתי ממש ביום שהייתי אמורה לקבל ולא באמת האמנתי שזה יהיה חיובי, אבל כשהיו שני פסים על המקל הייתי בעיקר בהלם. משהו בין שמחה לשוק, ובעלי שהיה איתי גם הוא היה מופתע. שנינו היינו משום מה נבוכים מהסיטואציה, מרוב התרגשות. לא הצלחנו לדבר כמה ימים אחד עם השני. זה היה מאוד מרגש."

איך עובר עליך ההריון הראשון? האם הוא שונה ממה שציפית?
"בהתחלה היה מאוד קשה פיזית, הרגשתי מאוד לא טוב ולצערי היו לי המון בחילות. גם עכשיו. אבל מהרגע שנעזרתי בכדורים, המיוחדים להריון, החיים שלי השתנו וחזרתי לעצמי. מאז אני מרגישה מדהים. אני מאוד נהנית להיות בהריון. אני מרגישה נשית מאוד, שלמה מאוד, ובאופן די מוזר גם רגועה. אני אוהבת את זה וחושבת לאמץ את זה לחיים אחרי ההריון".

עמית פרקש לקמפיין של המעצבת אבישג ארבל  (צילום: דודי חסון, יחסי ציבור)
עמית פרקש לקמפיין של המעצבת אבישג ארבל | צילום: דודי חסון, יחסי ציבור

איך סיפרת לסביבה שאת בהריון? איך הגיבו האנשים הקרובים לך?
"האמת שלקח לנו המון זמן לספר. אהבתי שזה סוד רק שלנו. למזלי או לא, זה היה בתקופת הקורונה וכבר ולא פגשתי הרבה אנשים. היה לי קל לשמור על זה בסוד והייתי רוב הזמן בבית. היחידים שכן סיפרנו להם היו המשפחה הגרעינית שלי ושל בעלי, וכולם מאוד מאוד התרגשו. להורים שלי זאת נכדה ראשונה, וזה אושר שאין לתאר. כשסיפרתי לחברות ולחברים הכי טובים שלי כולם מאוד התרגשו כמובן ופרגנו."

מה תכתבי בהודעת הוואצאפ הראשונה אחרי הלידה?
"קשה לי לדעת עדיין. אני מאמינה שזה יהיה לחברים ולמשפחה הקרובה והמורחבת. אולי תמונה של התינוקת יחד עם השם הנבחר, לפני שזה יצא בתקשורת. אבל קודם שנעבור את הלידה במהירות ובשלום."

עמית פרקש לקמפיין של המעצבת אבישג ארבל  (צילום: דודי חסון, יחסי ציבור)
עמית פרקש לקמפיין של המעצבת אבישג ארבל | צילום: דודי חסון, יחסי ציבור

איזו אמא תהיי?
 "אני לא כל כך יודעת להגיד. מצד אחד אני נורא רוצה להיות אמא משחררת ורגועה, מצד שני אני לא באמת יודעת איך אני אהיה כשזה יקרה. אני יכולה להגיד שאני מאוד מתרגשת מהתואר החדש ׳אמא׳, ולא מאמינה שזה עומד לקרות ממש בקרוב. אני אשתדל לתת לה כמה שיותר אהבה כמה שיותר חופש, והכי חשוב: ביטחון."

איך את מבלה את הזמן האישי שהוא שלך ורק שלך?
"כנראה שיש דבר כזה טיימינג. הקורונה החמודה הזאת ששינתה ושיבשה לכולנו את החיים, ובטח לעולם התרבות, התחילה במרץ האחרון. במקרה או שלא במקרה נכנסתי בדיוק באפריל להריון, ובמשך כל התקופה שהתיאטרון סגור אני בעצם בהריון. הלוואי שעולם התרבות יחזור לעצמו ועד שאני אסיים את חופשת נלידה שלי אוכל לחזור לעבוד בעבודה שאני הכי אוהבת בעולם. בוא נגיד שזה לא נעים להיות בהריון או ללדת בתקופת הקורונה ומצד שני כולם בבית יחד איתי. אין ספק שההריון מאוד מעסיק אותי בימים אלו, אז הזמן עובר מהר יחסית."

עמית פרקש לקמפיין של המעצבת אבישג ארבל  (צילום: דודי חסון, יחסי ציבור)
עמית פרקש לקמפיין של המעצבת אבישג ארבל | צילום: דודי חסון, יחסי ציבור

האם תהיי אמא דומה לאמא שלך?
"יש המון דברים שהייתי רוצה לקחת מאמא שלי. היא אמא מדהימה, עם כל המינוסים והפלוסים שלה. היא נתנה לי הרבה ביטחון בחיים, הרבה אהבה, ונתנה לכולנו המון חופש להיות אנחנו. אהבתי את זה. אני מקווה שאצליח גם להיות ככה."

בחרת כבר שם? קנית ציוד? או שאת חוששת מעין הרע?
"עוד לא ממש התחלתי לרכוש אבל אני כן מסתכלת ומצלמת לי דברים שאני רוצה או אוהבת. אין לי כל כך את העניין של העין, אני בנאדם מאוד מסודר ומעדיפה כשאחזור מבית החולים, שהכל יעמוד מסודר בדיוק כמו שאני סידרתי . זה עוד מעט מוקדם אבל אני מאמינה שלקראת חודש שביעי-שמיני אתחיל בחלק הכי כיפי, שזה לקנות הכל. לגבי שם, עוד לא לגמרי חשבנו על זה. יש לנו כמה אופציות אבל נצטרך להתחיל לחשוב על זה ברצינות בקרוב." 

עמית פרקש לקמפיין של המעצבת אבישג ארבל  (צילום: דודי חסון, יחסי ציבור)
עמית פרקש לקמפיין של המעצבת אבישג ארבל | צילום: דודי חסון, יחסי ציבור

מה עצת ההריון הכי טובה שקיבלת, וממי?
"עצת ההריון הכי טובה שקיבלתי זה להיות קשובה לעצמי ולתינוקת שלי, ולזכור שאני בהריון. את זה הרופא שלי אמר לי. אני בנאדם שמאוד אוהב להיות עסוק ולעבוד ולרוץ ממקום למקום, אבל לפעמים אני צריכה גם לזכור שיש עוד מישהו שחי בתוכי, ואני צריכה גם לנוח, לאכול טוב ולישון טוב. זה לא פחות חשוב, זה הכי חשוב!"

ואיזו עצה או הערה איומה נתנו לך?
"את האמת, למדתי שאני מעדיפה כמה שפחות להקשיב לדברים שמלחיצים אותי או מרגישים לי כמו חוויה של מישהי אחרת. אני מאוד מאמינה שכל אחת עוברת וחווה את ההריון והלידה שלה בצורה מיוחדת לה. אני מעדיפה להשאיר את כל המסע והתהליך הזה לחוויית שהן רק שלי, כולל דעתם של אנשים לגבי שמות, לידה טבעית או לא, ועוד ועוד... יש לי דולה מהממת, והיא היחידה שאני אקשיב לה כרגע. בשביל זה היא פה, לא?"