נועה איזנשטט היא צלמת הריון מסורה שאוהבת את העבודה שלה עד בלי די. כאם לילדה מתוקה בשם עופרי, היא מכירה מקרוב את ההתרגשות, ההילה הקסומה שההריון מביא איתו ואת הצורך לתעד. אלא שכפי שכולנו יודעים, הריון ראשון הוא לא כמו שני, יש בו הרבה פחות פנאי לחלומות בהקיץ והפקות. כשהרתה נועה שנית, הבינה שאם לא תשנס מותניים ותפיק את זה, היא תהיה מקרה קלאסי של ׳הסנדלר הולך יחף׳ ולא יהיה לה תיעוד הולם של התקופה. היא פנתה לשתי חברות טובות שהן גם קולגות, וקיבלה את החוויה שהיא מעניקה לאחרות על בסיס יומיומי.

"ההריון השני תמיד שונה״, היא מסבירה. ״יש לך פחות אנרגיות, פחות זמן ובעצם פחות מכל דבר. מצאתי את עצמי שוברת את הראש, איך לתעד את ההריון. לצלם את עצמי? וואלה, ממש אין לי כח. לבקש ממיכאל, בן הזוג? אם הייתם רואים אותו מאחורי המצלמה הייתם מעדיפים ללכת ולעשות תמונת פספורט״.

ואז הכה בה הרעיון להצטלם אצל חברותיה פנין יהודאי וזוהר סיארה. ״חשבתי: זוהר תפנק אותי בצילומי הריון בטבע בחורשה המהממת ליד הבית שלה ואחרי זה אתעלק עליה עם ארוחת ערב מפנקת. פנין המקסימה תסגור לי את הפינה עם צילומי הריון בסטודיו עם מזגן על 20- מעלות ובהפסקות אני אחסל לה את קופסת הגלידה של בן וג'יריס. תכנית מושלמת. עכשיו רק נשאר לטפל במכשול אחד: מיכאל״.

נועה איזנשטט (צילום: זוהר סיארה)
נועה איזנשטט | צילום: זוהר סיארה

בן זוגה של נועה, כמו בני זוג רבים לפניו, פחות נלהב להצטלם. ״מה הקטע של הבעלים?״ היא שואלת, ״כמה כבר אני בהריון? תבוא, תצטלם ותשתוק! אחרי משא ומתן ארוך סגרנו שמיכאל יצטרף לצילומים עם זוהר ואצל פנין נלך על קונספט של צילומים אינטימיים של אמא ובת. את עופרי הקטנה הייתי צריכה לשחד רק עם חפיסת שוקולד״.

נועה איזנשטט (צילום: פנין יהודאי)
נועה איזנשטט | צילום: פנין יהודאי

הצילומים התנהלו נפלא, מספרת נועה, וסיפקו את החוויה וגם תוצר מוגמר שיהנו ממנו לנצח. ״תקופת ההיריון היא ממש לא פשוטה. את מזיעה, מתגלגלת ובקושי ישנה״, היא מסכמת. ״אז לא אתפנק לי קצת בסוף? אם היה לי כח להיכנס לאוטו הייתי נוסעת גם לצלמת שלישית. נתראה בשלב צילומי המשפחה״.

נועה איזנשטט (צילום: פנין יהודאי)
נועה איזנשטט | צילום: פנין יהודאי

נועה איזנשטט (צילום: פנין יהודאי)
נועה איזנשטט | צילום: פנין יהודאי
נועה איזנשטט (צילום: זוהר סיארה)
נועה איזנשטט | צילום: זוהר סיארה
_OBJ_OBJ_OBJ_OBJ

>> לעוד צילומי הריון יפים במיוחד