אין ספק שהדילמה האם לבצע בדיקת מי שפיר הינה אחת מהקשות והמורכבות בהריון. בטי קפרא, שסוגרת שבוע 28, פספסה מזמן את האפשרות לבצע את הבדיקה, אך ביקור בבית החולים בעקבות כאבי בטן שהופיעו לפתע, העלה לה שוב את הלבטים והמחשבות; על הכאבים המלחיצים, ההתמודדות הלא פשוטה עם סוכרת ההריון וההחלטה שלא לבצע את הבדיקה המפחידה מכולן.

"חברה שלי הפילה בעקבות מי שפיר"

"עבר עליי לילה מזעזע. היו לי כאבים שאני לא מכירה – התכווצויות וכאבי בטן חזקים. כמובן שהייתי לבד, דודו היה בעבודה ולא ידעתי מה לעשות. נזכרתי שיום קודם היינו בבריכה ופחדתי שאולי חטפתי איזה חיידק או אולי הכאבים נובעים מסוכרת ההריון שאני סובלת ממנה. בסוף התקשרתי אל דודו ואמרתי לו שאני ממש סובלת, ושאני מפחדת שאולי יש לי צירים או שמשהו לא בסדר עם העובר. הוא רצה לבוא מיד ושניסע למיון, אבל אמרתי לו שיישאר בעבודה ושאני מעדיפה לחכות לבוקר וללכת לרופא.

"במרפאה עשו לי בדיקת שתן ולצערי התגלה הרבה סוכר בשתן. הרופא עשה לי אולטרסאונד וגם מוניטור והרגיע אותי שהכל בסדר. אבל הוא גם נזף בי על תוצאות בדיקת השתן שגילתה שאני לא שומרת על הסוכר.

"עם יד על הלב, אני חייבת להודות שאני לא ממש מצליחה לשמור. גם דודו לא ממש עוזר לי  - הוא כל הזמן אומר לי שאם אני מרגישה צורך לאכול מתוק אז בטח התינוק רוצה מתוק ואני צריכה לאכול מה שמתחשק לי. אבל כשהרופא נזף בי והסביר לי שוב את ההשלכות עליי ועל התינוק, הבנתי כמה זה מסוכן והבטחתי לעצמי שאני מתחילה להקפיד ולשמור.

"חוץ מהסוכר, פתאום קלטתי שמאז תחילת ההריון הגעתי לפחות 7 פעמים למיון. בפעם האחרונה הרופאים שבדקו אותי הסתכלו על תיק מעקב ההריון שלי ואמרו שהם ממליצים לעשות בדיקת מי שפיר. אמרתי להם שישכחו מזה, ואין מצב שאני עושה את הבדיקה הזו.

"עוד בתחילת ההריון היה לי ברור שאני לא הולכת לעבור אותה. ההחלטה נבעה מסיפור נוראי שקרה לחברה מאד טובה שלי  - שעשתה דיקור מי שפיר ובעקבותיו הפילה את התינוק שלה. זה גמר אותנו, הלחיץ אותנו ואני ודודו החלטנו ביחד שאת הבדיקה הזו אנחנו לא עושים ויהי מה.

"זה מאד קשה לאישה בהריון לשמוע שהרופאים ממליצים לה לעשות בדיקת מי שפיר. אני מאד לחוצה גם ככה, הרבה דברים עוברים לי בראש, מה גם שעכשיו כבר מאוחר לבצע אותה. אין לי כל כך מה לעשות עם זה כרגע, אבל זה לא עוזב אותי. אך למרות הכל, אני מאד שלמה עם ההחלטה שלי ואני מאמינה שהכל בסדר, ויהיה בסדר עם העובר".

בפרק הקודם בטי לא יכלה להירדם: "בלילות אני בוכה מתוך שינה"

 

לכל הפרקים של יומן ההריון של בטי ודודו קפרא