חלי וניל כבר הכינו הכול לקראת הולדת הבת וממש ברגע האחרון, האדמה רעדה להם מתחת הרגליים. בפוסט חושפני שהצית את הרשת שפורסם כאן אצלנו השבוע (ג'), שיתפה חלי את סיפורה הקשה בה החליטה ביחד עם ניל לבצע הפלה יזומה בעקבות הגילוי הנורא: לעובר מום קשה מאוד. 

הפוסט המטלטל שלה גרף מאות תגובות מחזקות אבל היו גם לא מעט שלא הצליחו לעצור את הזעם והקושי אל מול בחירתו של הזוג. "רציתי שאנשים יבינו שהחוויה הזו היא לא הפלה. זו הייתה לידה לכל דבר. זו לא הייתה החלטה פשוטה", אומרת חלי בראיון לחי בלילה על אודות הסיבות שבחרה לפרסם את שפרסמה. "קיבלתי החלטה למען הילדה שלי. לא רציתי שיבקרו וישפטו אותי. גם לא רציתי שינסו לנחם אותי במילים לא מנחמות. רציתי רק שייתנו לי את המקום הזה. לי ולעוד המון נשים במצבי שמפחדות לצאת החוצה ולדבר כי הן יודעות איך יגיבו".

ניל, בעלה של חלי, הוסיף: "אתה רואה את האישה שלך עוברת תהליך ואתה נשבר. כשאתה מקבל את אשתך אחר כך אתה מקבל אישה אחרת לגמרי. יש המון גברים שקשה להם והם לא יודעים איך להתמודד - הפוסט הזה מדבר גם אליהם". 

כשנשאלו כיצד הגיבו לאור כל אותן תגובות קשות שבין היתר אף כינו אותם רוצחים, ענתה חלי: "הופתעתי ולא. ידעתי שיהיו כאלה שיקומו ויגידו שזה לא מוסרי. מצד שני, הבנתי עם עצמי שזה לא אנושי מבחינתי להשאיר ילדה שתצטרך להיות מונשמת ושתחיה בבתי חולים חיים מאוד רעים. אני לא מסכימה עם התגובות, עשינו משהו שהוא למען הילדה שלנו. אנחנו שלמים עם ההחלטה. אני קוראת את התגובות אבל לא מתייחסת אליהן".

ומה עכשיו? "אנחנו כבר מנסים חודש להרות שוב ואלוהים אתנו. מאמינים שזה יבוא", אומר ניל. וחלי מוסיפה: "זה הדבר הראשון שרציתי לעשות מיד שיצאנו מבית החולים. אני לא מוותרת על זה. אני לוקחת את כל הכוחות, נלחמת ואנחנו לגמרי שם".

>> גברים צריכים להתחיל לדבר על קשיי הפוריות שלהם כדי שנשים פחות יסבלו