אשתי טוענת שאני הורמונלי. אין לי מושג מאיפה היא מביאה את זה. נכון, העליתי בשבועות האחרונים שניים-שלושה קילו; נכון, יש לי נטייה קלה – קלה! – למצבי רוח משתנים ולעצבנות יתרה; נכון, כשהיא חזרה לפני כמה ימים עם בובת קוף מגניבה במיוחד שהיא הייתה חייבת לקנות לרך שעוד לא נולד - המתנה הראשונה שלו - התחלתי לבכות כמו ילדה קטנה. נכ... אוקיי אני הורמונלי.

זוהר ועדי ישראל 2 (צילום: תומר ושחר צלמים)
השבועות האחרונים של ההריון הם לא פיקניק. גם עבורה. זוהר ועדי | צילום: תומר ושחר צלמים

כדורי הרגעה ואלכוהול הפכו לחבריי הטובים

השיבו על סקר גולשים

אנחנו בשבוע 37, מה שאומר שהלידה יכולה לקרות בכל רגע. האמת היא שאני מת מפחד. לא מהלידה, מזה אני רגוע ובטוח שאתמודד בגבורה ובקור רוח (המהממת: "בטח שאתה רגוע מהלידה! לא אתה זה שהולך לדחוף החוצה שלושה קילו!"). אני מת מפחד ממה שיקרה אחרי. ממה שעושים עם הדבר החדש הזה שמעכשיו ישתלט לנו על החיים, איך כמה שפחות מקלקלים אותו (עם כל תודעת השירות של בתי החולים, הם עדיין לא מקבלים מוצרים בחזרה. בדקתי), איך דואגים שהוא – אני לא יודע איך לנסח את זה מדויק יותר – יישאר חי כמה שיותר.

הפחד שלי בא לידי ביטוי בהתקפי חרדה על בסיס קבוע. דפיקות לב מואצות, תחושת צריבה בבית החזה, הזעה. הו, הזוועה. גם בלילה אי אפשר להתחמק מזה, והחלומות על בני שעוד לא נולד לא תורמים: בחלום אחד הוא בכלל היה בת, בשני הוא הוחלף במחלקת יולדות בתינוק אחר, ובאחר, לא עלינו, הוא היה גרוע בספורט. אם כי ייתכן שהחלום הזה נובע מהעובדה שתאריך הלידה המשוער נופל על הולנד – גרמניה ביורו (המהממת: "אתה לא תצפה לי בכדורגל בחדר הלידה!"). רסקיו, כדורי הרגעה, אלכוהול – אלה הם חבריי הטובים בימים אלה.

אשתי המהממת ואני ישנים בנפרד בתקופה האחרונה. השינה המשותפת לא נוחה לה וההזדקקות לכל כרית אפשרית שיש בבית כדי למצוא פוזיציה סבילה, לא מאפשרת מקום לשני אנשים באותה המיטה. תוסיפו לשינה הרעועה את הצירונים שהתחילו להופיע, את הריצות התכופות לשירותים, ההפרשות המעיקות, גלי החום – וזה רק אני - ותבינו שהשבועות האחרונים של ההריון הם לא פיקניק. גם עבור האישה.

עיסוי פרינאום? הכי קרוב לסקס בתקופה הקרובה

הרומנטיקה התחלפה בפרקטיקה. השיחות העמוקות נסובות יותר ויותר סביב הלידה, התינוק והכנת הבית. בינתיים, אתם מנסים לייצר יש מאין. למשל, לבקשתה, אתה מתיישב למרוח לה לק ברגליים. אסתפק בלומר שזו לא מטלה ידידותית עבור מי שעוד מילדותו התקשה להישאר בתוך הקווים. אז אתה מבקש לבצע בה עיסוי פרינאום. בתאוריה זה הכי קרוב לסקס שתגיע בימים אלה. בפועל, תדמיין שמישהי מושכת לך באזור ההוא באופן שהוא לא בעוצמה, בכיוון, או בטכניקה שנעימה לך במיוחד. מחרמן זה לא.

בזמן שאתה מקונן על המצב, אשתך נכנסת למה שמכונה תהליך הקינון. לפתע, בשעת אחר הצהריים תמימה, הייצור העייף והכבד שעד כה התקשה לסחוב את עצמו, הופך לסוס עבודה פעלתני ונמרץ. היא עסוקה בניקיון ובסידור קדחתני של הבית, קודחת מבריגה ומפטשת, מרכיבה ומזיזה עד השעות הקטנות של הלילה, עם אנרגיות והיי מטורף משל הייתה על סמים.

ואם היא עובדת אתה ודאי שלא יכול לשבת ולנוח. ולכן אין מנוס: זה הזמן להיות כמה שיותר רחוק מהבית. קח על עצמך כל משימה אפשרית והארך ככל שניתן את זמן הביצוע שלה. צריך ללכת לסופר? עשה עצירה מתודית במעבר של המזון לכלבים, אפילו שאין לך שום כוונה בשלב זה להכניס עוד בעל חיים תלותי הביתה. קבע לעצמך "פגישות עבודה", התנדב ללכת להוציא עבורה דואר רשום, היי - קח את האוטו שלה לטסט, אפילו אם הוא עבר כבר לפני ארבעה חודשים. אף פעם אי אפשר להיות יותר מדי מוכן.

אתה עושה את זה כמובן בשבילה. כי כזה אתה, רומנטיקן חסר תקנה.

בטור הקודם זוהר ישראל חזר עם תובנות מקורס הכנה ללידה