באמבטיה (צילום: starman963, GettyImages IL)
תמים או מסוכן? מה דעתכם? | צילום: starman963, GettyImages IL
הצצה בפיד טיפוסי בעמוד פייסבוק של הורה בימינו ואנחנו מקבלים מאות, אם לא אלפים, של תמונות בהן מככבים האוצרות הקטנים. הנה הם טועמים את הגזר הראשון, עושים את הצעד הראשון וגם, לא פעם, עושים אמבטיה, מתפשטים, רצים בים עירומים ומשתעשעים כמו שקטנטנים נהנים. אבא עומר בן 32, העלה שאלה מעניינת לערוץ תינוקות ופעוטות באתר הייעוץ askpeople.

"גלשתי היום באינטרנט וקראתי כתבה על אבא שהעלה תמונות של בתו בת השנתיים כשהיא בלי חולצה ולפעמים גם בלי תחתונים... אנשים כינו אותו 'סוטה' וממש יצאו עליו. כשראיתי את התמונות בכתבה, חשבתי שבאמת שמדובר בצילום די אומנותי ולא סוטה... 
אני גם מרבה להעלות תמונות של בתי בת השנה  כשאנחנו למשל יוצאים לפארק, ולפעמים מעלה תמונה שלה כשהיא במקרה בלי חולצה. לפני איזה חודש העליתי רצף תמונות מהמצלמה הדיגיטלית שלנו ועלו שם תמונות שלה במקלחת כשהיא ערומה,  אבל זה עירום של ילדה קטנה. בקיצור, זה בסדר שאני מעלה תמונות כאלה של בתי לפייסבוק?"

ואם יש לך חברים סוטים בפייסבוק?

התגובות לשאלה היו רבות וברובן נחרצות לכיוון ה"לא" המוחלט. "מצטער, אני לא מבין למה ולמי זה תורם. ואם יש לך חברים בפייסבוק שהם פדופילים? וסוטים? עדיף שתשאיר את התמונות האלה בבית", כתב יעקב, 53.

ערפילית בת 42 הסכימה בעצב: "לא !!!!!!ולא ושוב לא !!!! הסוטים למיניהם, הפדופילים בשמם המדויק, שומרים את התמונות האלה אצלם במחשב. אתן לך דוגמה: שכשהבנות שלי היו קטנות העליתי כמה תמונות שלהן עם בגדים לאתר שהכניסה אליו הייתה אפשרית רק למי שנתתי את שם המשתמש. ולמרות זאת הגיעו אלינו הודעות מכל מיני אנשים שאני לא מכירה ברחבי העולם שביקשו לראות תמונות עירום שלהן. לצערי הרב מאוד, היום לראות תינוק במערומיו גורם לאנשים מסוימים לסטייה רצינית וזה כבר לא חמוד ומתוק ותמים כמו שזה היה פעם....אז תשמורר את ההנאה הזו אצלך בבית ומול עינייך בלבד. עדיף".

סטלה ניומן (צילום: Wyatt Neumann)
אמנותי או סוטה? הכתבה שעוררה סערה | צילום: Wyatt Neumann
צייד מילפיות בן 24 הוסיף: "למה שזה יהיה בסדר? בגלל שהיא בת שנה? עדיין יש לה איבר מין, בדיוק כמו שלך יש. זה כמו שתעלה תמונה של עצמך בעירום. בגלל שאתה מבוגר, אז זה אסור? לדעתי זה סוג  של עבירה פדופילית".

"לדעתי זה חמוד בלי חולצה אבל בלי תחתונים – אני חושבת שזה טיפה יביך אותה כשהיא תגדל... זה קרה לי", כתבה נועה בת ה-17.

אבל היו גם כאלה שחשבו אחרת. אורחת בת 14 כתבה למשל: "יש הבדל בין צילום של בת שנה באמבטיה לבין בוק שלם של בת שנתיים וחצי בעירום. לדעתי מה שאתה עושה זה בסדר גמור, ואני ממש מופתעת שכל כך הרבה מתנגדים. זה נראה לי לגיטימי וחמוד". גם לוחמת, 18, הסכימה: "תמונות עירום – מי ישמע? שחקנית פורנו. זאת ילדה בת שנה, היא לא מפותחת, זה ילד רך וקטן".

עוד ב-9 חודשים:

>> טבעי אבל לא חינם: כמה עולה הנקה?
>> היולדת שהפכה לסיפור היום באיכילוב

>> החתולה שהצילה תינוק ממוות